Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiús anyukák, hogy csináljátok...

Fiús anyukák, hogy csináljátok? Valami tipp pelenkázásra? Mert már nembírom.

Figyelt kérdés
pelenkázásról van szó.Minden egyes alkalommal mikor kicsomagolom,össze-vissza pisil...hiába várok 1-2percet mikor kibontom(nem teljesen),utána rögtön az az első hogy pisil,és persze amúgyis végig ordít minden pelenkázást,így meg még hosszabb idő,mivel az egész ruhája is olyan,és azt is cserélni kell,ráadásul minden pelusozás minimum 2pelenka...akármit csinálok,mindig akkor pisil mikor"nemkéne"...már komolyan elbőgtem magam,hogy nem lehetek ennyire szerencsétlen,hogy pelenkázni se tudok...Meddig lesz ez így?Vagy van valami tuti tipp hogy ne akkor pisiljen mikor átpelusozom?Rengeteg pelenka elmegy,és már sírok minden alkalommal hogy ennyire béna vagyok...első baba,fiú,és fogalmam nincs milyen "trükk"van erre ha van.Kérlek segítsetek!
2010. aug. 14. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én mindig rárakok egy textílpelust összehajtogatva.

2010. aug. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

:)

Rögtön ingerük támad, ha levegő éri a kukacot.

Az én tanácsom az, hogy ne a pelenkázón tedd tisztába, hanem tedd le földközelbe. Pl. matracra. Tegyél alá törölközőt, kicsit játszatok. Ha kipisilte magát, mehet a pelus.


Egyébként nem kell minden pisi után újat adni. Ahogy nő, egyre kevesebbszer kell, a pelusok jól elszívják a nedvességet.

2010. aug. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
SZia, mennyi idős a babád? Nálunk is így volt ez, de csak az elején, 2-2.5 hónapos koráig. Utána magától abbamaradt. Nem tudom, h másnál ez h működik, nekem is első baba. Fel a fejjel!
2010. aug. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm.Ja igen,elfelejtettem írni hogy 2és fél hetes még csak.Szóval a játszás kilőve...minden pelenkázást végigordít,már ha kezdem öltöztetni kezdi...Textilpelus is mindig van alatta,meg próbálom odatenni ha észreveszem hogy pisil,de akkor is minden pisis...minden etetés előtt rakom tisztába,de pont mindig akkor pisil,mikor az"új"alatta van,meg persze előtte is,szóval 2-3szor szokott...és ezért nemtudom hogy csináljam már...
2010. aug. 14. 18:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Ó, szerintem ez minden kezdő fiús mamival előfordul, nehogy emiatt elkeseredj! Fogd fel inkább viccesen, és nevess egyet. Nálunk a frissen festett falat is felszentelte az első hónapban. :) Azt olvastam, hogy ilyenkor megérzik a hőmérséklet-változást, és azért kezdenek pisilni. Én két módszert váltogattam: a hasát nem takartam ki, azaz nem húztam fel nagyon a kombi dresszt, illetve eleve levettem róla a pelenkázás kezdeténél. Ahogy múlik az idő, egyre kevésbé fognak ilyen balesetek előfordulni, úgyhogy fel a fejjel, és kitartás!
2010. aug. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én papírtörlőt teszek a kukachoz, ha jön a pisi felfogja. Úgy vettem észre a babám 2x pisil bontás után. Aztán próbálom viccesen felfogni, ha nem sikerül, bár mi azzal is küzdünk, hogy nem csak pisil hanem sportot csinál a kakiból is, alt. akkor mikor már a fenék rendben és felemelem a krémezéshez, hát van hogy eltalál...
2010. aug. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam most lesz 4 hónapos, de már nagyon ritkán csinálja. :-)Egyszer sikerült arcon pisilnie magát. :-) Gondolhatod! Egyébként a fürdővizébe is mindig belepisil a drága. Ne fogd fel ilyen tragikusnak a dolgot. Ezen minden kisfiús anyuka átesik. Ha tudnád, hogy engem már hányszor pisilt ill. kakilt le (sugárba)!:-)
2010. aug. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
:) Csatlakozom: nálunk is így ment ez az első hónapban! Aztán egyre ritkultak a pisilések, most már abszolút nem fordul ez elő (most 3 és fél hónapos). Szóval elmúlik, ne idegeskedj! Én amikor láttam, hogy kibontás után feláll a kukaca, tudtam, hogy lesz itt pisilés. Akkor gyorsan ráterítettem a textilpelust. A kakilás is vicces volt, tényleg mindig akkor jött neki, amikor csupaszon volt. De most meg már hálát adnék, ha visszajönne ez az idő, anyatejes babám csak 3 naponta kakil...:( De jó büdiket meg pukizik..
2010. aug. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
amikor kicsatolod a pelust azonnal papírtörlő v.textilpelus a kukira,leszeded,a már kikészített tisztát gyors alárakod,mást tényleg nem tudok.Illetve valahol láttam az interneten egy bizonyos "kuki-csipeszt" amit ha ráraksz nem pisil,kicsit elvont szerintem,de megpróbálom megkeresni,ha megvan küldök linket.és ne keseredj el:)menni fog!nekem 4 hós hármasiker fiaim vannak:)
2010. aug. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!