Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket mennyire borítanak ki...

Titeket mennyire borítanak ki a családtagok?

Figyelt kérdés

Engem anyum készít ki, néhány gyöngyszem tőle:

-miért vagy fáradt, bezzeg én 5 kor keltem , pelenkát mostam, rendbe raktam a házat-stb (mi is tisztán élünk, de azért nem kelek 5 kor-csak ha szoptatok-)

-egyél mindent én is ettem nem lesz baja a gyereknek, a szomszédasszony 5 hónapos babájának babot adott anno..

(persze nem ő van a hasfájos babával)

- vagy megfagyasztom vagy megsülesztem a fiam.(hideg sokat a kezünk a hőháztartás miatt)

És egyéb ilyen nyalánkságok....

Engem kiborít, probálok nem szolni.

Kíváncsi vagyok máshol is ez van? ? Mi soha nem leszünk jók? Mert azt még soha nem halottam tőle, hogy ezt jól csináltad.

2,5 hónapos anyuka


2010. aug. 10. 21:16
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ, látom nem vagyok egyedül,annyira elkeserítő hogy már vicces.

Eszembe jutott még valami: picurkám nehezen kakil.

Anyám: egyel rostost többet...ettem nem vált be

2 napra rá: igyál tejet...ittam nem vált be

4. nap: egyél barackot...ettem nem vált be

6.nap: igyál kamillateát...nem ittam.

ezzel csak segíteni akar, de ahogy mondja ezeket a gyereknek:- Mond meg anyunak egyen rostosat mert akkor te fogsz tudni kakilni...mond meg neki..ez neked rossz!

Ekkor kikeltem magambol: Szerinted nem teszek meg mindent?

Erre megsértődik, de legközelebb kezdi előröl....

MOndtam én már nemi amugy szépen a dolgokat de nem érti..én csak támadom őt...Ezért vigyorogva nyelek...

de látom mások is vannak így!!!! Még sztorikat, mosolyogjunk együtt ....

2010. aug. 10. 21:57
 12/16 anonim ***** válasza:

Nekem egy kedvencem van, bár csak távoli rokontól: majdnem 5 hónapos volt a fiam, mikor az első foga kibújt. Na, akkor jó nyűgös volt, alig aludtunk 1-2 éjszaka, sokat sírt. Mire a rokon: "Miért nem adsz neki pálinkás kenyeret, mi is azt adtunk, aztán aludt a gyerek, mint a bunda!" Mit lehet erre mondani? Mondtam, hogy nem eszik még kenyeret. Mire ő: "Akkor adj neki mákteát!"

Azért ma már röhögünk a sztorin.

Ennyit erről egyébként, hogy mert régen is... Egyébként meg a régen is-hez annyit, hogy 80 éves nagymamám felhívott, hogy nehogy adjak tehéntejet a gyereknek, mert most hallotta a tévében, hogy nem jó. Pedig ők felesben adták már egész kis kortól, és mégis...

2010. aug. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyukám is hasonlóképpen viselkedik...

A múltkor evési probléma miatt fordultam egy netes védőnőhöz, aki pár jótanács mellett azt írta a válaszában, hogy ne izguljak, mert tökéletesen csinálom a dolgokat (most nem részletezem pontosan a problémát) és hogy más anyukák is példát vehetnének rólam e-tekintetben.

Durva volt, mert nekem akkor esett le (11 hónapos volt a gyerkőc), hogy soha senki nem mondta még , hogy bármit is jól csinálok! A majdnem 1 év alatt.

Én is csak a cseszegetést kapom folyamatosan, de nálunk amúgy is olyan a viszony, hogy ha van kalap, ha nincs.. Tudjátok.. :S

Pedig milyen erőt adna néha 1-1 dicséret, hogy igen, lányom, jól csinálod.

2010. aug. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Engem 2 dologgal akasztanak ki! A férjem mindig azt mondja, hogy tegyem le a gyereket had ordítson, mert soha nem fogja megtanulni, hogy nem kell mindig kézben lenni!

Az tény, hogy borzasztóan el van már most kapatva, mert mindig kézben volt, dehát anya vagyok, nekem ehhez nincs szivem!

A másik mikor a nagyik azzal piszkálnak, hogy a 3 hónapos gyerekemnek csináljak ,,kevés grízzel feles tejet" este vacsorára, mert az éjszakára telíti és nem fog felkelni!

2010. aug. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Hogy mi volt régen? Jó példa erre a 78 éves szomszéd öregasszony, aki mindig kiosztott, amíg el nem küldtem a búsba.

Legjobb időtöltése a szomszédok utáni leselkedés. Én ételfutártól rendelem a kaját, mert van egy 2 éves meg egy fél éves gyerekem. Bocsika, nincs időm főzni. Na, azt mindig lesi, hogy én nem főzök. Már többször megjegyezte, hogy amikor ő volt anyuka, nem volt mosógép, mosogatógép, mégis mindent meg tudtak csinálni, én meg még mindig nem vagyok képes főzni. Mégis mi a fene köze van hozzá?!

Na, meg az is nagyon tetszett, amikor elmondta, hogy ő bezárta a kisszobába a gyerekeket és ment ki a földekre kapálni. Mégis milyen jól elvoltak a gyerekek. Hát, ennyit a régi szép időkről, szerintem ma már ezt büntetik!

2010. aug. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Ahogy látom, nem csak engem borít ki néhány ember. Ja, azt is megkapta hogy miért nem mosom a pelenkát.:-)) Azért.

Szóltam a barátnőmnek, ha ilyen lennék idősebb koromba szóljon!!:-))) Köszi a válaszokat.

2010. aug. 11. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!