Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babátok születése óta a...

A babátok születése óta a családtagok nálatok is csinálnak "magánakciókat"?

Figyelt kérdés

Az anyósom mindig kitalál valamit, most legutóbb közölte hogy vett egy gyerekágyat, hogy ott tudjuk nála hagyni a babánkat. 7 hónapos a babám, még szopizik, nem is tudom hogy gondolta ezt...

Persze rögtön sértődés a reakció, ha nem értünk vele valamiben egyet.


2010. jan. 26. 11:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%

Sajnos ez nálunk is előfordult! Nálunk a szüleim csinálták azt, hogy eldöntőtték milyen pelenkát hord a Pici, és bevásároltak belőle, az helyett, hogy felhívtak volna. Jó elhasználtuk, de jobban örültem volna, ha olyat vesznek, amit szeretünk.

Akkor megbeszéltem velük, finoman, hogy ne legyen belőle sértődés...remélem hatásos volt!

Sajnos vannak olyan nagyszülők, akik nem törödnek azzal, hogy neked, vagy bébinka mi a jó...csak azzal ami nekik megfelel. ezzel vagy együtt élsz, vagy megkéred a párodat, hogy beszéljen velük!

-4,5 hónapos baba anyukája-

2010. jan. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%
Én már 1 hónapos korában ott-ott hagytam anyukámnál/anyósnál is. Na nem éjszakára, csak napközben, de hát a gyerekek ugyebár alszanak nappal is. És szuper volt, mert megszokta, így nem volt "belém bújva" a gyerek folyamatosan. Anyukáméknál volt ágy, anyósómnál nem. Szerintem kedves gesztus tőle, hogy beszerez ilyeneket. Persze ha számodra erőszakos a dolog, akkor szólj neki, hogy nem akarod, hogy ott aludjon, de lehet, hogy ő sem éjszakára gondolt. Amúgy milyen a viszonyod az anyóssal?
2010. jan. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%

Nekünk ez az első hónapokban volt jellemző,és akkor is kizárólag anyósom csinált ilyeneket (neki elég határozott,erőszakos természete van),de aztán sokszor mondtuk,hogy nekünk vannak elképzeléseink a dolgokról és ha akar valamit a MI gyermekünkkel kapcsolatban,akkro kérdezze meg előbb.

Mostanra már leszokott róla nagyjából (kislányom 8 hós).

Ha mégis kitalál vagy vesz valamit akkor mosolyogva ráhagyom,úgyis végül az lesz amit én mondok,ha meg apróság akkor nem érdemes bele enrgiát és vitát fektetni. A vitákat meghagyom az igazán fontos "témákra".

2010. jan. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
82%

Persze, én már fel sem húzom magam rajta. Anyósoméknak fel van állítva a hálójukban (!) egy kiságy, hogy ott tudjon aludni a lányom. Még meg sem született, de már állt a kiságy.

Náluk már van etetőszéke, igaz nekünk még nincs, de egy csomó mindennel ez van.

Azon már meg sem lepődök, hogy ha vesz neki valami ruhát, az csak kb fél év múlva lesz jó neki, mert nem kérdezi a méretet, úgyhogy van nyárra néhány vastag pulcsin, bélelt sapkánk...

Az étel készítésnél meg lassan én érzem magam kellemetlenül, hogy megcsinálom, pl. vasárnap közölte, hogy főzött céklát és lefagyasztotta (ki kérte meg rá?), mire mondtam neki, hogy én is csináltam, csak a sütőben, mert úgy jobban megőrzi a vitamintartalmát, erre egyenesen megsértődött, hogy talán elfogy, nem?

Persze, csak nem kell megcsinálni, mert én is megtudom.

Meg hasonlók.

2010. jan. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
76%
Sajnos van...és kiborít, hogy megbeszéljük, hogy mi kell, milyen kell, miért olyan kell, miért nem másmilyen, és mindezek ellenére nem olyat vesz! Nem is értem... amikor megkérdeztem, azt mondta, mert neki az nem tetszett...! Könyörgöm! Nem neki lesz hanem a gyereknek és én nézem, nekünk kell hogy tetsszen és megfeleljen!! Kivagyok akadva
2010. jan. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
83%
Én örülnék neki ha lenne egy ágy ahol néha ott tudnám altatni a gyerekemet, vagy csak otthagyni pár órára az anyósomra/anyámra mikor tényleg sürgős dolgom van. De sajnos semmi segitségünk nincs, vagyis messze van a segitség.
2010. jan. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
83%
Mi is kaptunk már 1,5 -2 évesre való anorákot, melegítőt, sapkát ilyeneket. 4 hós a kisfiam. De azt mondták, hogy jó lesz, mert csak fel kell hajtani. Hát a nadrágban eltűnik a gyerek. Nagyon jók ezek a cuccok a románoktól :(
2010. jan. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
76%

Szia!Azért ez elkeserítő,hogy milyen sokunknak van problémája az anyósával,nem?! :(

Régebben nem értettem,hogy miért létezik az anyós-meny ellentét és biztos voltam benne,hogy én nem tartozom majd ebbe a táborba.Jaaaa,persze,dehogyisnem!

Ennyi rossz "élmény" után,ami az anyósomhoz köt,hát esküszöm,minden erőmmel azon leszek,hogy én ne váljak ilyen idegesítő,okoskodó nőszeméllyé,ha a fiacskám becsajozik!

2010. jan. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem éjszakai alvásra gondolt. Az én kisfiam 2 éves koráig szopizott, úgyhogy én sem tudtam éjszakára odaadni, csak nappalra akkor is pár órára, de az tök jó volt, mert el tudtam menni egyedül vásárolni, stb. Engem akkor akasztott ki csak amikor el kezdte fogdosni a mellemet, hogy nem jól szoptatom a gyereket!!! De ez már a másodiknál történt! Könyörgöm!! Az elsőt két évig szoptattam, míg Ő egyáltalán nem tudta szoptatni az övéit!

Mindig okoskodnak valamit, talán azért mert fontosnak akarják érezni magukat, meg büszkék lenni magukra, hogy az Ő tanácsaik miatt nő ilyen szépen a baba. Legalábbis én ezt veszem le anyósom viselkedéséből!

Kitartás, és türelem!!:)

2010. jan. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Sajna van. Pár hónapja bejelentette,hogy minden szombaton jön unokázni. Reggeltől estig. Ha elalszik a gyerek megkérdezi,hogy mit segítsen.Azt mondom semmi,de ő nem tud csak ülni és tv-t nézni. Erőltetni akarja,amit ő jónk gondol. A finom célozgatásokból nem ért. Ha a szombatra gondolok már gyomoridegem van. Kérdeztem a páromat,hogy lehetne megmondani az anyjának ne egész napra jöjjön,de mindenen megsértődik.
2010. jan. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!