Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is úgy érzi romokban az...

Más is úgy érzi romokban az élete?

Figyelt kérdés
Van egy gyönyörű 2 hónapos kislányom,akit imádok,és mégsem vagyok boldog,mert minden vele kapcsolatos dologtól pánikolok.Pl. ha éjjel nem alszik,mennyit szopizik,van tejem,nincs tejem,és borzasztó lelkiismeret furdalásom van ez miatt.Lehet depis lettem,rengeteget sirok...
2010. márc. 23. 10:33
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Igen a másik baj meg az,hogy minden szegény férjemen csapódik le...
2010. márc. 23. 10:53
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
én úgy vártam a 3. hónapot mint a messiást, mert mindenhol azt olvastam, mindenki azt mondta hogy könnyebb lesz. És valóban így lett! :) meglátod majd Te is, onnantól már lehet élvezni is az Anyaságot, ilyenkor még csak kínlódás az egész sajna:(
2010. márc. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggodj, nem vagy egyedul!! Ketten mar tutira vagyunk :)) Nekem mar 7 es fel honapos a kislanyom de par honapja pont igy ereztem mint Te. Allandoan aggodtam valami miatt, foleg a tej miatt, hogy van-e eleg. Folyton a melleimet fogdostam hogy lesz-e eleg tej a kovetkezo szoptatasra es ha esteleg egy kicsit puhabbak voltak, mar tiszta stressz voltam, ami persze nem tesz tul jot a tejtermelesnek. Amin csak lehet, azon aggodtam, de tenyleg. Mindenen. Most igy utolag mar latom hogy teljesen feleslegesen. Nincs ket egyforma baba, mindegyik mashogy alszik, mashogy szopik, mashogy hizik, hiaba hasonlitgatnank oket a papirformahoz.

Pont tegnap mondtam a ferjemnek hogy a kovetkezo babanal mindent mashogy fogok csinalni, nem fogok ennyit aggodni hanem megprobalom elvezni a babazast :)

Hidd el hogy mindent jol csinalsz, es nincs megoldhatatlan problema! A babak eros teremtmenyek, sokkal erosebbek mint gondolnank, es sokkal okosabbak is!

Ne aggodj!

2010. márc. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
De jól megfogalmaztad,tényleg kinlódásnak érzem az anyaságot,és állandó harcban állok ezért magammal.Szégyenlem,hogy igy érzek..
2010. márc. 23. 10:57
 15/21 anonim ***** válasza:
76%
Ez változni fog,ne aggódj.Túl leszel rajta,és főleg azért,mert te is látod,hogy ez így nem jó.
2010. márc. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Én még a harmadik gyereknél is úgy voltam, hogy először azt éreztem, nagyon lassan vánszorog az első pár hét, sosem lesz vége a télnek, hasfájós volt a babám, sokat éjszakáztunk, alig aludtunk a férjemmel. Mindketten ingerültek, kimerültek voltunk, közben testi-lelki gondok, helyrerázódás a szülés után. Alig vártam, hogy jöjjön a tavasz, lehessen menni tologatni a babát a tesókkal, Apával, sétálhassunk, napsütés, és így is lett, sokkal jobb lett mindenki közérzete. Mire elrepült a tavasz és a nyár, ami ugye nagyon gyorsan elmegy, legalábbis nekünk úgy tűnik, már egy kész kis legény volt itt a nyűgös pici baba helyett, aki ült, felállt, és egyre jobb lett minden.

A szoptatás miatt se aggodalmaskodj, szoptasd igény szerint, úgyis kiderül, ha nem elég a tej, de szerintem ez elég ritka!

Szép napot!

2010. márc. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

nem kell, nem szabad magadat szégyellni, ez egy nő életében szerintem a legnagyobb és mondhatni legdurvább kihívás, a szülés az első pár hónaphoz képest Hawaii vakáció...:)

Nyugi, kitartást, nemsokára jobb lesz minden.

2010. márc. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

az én fiam is két hónapos, de nálunk már könnyebb, bár az éjjel alig aludtam, szóval hulla vagyok, de előtte jópár napig reggel 6-ig aludt a picinyem és napközben is egy angyalka. Ha kiborulok, bevedelek egy csomó kávét (most is a kezemben van), a babám épp evett, mellettem nézegeti az ágyon lógó színes miafrancokat, odakint süt a nap, nemsokára megyünk sétálni. Találj magadnak valamit, ami jó (nálam a napsütés már tuti bevált): ha a babád alszik, ültess virágot, varrj neki játékot, várd sütivel a férjedet a munkából.


Az élet szép! És minden babáddal eltöltött nappal csak még szebb lesz!

(A)

2010. márc. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Kitartás! Hasonlóan éreztem én is. Én is úgy vártam a bűvös 3-ik hónapot, de nem lett sokkal jobb, a manóm még akkor is sokat sírt. Azt mondta a dokink, hogy van ilyen, ő sírós baba. Én az 5-ik hónaptól éreztem úgy, hogy most már jobb, amióta forog a drágám és nem kell annyit ölben hurcolászni.
2010. márc. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Hasoló érzéseim és gondolataim voltak nemrég, én a lányom születése után a 6. hétre akadtam ki. Olyan szinten aggódtam, nyüzsögtem magam túl, hogy már akkor sem tudtam aludni, mikor lehetett volna. Nem hogy nem élveztem az anyaságot, de már nem is akartam anya lenni. Borzalmas érzés volt, tele voltam lelkiismeretfurdalással, kétségbeestem teljesen. Én segítséget kértem, elmentem orvoshoz. Igaz bogyókat kaptam, de legalább most már nyugodt vagyok, előbb utóbb a bogyókat is elhagyom majd. Most 9. hetes a lányom, nagyon édes, gagyarászik, időnként már mosolyog is, nagyon érdeklődő és nagyon nyugodt, nem sírós baba. Azt hiszem, most már tudom élvezni a babázást. PErsze ez köszönhető a bogyóknak is, de szerintem inkább annak, hogy rájöttem, nem szabad görcsölni, sokkal könnyedebben kell ezt felfogni. Ha tudod, hagyd másra a gyereket, nem csak a tiéd a gyerek, egy családba született, van apja, nagyszülei, legalább is szerencsés esetben. Nálunk mindenki be van fogva, így el tudok menni egyedül vásárolni, kikapcsolódni...így nagyjából megőrizhetem önmagam. És állítólag, ha jól van az anyuka, akkor a baba is jól érzi magát!
2010. márc. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!