Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam rá hogy el...

Hogyan szoktassam rá hogy el legyen a járókában?

Figyelt kérdés
Sajnos el rontottam,mert szinte a járókába soha nem raktam be a lányom max pár percre,mindig hagytam hogy a lakásba csatangoljon.Viszont már villám sebesen mászik,fel áll,lépeget és nagyon gyorsan "bajba keveri magát".Így állandóan a nyomában kell lennem és semmit nem tudok csinálni a házimunkában stb.Szeretném ha kicsit el lenne a járókában,de berakom és hiába a sok játék,ordít hogy ki akar jönni.Ötletek?
2011. aug. 28. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Ő is érzi, a járóka rabság.

A veszélyzónákat (konyha, tűzhely ) érdemes számára megközelíthetetlenné tenni inkább.

Azt sajnos, hogy elessen, nem tudod megakadályozni. Néhány puklit szereznek itt-ott, amíg belejönnek a dolgokba.

2011. aug. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha kisebbnek nem tetted bele, akkor már most nem tudod. A hely is idegen neki, illetve a bezártság is szokatlan, mivel eddig csatangolt. Inkább vaterán/teszveszen vegyél egy ajtórácsot és tedd be a szobába, ahol a legkevesebb veszély leselkedik rá.
2011. aug. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
hát ezt már elszúrtad. Egyébként én is ezt csináltam, hogy hagytam mászkálni, nagy a fiam mozgásigénye. Viszont van tűzhelyzár, fiókzár és minden ajtó becsukva, ahová nem látok rá. Egy gyereknél még megoldható, hogy alvásidőben csinálod a házimunkát. Nálunk kb. 2 éves kor után játszott csak el magában, de egyfolytában csacsog, kell rá figyelni.
2011. aug. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem már ne zavard össze a járókával. főleg ha ennyire nem szereti, én nem erőltetném rá.

én mindig a délutáni alvás időben csinálok meg minden olyan fontosat, amit nem tudok, ha ébren van.

mondjuk, a kislányom 2,5-3 órát alszik délután, elég kényelmesen be lehet osztani.

ha van jó napi rendetek, nem lehet gond.

egyébként mennyi idős a Babád?

2011. aug. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én is így voltam vele mikor új lakásba költöztünk és még nem volt bababiztos. villámgyorsan bababiztossá tettük, magasra pakoltuk a veszélyes dolgokat, fürdőt kulcsra zártuk, lépcsőhöz rácsot tettünk és játszhatott nyugodtan amit akart míg én csináltam a dolgom, persze fél szemem mindig rajta azóta is pedig már 21 hónapos :)
2011. aug. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! 13 hónapos volt a kislányom, amikor elköltöztünk egy új házba. A régi ház kicsi volt,nagyon ki sem tudtam nyitni a járókat, de ha néha megpróbáltam belerakni a járókába, állandóan sírt. Az új házba, mivel állandóan lát, amíg pl. takarítok belerakom, beszélek hozzá, rakok mellé játékokat és elvan. Próbáld ki, hogy úgy rakod, hogy lát közben, beszélj hozzá, énekelj hozzá miközben csinálod a dolgodat. Kitartást.
2011. aug. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!