Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves lányom miért alszik...

Egy éves lányom miért alszik el ilyen nehezen?

Figyelt kérdés
Már két hónapos kora óta átalussza az éjszakát, sőt kb. egy hónappal ezelőttig az esti elalvással sem volt gond. Betettük a kiságyba, vagy rögtön elaludt esetleg egyszer-kétszer kellett hozzá bemenni. Ritkán ( ha nagyon fújt a szél ) nehezebb volt elaltatni. Az esti menetrend semmit nem változott mégis kész agyrém az altatás. Ha lefektetem, felül és kiabál vagy hisztizik amíg valaki be nem megy hozzá. Addig van csend amíg ott állunk az ágyánál. Van, hogy több, mint egy óra mire elalszik. A fogzás nem zavarja, hasa nem fáj, rendesen eszik. Ez normális? Így marad vagy visszaáll a régi rend?
2010. márc. 15. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Eljutott a tudatáig, hogy ki is vagy? Hiányzol neki és nem akar egyedül maradni.

Mesélj neki, beszélj hozzá, nevessetek. Várd meg mig elalszik.

2010. márc. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak "lázadozik"... :)Én már rájöttem az én lányomnál hogy sokkal rosszabb volt ha néha engedtem neki.Ha a kisujjamat nyújtottam,rögtön a fél karom kellett neki.Sokkal rosszabbodott a helyzet ha bent maradtam nála,vagy ha egyfolytában rohangáltam be hozzá.Persze már a sírás szintjéből meglehetett állapítani,hogy ez most az sírás amit 2-5 percen belül abbahagy,ilyenkor bár a szívem szakadt meg de tényleg könnyebben elaludt ha már nem mentem vissza.De ha pár percen belül nem hagyta abba,akkor vissza mentem hozzá lefektettem,puszi,cumi stb és kimentem.És ezt addig csináltam amíg el nem aludt.

Szerintem ha rájön,hogy hiába próbálkozik hisztivel,minden vissza áll a régibe nálatok is!Kitartás addig is :)

2010. márc. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vagy csak nem farad le rendesen? Az nem lehet?

Vidd ki tobbszor kevesebbet a levegore ebben a szutyok szelben, faraszd le jobban! :D, vidd játszóházba, már a furdest is at fogja aludni! :D

2010. márc. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem 13 hósan kezdte ezt, egyidőben azzal, amikor kezdett átállni a napi 1 alvásra...néha ha még kétszer aludt, este nem lehetett lelőni, olyankor foglalkoztam vele. most már egyr e ritkábban alszik naponta kétszer, és este könnyen elalszik, mint rég. 15 hós. nem lehet hogy nálatok is ez van?
2010. márc. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy nem tűnik reménytelennek a helyzet és másnál is előfordult :) Próbáltuk mind a két módszert - vele maradtunk míg elaludt illetve be-bejártunk hozzá - az előbbi jött be, így átlag 30-40 perc alatt elalszik. Játszóházba eddig nem nagyon volt értelme elmenni, mert most kezdett el mászni. Lehet, hogy emiatt is változott az alvási szokása. Még egy-két hét és mehetünk :) Szeret kinnt lenni, remélem megjön a jó idő és már mehetünk is! Köszi!
2010. márc. 17. 21:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!