Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennétek a helyemben...

Mit tennétek a helyemben gyermetekkel?

Figyelt kérdés

Lányom 19 hónapos, én 36 hetes kismama vagyok.

Fél-egy éves kora között nagyon rossz alvó volt, egy évesen megtanítottuk egyedül elaludni, azóta minden rendben volt. Este egyedül letettem, mosolyogva integetett és reggeli mosolyogva ébredt nevetve (éjjeli ébredés nélkül). Ezt akkor 4 nap alatt megtanulta.

Most december elején kezdődtek a gondok, de már nem is emlékszem, hogy hogyan...

Apa december elején munkanélküli lett, lányom valahol ott megzavarodott. Nem aludt el egyedül, ott kellett feküdnöm mellette és fogni a kezét, volt, hogy 2 órát altattam. Éjjel 5-6 alkalommal kelt, ugyanezt végig kellett játszani, alig aludtam valamit ...

Ez annyiban javult, hogy már 7-8 perc alatt elalszik, de mellette kell feküdnöm és fogni kell a kezét, és éjjel szintén, ha felkel, mert még mindig felkel, sőt a hálózsákjában átjön a franciaágyunkhoz. Sokszor már ott van, mire a nagy hasammal feltápászkodom a sírására.

Próbáltam már mindent, de nem vált be semmi, semmi nem javított a helyzeten. Ha nagyon fáradt voltam, magam mellé vettem, de ott is ébredt sokszor, és minden ébredésnél inni kér, ha nem kap, hisztizik csak egyre jobban. Ha mellettem alszik, dobálja magát egész éjjel és kiszorít , alig alszok valamit.

Apát nem fogadja el, sem esti altatáskor, sem éjjeli ébredéskor. Még akkor is hisztizik, ha apa emeli fel az ágyba, hogy ne én emelgessem.

Aztán eljött egy pont nemrég, és megint belefogtam az egyedül tanulj meg aludni projektbe, de kudarcot vallottam. Annyira határozott lett lányom, hogy 4 óra ordítás után is rugta az ajtót, és nem volt hajlandó aludni, én meg nem voltam hajlandó egész éjjel lesni, hogy hol aludt el, rajta van -e a hálózsák (mert leveszi) és hogy mikor fázik meg-így sem úgy sem alszok...

A védőnő most azt javasolta, hogy aludjak vele. Fogtam magam egyik délután, megágyaztam a földön a lánnyal együtt, megbeszéltük, hogy anya itt fog aludni vele, éjjel ha felébred, nem kell sírni, csak lenéz, és itt leszek és nyugodtan aludhat tovább, mert anya vigyáz rá egész éjjel. Semmi nem változott, már negyedik éjjel alszok ott a földön, 2 takarón, 36 hetesen... a lány még mindig 5-6 alkalommal kel (előszőr óramű pontossággal 22.17-kor) és mindjárt mászik le az ágyról, visít, hogy át a másik szobába, és ha hagyom, elmegy mellettem és hálózsákban kitotyog a másik szobába. Vagy másik esetben mellém bújik a földre.

Én már annyira tanácstalan és reményvesztett vagyok. Mit tehetnék, hogy lányom megnyugodjon, mert láthatóan valami gondja van, de hogy ez most a kistesó, vagy anyás korszak, vagy a foga mocorog (az utolsó 4 még hiányzik, de nem látszik, hogy jönne) vagy apa itthonléte még mindig, vagy nem tudom , megilyedt éjjel, rosszat álmodott... szóval nem tudom, de nagyon tanácstalan vagyok.

Félek, hogy ha itt lesz a kistesó is ezt csinálja, és mit csinálok, ha épp szoptatok, és akkor zendít rá a lány?

Szívem szerint megtanítanám egyedül aludni megint, mert mindenkinek-neki is- az lenne a jobb, ha aludna nyugodtan éjjel, és nem függne senkitől, de nem akarok törést okozni benne, hisz láthatóan valami gondja van.

Nappal is hisztis, vidáman ébred, de utána mindjárt hisztizik. Nem mindegy ki teszi fel a székre, ki veszi le, nem mindegy ki ad neki inni, szóval mindenért visít, napok óta így telik minden délután, hogy folyamatos az üvöltés.

Ki vagyunk már fáradva, mindannyian. Lányom délutánra sokszor már szó szerint alvajáró, látszik, hogy csak dülöngél, annyira fáradt, álmos, nem bír magával, de el nem alszik akkor sem.

A másik gondom, hogy át szeretném rendezni a szobáját, mert most az ő ágya van elől és a kiságy hátul. A pici 3-4 hónaig mellettem lesz a bölcsőben, utána tenném őket egy szoábába, de akkor jobb lenne, ha a pici kiságya lenne elöl, és nem nyitánám rá az ajtót és nem mennék el mindig a nagylányom ágya előtt. Nem akarom most még ezzel is megzavarni, de már arra is gondoltam, hogy lehet a válgozás még jót is tenne neki. (amúgy ahova kerülne az ágya, be lett mérve, elvileg vízér szempontjából a legjobb hely, és ott is tanult meg 1 évesen is aludni, csak azóta nem a rácsosban alszik, hanem nagyágyon leesésgátlóval) Szóval ezzel sem tudom, hogy most próbálkozzak, vagy majd szülés után 1-2 hónappal.

Hosszú lett, tudom, bocsánat, de már reménytelen vagyok, és bízom benne, hogy valaki tud valamit tanácsolni, mert kivagyunk ,mindannyian...


2010. jan. 31. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:
37%

Komoly probléma ez. Szerintem keress fel egy gyerekpszichológust, hátha tud jó tanácsot adni.

Addig is kitartást!

2010. jan. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez tényleg nehéz helyzet.

Én hasonlóan jártam a lányommal csak én akkor amikor apa 2 műszakos munkába állt, az addig megszokott 8-tól-16 óráig tartó helyett.

És ma is érzem a hatását.

Ha apa délelőttös, este ugye itthon van ilyenkor nem akar elaludni csak dobálja magát.Ha délutános szó nélkül alszik 5 perc alatt,igaz mellette kell feküdni, de utána gyorsan elaszik.

Már mondtam én is,hogy nem értem,miért változik ennyit ha apa itthon van,mert akkor napközben is teljesen más.

Én féltékenységet sejtek:)

Amikor a foga jött akkor csinálta ezt éjjel amit te is írsz, szerintem nálatok ez is közre játszik.

Én egyenlőre a szobáján nem változtatnék, mert ha mégis féltékenység van benne, szerintem ezt is "ellene való támadásnak" veszi, és csak romlani fog.

Jó lenne ha apát valahogy elfogadná, mert én tényleg arra gondolok, hogy eddig 2-en voltatok otthon és most féltékeny.Ezt csak a mi példánk miatt írom, lehet nincs igazam, de nálunk nagyon úgy tűnik, hogy ez a baj.Mert sokszor elég ha csak beszélgetünk már meg a durci,hogy apa ne beszéljen veled:)))))

2010. jan. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Cseréld meg a hálót a gyerekszobával! Teljes változas kell,mig meg nem szuletik a kicsi. Ha nem jo,hogy apa itat, akkor nincs innivalo, ennyi. Ha nem jo,hogy apa teszi a székre, akkor a foldon marad. Orditani fog, de ha lehajolsz hozza es magyarazod, hogy ha igy viselkedik, nem ulhet az asztalhoz, elobb utobb meg kell,hogy ertse. O ural es iranyit titeket, vedd vissza az iranyitast, mert baj lesz! Legyel sokkal kemenyebb es hatarozottabb!mindig ugyanazt mond, ha valamit nem csinal jol vagy hisztizik, hogy tenyleg rogzuljon ! Kitartas!!!
2010. jan. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolso vagyok: sok oleles es kozos jatek, hogy erezze, mennyire szeretitek ot es mennyire fontos nektek!!!
2010. jan. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, örülök, hogy ennyien elolvastátok egyáltalán!

A két szobát nem tudom megcserélni, a gyerekszoba kicsi, a háló meg nappali egyben ,nagyon nagy.

Következetes vagyok, nincs elkapatva, és nem hagyom a hisztit sem, csak nehéz viselni...

Várom a további ötleteket, hátha valamit össze tudunk rakni:-)

2010. jan. 31. 12:58
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is rendezd át a szobát, ha lehet vele együtt. Persze nem az ágyemelgetésre gondolok (az legyen apa dolga). De próbáljátok meg játékosan: A játékokat áthelyezni, ahol szerinte jó lenne... stb
2010. jan. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát igen nem lehet könnyű...

Szerintem ami még megnehezíti az egészet,az a dac korszak.Ezt sajnos túl kell vészelni...

Szerintem is meg lehetne próbálni a szoba átrendezését, "csinosítását",esetleg egy új ágyat valami kis igazi csajosat,amit Ő választana.

Kitartás :)

2010. jan. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
valami nagyon csajos új ágynemű(kedvenc mesehőse mintájával)amit apától kapna,éjjeli fény a szobájába,érzi a változást szerintem .rendezd át a szobát rosszabb már nem lehet max visszarendezitek pároddal:)sok sikert.
2010. febr. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

A védőnő is azt mondta ma, hogy ha ott voltam, mégis át akart jönni, akkor a szobával van a gond.

Mindenesetre ma átrendeztük, meglátjuk, beválik e. Én is arra jutottam, rosszabb már tényleg nem lesz...

Kap új falvédőt, éjjelifénye van, de lehet veszek akkor azt is egy másikat.

Azért ha van további ötlet , szívesen olvasom.

2010. febr. 1. 17:33

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!