Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akarok több babát, mert...

Nem akarok több babát, mert elegem van ebből a helyzetből, nem kezdem előlről! Más is van így?

Figyelt kérdés
(szeretem a gyerekemet, nem akarok magyarázkodni...) Utálom, hogy nem tudok egy jót aludni, utálom, hogy nem eszik, nem alszik rendesen a gyerekem, egész nap csak a hisztis sivítását hallom, nem köti le semmi játék sem velem, sem nélkülem, nem fárasztja le semmi, és utálom, hogy a férjemmel beszélgetésre nem, csak veszekedésre jut időnk. Nem akarok másik gyereket ezek miatt. Van még más is így, vagy hisztis vagyok?
2010. márc. 15. 14:43
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
51%

Az nem baj, ha nem akarsz TÖBB babát, MÁSIK gyereket, de az igen, ha a meglévő ilyen érzéseket hoz ki belőled!

Szerintem is kezelni kell a helyzetet, a gyerek nem tehet semmiről!

2010. márc. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
82%
Ne törődj szerintem sem az itt okoskodó hiper-szuper-anyucikkal, mint ahogy páran írták, Én sem bírom ezeket az álszent, alvásigény nélküli UFO-kat. Egyetértek, Te legalább ki mered mondani, amit érzel, mármint, hogy nem rózsaszín a világ egy kisgyermekkel. Egyáltalán nem az. Kislányom 1 éves, és Én is kikészülök időnként annak ellenére, hogy Ő egy áldott jó gyerek (10 hetes kora óta átalussza az éjszakát, csak akkor ébred, ha beteg, vagy foga jön, stb., egy kezemen meg tudom számolni, hányszor volt ilyen). Néha Ő is "neveletlenül" viselkedik, tojik rá, ha azt mondom valamire, hogy nem szabad, és még sorolhatnám, de ennek ellenére nem érzem úgy, hogy nem akarok több gyereket, csak nem mostanában. :-) Ha nagyon magad alatt vagy, és tényleg vészes a helyzet (biztos vagyok benne, hogy meg tudod ítélni), hallgass azokra, akik azt javasolták, hogy keress fel gyermek pszichológust és családterapeutát. Hátha tudnak újat mutatni, vesztenivalód nincs. Drukkolok neked!
2010. márc. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%

huhhh,hát...volt egy-két kemény válasz

milyen idös a babád?az én keresztlányom 2ésfél éves és egy igazi rosszaság!vannak édes dolgai,de vannak nem igazán édes!rossz alvó volt,szülök között aludt 2éves koráig(szülő hiba),kicsit elkapatták,pakol ezerrel szana-szét,de nincs ezzel gond,hisz gyerek!az én manóm 7hónapos,szerencsénkre átalussza az estét kezdetektöl,annyi volt hogy az elsö hetekben egyszer kelt csak fel,de ezt már nem csinálja!jól megetetem alvás elött,így alszik 8órát egyhuzamban!nekem is vannak nehezebb napjaim,mert van,h nem akar magában játszani és egész nap nyügös,hisztis,nem tudok semmi házimunkát megcsinálni,megfözni,stb...amin akkor ideges vagyok,de aztán úgy vagyok vele,h kakilok rá,majd megcsinálom máskor!a párommal mi is sokat veszekedtünk,hisz úgy éreztem,h egyedül vagyok,nem segít pedig sokat segített ahol tudott!én inkább arra voltam féltékeny,h ő neki minden maradt a régiben,nem kellett feláldoznia annyit mint nekem!sokszor hiányzik az baba elötti életem,h azt és akkor csináljam amikor akarom,de akkor ránézek a legdrágább Kincsemre és hálás vagyok az Istennek,h Anya lehettem:van egy gyönyörü(nekünk ő a legszebb),egészséges,huncut kiscsajszim!az Anyaságba bele kell rázódni,taktikákat kitalállni,senki se úgy született,h mindent tudott!lehet,h egy kicsit hiperaktív a babád ami nem gond(kiv. neked)hisz lehet,h neki ez lesz majd az elönye!

kérd meg a párod,h játszon egy kicsit a picivel,menjenek el sétálni,játszótérre,h te tuddj egy kicsit aludni!ne stresszelj,mert azzal csak magadat stuffolod,inkább élvezd a kismanód mosolyát,lépései zaját,hisz vannak akiknek még ez se adatik meg

7hós csajszi anyuja

2010. márc. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%

De rohadtul lepontoztak.Ja, csak azért mert nem mondtam el mindennek a kérdezőt és sajnálom?Rendben csodaanyák.

Elég jól ismerem a szülőket.15 éve naponta gyűjtöm a tapasztalatokat.A külvilág felé sokan azt mutatják, ők a szuperanyuk.Érdekes!Mégis egyre több gyerekkel van probléma csak azért, mert a szülők olyanok amilyenek.Ja, és a családi miatt szülnek egyre több gyereket.Foglalkozni meg velük?Minek?

2010. márc. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
51%

Én nem vagyok így. 3 kicsi gyerekem van, semmi baj velük, nekem öröm rájuk nézni is és csodálni, ahogy nyílik a világuk és az értelmük.

Sajnálom, hogy neked nem adatott meg "jó" baba, tudod, hogyan értem. Nekem 3 "jó" gyerek jutott, én áldom érte a sorsot, vagy bárkit, aki illetékes az ügyben. De megértelek téged is, nekem ha 1 ilyen gyerekem lenne... hát... nem tudom... Magamban azt szoktam mondani, ahol ilyen gyereket látok, hogy már felakasztottam volna magam :-). Csak viccből, persze.

És tudom, hogy ez nem a nevelés miatt van, egyszerűen vannak ilyen, meg olyan babák. Neked sajnos ilyen jutott.

Tényleg sajnálom. Persze lehet, hogy a 2. áldott jó gyerek lenne... Ki tudja...

2010. márc. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
49%
ELÉG sok válasz érkezett a kérdésre..ami azt jelenti ,hogy mindenki ismeri az érzést..és érdekli is az embereket ez a téma...próbálj aludni..az segít,hogy türelmed legyen...az kell egy babához...és különben is 15 hós??,még várj a kistesóval,ha nagyobb sokkal könnyebb...akiknél 2 év a korkülönbség azok meg kínlódjanak csak....
2010. márc. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azért jó tudni, hogy sokan vannak, akik megértik az érzéseimet.

Most jöttünk a játszótérről. Majdnem másfél órát voltunk csak mi ketten, mert nagyon nagy szél fúj. Már hazafelé elaludt az autóban, még most is alszik. A csúszdát tényleg szereti! Ha minden napom ilyen lehetne, nem is biztos, hogy ilyen gondolataim lennének.

Megyek, én is lepihenek, mert azt hiszem, én jobban elfáradtam. :)

2010. márc. 16. 11:11
 38/43 anonim ***** válasza:
36%
kedves 7:40-es válaszoló:neked mi bajod van?rossz volt a gyerekkorod?senki se mondta,h sajnáld a kérdezöt,véleményeket írunk!nem vagyunk csodaanyák csak tanácsokat próbálunk adni,hisz ezért van ez az oldal,nem?nem mindenki szül a családiért,hisz amennyit kapunk az a havi pelust se fedezi ugyh szerintem gondold át a válaszod mielött leírod
2010. márc. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok akárcsak te!:s
2010. máj. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
Persze, most már röhögök a dolgon, de tegnap este Én is azon gondolkodtam egy tipikus cirkuszolás után, hogy fel kellett volna venni, és beküldeni koton reklám anyagnak. :-)))) Na mindegy, lényeg a lényeg, néha elfáradunk, néha kiborulunk, de hidd el, lesz sokkal jobb is, szerencsére a rossz emlékek kevésbé ragadnak meg az emberben, mint a jók. Fogadok, ha egyszer sikerül kipihenni magad, más lesz a véleményed egy esetleges következő gyermekről. Én is így vagyok, egyszer fent, eygszer lent....
2010. máj. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!