Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van, aki járókában altatja...

Van, aki járókában altatja éjjelre is a babát?

Figyelt kérdés

Helyhiánnyal küzdünk kicsi lakásban, és már van egy 2.5 éves nagy testvér.

Babám most 5 hónapos. Eddig a kiságyban aludt, és nappal leginkább a franciaágyon volt. Viszont elkezdett forogni, valahogy "háton csúszni", és már a kúszás is rövid idő kérdése szerintem. Az ágyat körbebástyáztam, de az egyik oldalon a fűtőtest van, és az gyakran forró, félek, hogy még így is érintkezne vele.

Van egy fa járókánk (1x1 m-es), nagy lányomnál nagyon bejött, és szerintem a kicsinek is tetszene, de csak akkor tudnám felállítani, ha a kiságyat összecsukjuk. Kicsit félek, hogy így nem tudom neki jól "megtanítani" az alvási időt.

A földre még nem szeretném lerakni, túl sok a veszélyforrás, és akkor állandóan rá kéne figyelnem, ami nem megy...

Van valakinek ilyen tapasztalata, hogy működött az éjszakai járókában alvás?


2010. jan. 25. 14:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A mi lakásunk tetőteres. Nyáron iszonyat meleg volt fenn, ahol a baba szobája is van. Így leköltöztünk a nappaliba éjszakára. A babánk akkor két hónapig a járókában aludt.(Szintén rácsos.)

Semmi gond nem volt, ő akkor 3-4 hónapos volt. Hasra már tudott fordulni és szélesebb is volt a helye a 100x100-as járókában, mint a kiságyban.

Az idei nyár lehet, hogy hasonlóan alakul.

2010. jan. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A kislányom születése óta (napközben) a földön, hálózsákon aludt/alszik. Már annyira tudja, hogy ebéd után szalad be a szobába, hozza a popsitörlőt, tiszta pelenkát és ül le, püföli, hogy Anya ide.. alszunk.

22 hónapos.

2010. jan. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket, várnék még tapasztalatokat olyanoktól, akik huzamos ideig (hónapokig) járókában altatták a már nem pici csecsemőjüket.
2010. jan. 27. 14:10
 4/11 anonim ***** válasza:

Lányomnál nyolc hósan kezdődött a szeparációs szorongás, eleinte vele aludtam nagy ágyban az ő szobájába, aztán kb 13 hónapos korában meguntam, hogy az apjától külön alszok és hétkor véget ér a napom. Így az utazóágyat amit korábban játszóhelynek használtunk betettük a mi ágyunk mellé. Kezdetben ment a huzavona, hogy mellettünk aludna (tehát nem azért mert nem tudta, hogy ott aludni kell), de aztá rájött, hogy így is vele vagyunk. Azóta fél év eltelt, rá a hálózsák kaja után, spuri be az utazóágyba, még kicsit ácsorog, nézelődik aztán elfekszik és elalszik.

Nálunk bevált, nem hiszem, hogy sok különbség lenne, hogy járőkában, utazóágyban vagy kiságyban altatod. Ha nektek így lenne megfelelő hát rajta!

2010. jan. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem mind két gyermekem kb6hónapos kora után átkerült az utazóágyba.Mert ahogy felálltak a kiságyba 1x-2x elestek beütötték a kis fejüket onnantól kezdve nem szerettek benne aludni.A kisfiam 13hónapos és még mindig utazóágyban alszik.Semmi gond nincs ezzel ezt szokja meg és még szeret is benne aludni.(éjjel és nappal is)
2010. jan. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én attól tartok csak, hogy ugyanott kel aludnia és játszania/lennie alváson kívül. Hogyan érzékeltetem vele az alvásidőt? Főként nappal, mert az esti rituálét azért érteni fogja. (fürdés, szopi, majd hálózsák...) De nappal eddig, ha fáradt volt, akkor beraktam az ágyba (nagyjából fix időben), most ezt hogy csináljam?
2010. jan. 27. 16:36
 7/11 anonim ***** válasza:
mi amikor a járókában altatuk (azt lehetett huzogatni ringatás helyett) kivettük az összes játékot és betetünk egy kedvenc takarót, így tudta gogy most alvás van és nem játék.
2010. jan. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
betettünk és hogy. de gondolom értetted.:)
2010. jan. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%
szerintem hideg a hátának a jároka ha én cumisüveget adokneki mindig teszek a háta allá plédet ugy fekszik le.
2010. jan. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, azt hiszem, így fogjuk megoldani, hogy alváskor minden játék ki, és persze mondom neki, hogy tente van... :o) Majd megtanulja. A ringatás nem fog menni, mert a nagylányom miatt a kerekeket nem merem rászerelni, így is arrébb tologat minden bútort, amit meg bír mozdítani... :o)

Egyre sürget a dolog, mert már "hernyózással" mozgolódik.

2010. jan. 27. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!