Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Még mindig nem húzodott össze...

Még mindig nem húzodott össze a hasizmom. Ha haskötőt hordanék, az segítené az összehúzódását? Mellette még mindennap tornázom egy 30 napos könnyített edzésterv szerint.

Figyelt kérdés
4 és fél hónapos a babám, és még mindíg 2 újjnyi rés van a két hasizom széle között. Kinek mekkora rés van még?
2010. febr. 8. 13:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elszomorítani, de lehet, hogy soha nem lesz pontosan a régi az alakod.

Ha tornázol (mint írtad), annak tutira van eredménye! Még csak 4,4 hós a babád. Javulni fog még, ne aggódj! Ha szoptatsz, akkor a tejre is "vigyázni kell", tehát drasztikusan nem szabad sem diétázni, sem edzeni.

Gyönyörködj a babádban, gondolj arra, hogy ennyi kellet ahhoz, hogy Őt a karjaidban tarthasd. És hidd el, jobb lesz még pár hónap múlva!

2010. febr. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem 6 hónap kellett, hogy a hasfalam rendbe jöjjön. Most 8 hónapos a babám. Haskötő ügyben nem tudok tanácsot adni, hogy hatékony-e.

Nekem a mozgás segített, szerintem nálad is meg lesz hamarosan az eredménye, ha rendszeresen mozogsz. Én felüléseket is csináltam, nem sokat csak módjával!

2010. febr. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Van egy könyvem szülés utáni regenerációs tornagyakorlatokról. Abban azt írják, hogy ha két ujjad fér be a köldöknél a hasizmok közötti résbe, az már jó és elkezdhető a torna. Ha nagyobb a rés, akkor is lehet tornázni, de csak úgy, hogy a hasfaladat kétoldalt összehúzod, hogy ne türemkedjenek ki a belső szervek és ne nőjön a rés, mert az sérvhet vezet. Én a harmadik szülés után már hasszorítóval tornáztam, mert 4 ujjnyi volt a rés. Egy orvos azt mondta, hogy az már magától nem fog csökkenni, csak műtéttel csökkenthető, mert egy hártya képződik ilyankor a linea alba két oldalán, ami magától nem tűni el. De nyugi nálad minden normális és ahogy múlik az idő, egyre jobb lesz.
2010. febr. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem sem biztos, hogy olyan alakod lesz, mint a várandósságod előtt. Én 42 kilóról indultam, 64 kgmal mentem szülni, haza már 11 kilóval kevesebbel jöttem és most, 16 hós baba mellett vagyok 47 kg. Kizárólag a hasamon maradt meg felesleg, lehet a császár végett. Nem tornáztam, nem diétáztam, 12,5 hós koráig szoptattam a babánkat. Szóval én nem a fogyást tartottam a legfontosabbnak. Nekem nem áll rosszul ez az 5 kg plussz, viszont a popsim tele van csíkokkal. :(

DE! Megértem azokat az anyukákat, akik pl. egyébként is túlsúllyal küszködtek a terhességük előtt és nagyon oda kellett figyelniük, hogy szinten tartsák a testsúlyukat. Jó, ha tornázol, de ha szoptatsz, ne vidd túlzásba, ráérsz azután fogyózni.

Hasleszorítós alsóneműt hordtam. Most néztem, nekem még kb. fél ujjnyi a rés, de én nem tornáztam.

Kívánom, hogy sikerüljön úgy formázni az alakodat, ahogy Te szeretnéd, de ha mégsem sikerül 100 %-ra, ne keseredj el, a babavárás erről szól és ennyit szerintem megérnek ezek a kis emberkék. :)

2010. febr. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ő a második gyerkőc és szopizik még, az elsőt majdnem két éves koráig szoptattam. Az első terhességet 50 kg-al kezdtem, a másodikat már 59-el. Most 63,5 kg vagyok, és mióta tornázom 1,5 kg már lement! Az a baj, hogy szinte mind a hasamon van, úgy néz ki, mintha még 5 hónapos terhes lennék! Járunk babaúszásra, és az oktatónk megkérdezte, hogy csak nem jön a harmadik??:)))

2010. febr. 10. 10:27
 6/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nekem ajánlották a haskötöt, de én nem éreztem magam jol benne, lehet hogy a császár miatt.

De nekem mindenki azt mondja hogy a szoptatásnál lemegy. Azt mondta a doki, hogy amig szoptatok addig ne nagyon tornázzak, és ne is most kezdjek diétázni, mert most a tej a fontos.Amugy Ti hogyan nézitek meg hogy mennyi rés van a hasizmok között? Ezt még nem is hallottam... ( igaz első babám van )

2010. febr. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ebben a kérdésben leírják, hogyan kell ellenőrizni:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2010. febr. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nekem 6 honappal a szules utan feszes lett a hasizmom, igaz hogy tornaztam es megfeleloen taplalkoztam. en februarban szultem csaszarral es nyarara jo formaba hoztam magam. A terhessegemet 57 kiloval kezdtem es 62-vel mentem szulni. mikor hazajottem meg volt 5 kilo felesleg de hamar lement. Mara, egy evvel a szules utan ugy nezek ki mint aki soha nem hordott ki gyereket (64cm a derekam)mindemellett szoptatok meghozza igen sokat. Meg most is naponta 3szor es ejszaka 1 szer szopik a fiam. Szerintem pont itt az ideje hogy elkezdjel tornazni es ovatosan enni. Csak ez a titka. Meg kell talalni a kozeputat: legyen tejed is es formalodjon a tested. szerintem neked is van napi 30 perc idod tornara mert nekem is csak ennyi kell. Most hogy 1 eves a pici visszamegyek az edzoterebe es heti 3 alkalommal fogok edzeni. Nekem szerencsem van mert a ferjem mar tobb mint 10 eve testepito es taplalkozasi tanacsado es sokat segit nekem.
2010. febr. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
12:28-as,de jó neked...!!!
2010. febr. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

10:02 - es vagyok.

Az én pocakom is úgy néz ki, mintha újra babát várnék. Eddig félidősnek néztek, most már "csak" 1. trimeszteresnek :). De nem érdekel. Ha olyan helyre megyek, hasleszorítót veszek, itthon meg elvagyok nélküle, mert nekem sem kellemes hordanom, eleinte fájtak tőle a beleim úgy szorított, de anyukám szerint ez így hat. ő állandóan tornáztatni, diétáztatni akart, de én a szoptatás végett nem csináltam. Mindig azt hajtogatja, hogy ő csak a 3. gyerek után nézett ki így. Ja, de ő csak a 3. gyerekkel hízott 22 kg - t és mindegyikünket természetes úton szülte.

Szerintem 4 hónap még kevés idő, hogy tökéletes legyen az alakod, de jó úton haladsz. Hisz tornázol, úszni is jársz és már 2 gyerekes anyuka vagy.

Jó egészséget!

2010. febr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!