Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A sima pelenkázásra nem...

A sima pelenkázásra nem mondják, hogy terpeszpelenkázás?

Figyelt kérdés

Amikor kislányomat hazahoztuk a kórházból, azt mondták, hogy semmi baja, teljesen egészséges. Ez áll a vizsgálati lapján is. A kórházi zárójelentésében viszont a javaslatok között az áll, hogy: "anytejes táplálás, terpeszpelenkázás". Azt hittük, hogy a hagyományos pelenkázást jelenti, hiszen akkor is terpeszben van a baba lába.

Azóta már voltunk csípőszűrésen is, és ott is mindent renben találtak, nem említették, hogy bármit tennünk kellene.

Most láttam csak itt, hogy van speciális terpeszpelenkázás is. Most akkor kell aggódnunk, vagy nem?


2010. jan. 29. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Létezik terpeszpelenka,ami csípőproblémáknál megfelelően tartja a baba lábait.Nem tudom,h ezt orvos írja-e fel.De ha az ortopéd orvos nem talált problémát,akkor valószínűleg nincs is rá szükség.
2010. jan. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ue. állt a zárójelentésen. Én sem értettem. Az ortopédián viszont mindent rendben találtak.

Sima pelenkát használunk már 6,5 hónapja. Teljesen rendbe van a babám.

2010. jan. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a csípőszűrésen nem mondták, hogy terpeszpelenkát kell a babádnak viselnie, akkor nincs semmi gond a csípőjével, megnyugodhatsz. Ha túl kötött lenne a csípője, már észrevették volna és biztosan felhívják külön a figyelmed.
2010. jan. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A mi zárójelentésünkön is ez van, és én is ugyanezt kérdeztem. Valószínű ezt alapból ráírják. Nálunk is minden rendben volt a csípőszűrésen, ha nem lett volna rendben akkor kifejezetten ezt a speciális pelenkát kellett volna használnunk nekünk is és nektek is.

Egy ismerősömnek a csípőszűrése nem lett jó, és terpeszpelust és szíjat is kapott szegény, úgyhogy ha baj lett volna, akkor mondják!!!

2010. jan. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

ezt minden zárójelentésre ráírják. Ugyanúgy mint aZ anyatejes táplálást. Aztán ha nem azzal táplálod akkor sincs semmi.

De egyébként azt jelenti, hogy az eldobható pelenka fölé hajtasz egy sima pelenkát és úgy kapcsolod rá a bodyt.


De az első napon az orvos megnézi és szól, ha kell csinálni. Nekünk a nagynál kellett, mert nem volt egyforma a fenekénél valami. A kicsinél nem kellett.

De a nagynál is csak hat hétig csináltuk és csipővizsgálatnál mondták, hogy már nem kell.

2010. jan. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok!
2010. febr. 2. 09:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Fehérváron szültél? Mert nekünk is ez van a zárójelentésen, én sem tudom miért írták rá.
2010. febr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, kicsit késve reagálok. igen, Fehérváron, lehet, hogy ott ez a szokás?
2010. márc. 29. 12:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!