Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket mennyire borítanak ki...

Titeket mennyire borítanak ki a családtagok?

Figyelt kérdés

Engem anyum készít ki, néhány gyöngyszem tőle:

-miért vagy fáradt, bezzeg én 5 kor keltem , pelenkát mostam, rendbe raktam a házat-stb (mi is tisztán élünk, de azért nem kelek 5 kor-csak ha szoptatok-)

-egyél mindent én is ettem nem lesz baja a gyereknek, a szomszédasszony 5 hónapos babájának babot adott anno..

(persze nem ő van a hasfájos babával)

- vagy megfagyasztom vagy megsülesztem a fiam.(hideg sokat a kezünk a hőháztartás miatt)

És egyéb ilyen nyalánkságok....

Engem kiborít, probálok nem szolni.

Kíváncsi vagyok máshol is ez van? ? Mi soha nem leszünk jók? Mert azt még soha nem halottam tőle, hogy ezt jól csináltad.

2,5 hónapos anyuka


2010. aug. 10. 21:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt ennyire durva. Főleg anyától nem, ő teljesen rám bízta, hogy mikor adok ezt-azt. De elmondta, hogy mi már ettünk ekkor és ekkor. Sztem mond meg szépen anyudnak, hogy úgy csinálod, ahogy a babádnak jó. Én is megkaptam anno apósom élettársától, hogy miért nem eszik még az akkor 5-6 hónapos gyerekem csirkepörköltet pl. Meg mondtam szépen, hogy azért mert még nem is eszik semmit csak szopizik, és az ilyen fajta kajákkal még ráérünk. Azóta nem is mondta.
2010. aug. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is anyukám a nehéz eset sajnos. Ő sem mondja soha, hogy ez vagy az jó volt :(
2010. aug. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

óh mi sajna velük is lakunk, plusz egy dédi is.

Kiakasztanak. Soha semmi se jóóóó. Ha később kel fel baba olyan 9 fele...én már ilyenkor rég adtam volna neki valami ételt (ébresszem fel ezért?? ) :)

Túl hideg-túl meleg dettó....most a férjem külföldön, papi állandóan gügyög játszik vele, reggel az ölemben van hálóingbe húzza le rólam, de papi ott áll és játszik vele ha fürdetem és öltöztetném játszik vele, már az idegeimre megy.....ne akarjon az apja lenni....szó szerint ha arréb teszem a lábam már az ölébe (nem bír a gyerek 3 percet sírni amíg megcsinálom a kaját mert rögtön felveszi...de minek?)

SOS költözés......besokalok.....anyuék is csak okoskodnak.

2010. aug. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
13%

Valahol igazuk van.

Nekik anno sokkal több teendőjük volt modern technikák híján és ti és egész korosztályotok is a kor felfogása szerint volt etetve,vagyis korán kaptatok ezt azt mégis itt vagytok.Allergia,hasfájós duma hülyeség,akkor ma mindenki lehetne allergiás mindenre.

Nem kell figyelni vagy megkéred,hogy ne szóljon bele.

2010. aug. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én nagyanyám 3 gyereket nevelt fel (anyukám volt az első), és mai napig nem tud a gyerekekkel bánni, és mindig az a tökéletes a számára, aki éppen nincs ott, de aki ott van, az mindig rossz. Anyunak soha nem segített semmit, mikor mi öcsémmel kicsik voltunk, és kellett volna segítség, hogy betegség esetén ne anyu jöjjön el a munkahelyéről, nem volt senki, aki felvállalta volna, emiatt (a sok hiányzás miatt) anyut le is fokozták a munkahelyén (én már 25 éves vagyok, öcsém 20, úgyhogy nem egy mai "találmány", hogy a gyerek miatt hátrány éri az anyát a munkahelyen).

2 füled van, tudod, mit kell csinálni vele, egyiken be, másikon ki, ha idegeskedsz, a gyereknek se lesz jó.

2010. aug. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az Anyukám, csak elszokta mondani, hogy az ő idejében mik voltak a szokások. De mindig kihangsúlyozza, hogy ő már nem tud tanácsot adni, azok régi szokások, ahogy ő nevelt fel minket. Anyósom az már sokkal durvább eset. Hasonló a Te anyukádhoz. Eleinte nagyon kicsinált, aztán megtanultam figyelmen kívül hagyni a véleményét, valószínűleg rájöhetett erre, mert egyre kevesebbet fáraszt a hülyeségeivel. Azért szokott olyan lenni, hogy a gyerek előtt kezdi mondani, hogy nem baj, hogy anya ezt, vagy azt mondta, azért csináljuk csak úgy ahogy én mondtam. Na akkor azért kiborulok, ilyenkor összeszedem a gyerekeket, és irány hazafelé, a Mami pedig egy darabig kerülve van.
2010. aug. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Amikor szültem, anyu itt volt két hétig. Már alig vártam, hogy hazamenjen. De nem csak a gyerekkel kapcsolatban volt okos, hanem pl. átrendezte a konyhámban a polcokat, mert szerinte úgy volt praktikus. Hónapokig semmit sem találtam.

A gyerekkel kapcsolatban kiakasztott. Nem tudott szopni a baba, fejni kellett. Minek fejek? Vegyek tápszert. Miért pohárból adom? A cumisüveg sokkal gyorsabb. A cumizavar hülyeség, nem létezik. Miért nem lábosban melegítem az anyatejet vagy mikróban? Meleg vízben órákig tart. A lefejt tej túl hideg a gyereknek, megfájdul a torka (szoba hőmérsékletű volt, dehát pár perc alatt kihűlt, nem volt testmeleg.)A nagyobbik gyerekemet is rosszul nevelem, mert miért nem szobatiszta még. Miért nem akar enni, miért nem akar aludni?

Szerencsére azóta ritkán jön, azt meg kibírom.

Egyébként a gyermektelen tesóm a legokosabb, ő aztán tudja, hogy azért sír a baba, mert nincs napirend, meg mert állandóan felkapkodom.

2010. aug. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
21:29 - Nem tudom, engem az én nagyanyám (most 71 éves) minden nyáron kórházba juttatott gyomorrontással, nem vagyok benne biztos, hogy olyan jól csinálta...
2010. aug. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem kiborítanak. Pont pár napja küldtem el az egész familiámat (anyámat és az öcséimet) a búsba. Mióta megszületett a kisfiam (10 hónapja) azóta küzdök velük. 2 hetesen gumicukrot akartak dugni a szájába, hagy szopogassa. Nagyapám 7 hetesen közölte, azért sír a gyerek, mert nem adok neki rendes kaját, és csirkecombot dugdosott a szájába. Anyám múltkor a fémdobozos Aro konzerv barack levét akarta megitatni vele. Folyamatosan csokival akarják etetni, de arra nincs eszük hogy vegyenek neki egy nyamvadt banánt, ha már etetni akarják. (hozzáteszem, mindig úgy viszem oda, hogy viszem neki a kajcsiját). Erre múltkor elkezdett az öcsém poénkodni, hogy Ha-ha, a gyerek mennyi tortakrémet (tejszín-tojás-cukor-kakaó) evett, amíg nem voltam ott, mire elküldtem a fenébe, erre elkezdtem egymásra mutogatni, hogy "na és? Csokit ki adott neki először?" "Jó, de túrórudit meg te adtál!"- és így derült ki, hogy én abban a hiszemben vagyok 10 hónapja, hogy a gyerekem még nem eszik édességet, ők meg megtömték mindennel. Úgyhogy kiborultam, de alaposan, lehordtam őket, de úgy tűnik, most eljutott az agyukig, miért könyörgök nekik 10 hónapja. Persze a gyerek 1 óra múlva kirókázta a tortakrémet és nem bírta meginni az esti tejcijét. És az az érdekes, az anyósomék azt is megkérdezik, mielőtt gyümölcsöt adnak neki,a saját családom meg ilyen fafejek! Kész vagyok tőlük!
2010. aug. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Húú anyósm azzal idegelt , hogy meddig akarok szoptatni??? mert hogy jobb a tápszer mint az anyatej! Mikor mondtam neki, hogy most fejeztem be a szoptatást ( 7 hónapig bírtam csak) akkor azt mondta, hogy na akkor jó! Mert az ő korában nem volt divat!!! Meg alig volt 3 hónapos és hogy mikor adok neki már mást is... annyira utálom ezekért , hogy két percre laknak tőlünk de én már sétálni se arra járok. 2 hetes volt a babám és kivétel nélkül azzal piszkált, hogy miért nem gimnasztikázok??? egy tányér levest nem hozott a házhoz... mindent egyedül csinálok. ha azóta szól valamit véletlenül, akkor sajnos csúnyán visszavágok és ez használ, mert aztán sokáig még a telefon se csörög nálunk :-))). Olvassál be anyudnak, azért mert nála laktok nem kell a hülyeségeket hallgatnod :-)
2010. aug. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!