Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisgyerekednek (2 év körüli)...

A kisgyerekednek (2 év körüli) te minden órában adsz valami kaját, főleg amikor ordítozik érte?

Figyelt kérdés

Következő a helyzet: nővéremnek van egy 2 éves kislánya, együtt lakunk. A konyhába kimenni nem lehet nyugodtan, mert bármit veszel elő, gyümölcs, főtt étel, szalámis kenyér, édesség stb, a kislány rögtön elkezd visítani hogy ő is olyat akar enni, az anyja meg természetesen mint egy idegbeteg orangután majom vagy csitítja, vagy türelmet parancsol, vagy szenved. Szóval ezt a hülye ordítozást kell minden egyes konyhába lépéskor elviselni.

Normális kaját nem enne a gyerek, ha anyu nem főzne minden nap, mert ha 2 napig nincs főtt kaja, akkor vajas kenyér párizsival napi 3x 2 napon át! :D Olyat hogy főzött babaétel, zöldségpürék, zöldségfőzelékek a gyerek nem ismer. Azt se bánja az anyja ha zsíros pörkölt van ebédre, az is jó nekik.

Ha a gyerek 2 kinder tejszeletet akar megenni, akkor bizony kettőt is fog, ha egy alma után kell még egy narancs, meg egy mandarin, meg egy banán, akkor ámen, úgy is lesz, nem baj hogy a fél gyümölcs utána a konyhaasztalon van hagyva.

Nyugtassatok meg, h ez nem normális!!! Nem a nővéremet akarom lejáratni, de nem hiszem, h ez egy jó gyereknevelési példa! De lehet h tévedek....?

18/L


2015. febr. 27. 18:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én lányom szokott enni napi két tejszeletet néha.De csak ha minden mást is evett.Ettől nem lesz cukorbeteg és kövér sem,egyik sem köthető a cukorhoz/liszthez. Lányom apjára ütött ha jól látom,ő ha egy disznót megeszik sem hízik egy grammot se.

De !!! Itt is akkor van rudi vagy nasi,ha eszik rendesen. Reggelire kenyét,tízóraira mondjuk joghurt vagy egy puding(ez már alapból nasi),ebédre főtt,uzsira gyümölcs,vacsira meg nagyon változó mit kap.

A 2 éves ehet már mindent,amit a felnőtt,nem kell neki babaétel,se zöldségpüré.A pazarlás meg...Sokat te nem tehetsz,nem a te gyereked.Én alapból ha hisztizik a gyerek vagy beviszem a szobájába,vagy már csak azért sem kapja meg amiért hisztizik.

2015. febr. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Párom lánya detto. Mikor még együtt élt párom szüleivel akkor állandóan tömve volt az a szegény nyerek. Náluk ha a lány nem kérte akkor is a mama megvett mindent, ha napi 4x ment boltba, akkor 4x vett fagyit, dörmit, csoki ezazamaz. 5 éves korára meg is látszott elég rendesen rajta, + játszótérre, utcára, sehova nem vitték így mozogni se mozgott. Amikor én elmentem vele sétálni, volt hogy 2 utca után lihegett, meg fájlalta a lábát...no komment és ezt mind szeretetből, meg kedveskedésből....egy ideig nem szóltam, mondván nem az én dolgom de egy idő után már nem bírtam. Mikor összeköltöztünk itthon rendesen evett, de ha ott volt ugyanúgy tömték. Én mondtam nekik hogy csinálhatják, de 10 év múlva a vérnyomáscsökkentőt, meg a szabót is ők fogják fizetni én biztos nem. 5 évesen 7-8 évesekre való ruha kellett rá...és a családjukban mindenki túlsúlyos, magas vérnyomásos már huszon évesen is. Mára elértem, ha a boltba megy akkor gyümit vesz a gyereknek és néha-néha egy rudi, vagy dörmi de nem egyfeszt.. Engem felcsesz, én se bírnám ezt nézni. Próbálj meg többet foglalkozni te a gyerekkel, hisz csak az unokahúgod. Azt mondod anyukád főz, de akkor te is/ti is ilyen egészségtelen kajákat esztek, mert egy 2 éves szinte már mindent ehet amit ti is, ha ti normális kajákat esztek akkor ő is. A gyümölccsel én úgy vagyok hogy egyen amennyit akar, ha 10 almát akkor tízet és arra figyelek is hogy mindig legyen itthon gyümi, de más kajából nincs zabálás. Nekem arról is nehéz volt leszoktatni, hogy ne zabáljon. Hiába rendes főtt étel, de volt hogy 2x, 3x kért még, többet megevett vacsorára mint én, vagy az apja és hát ugye nem szívesen mondja az ember, hogy ne egyél többet....
2015. febr. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!