Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? Nem akar enni...

Mit csináljak? Nem akar enni a babám, csak tápszert, azt is nagyon keveset.

Figyelt kérdés
Babámat 4,5 hónaposan elkezdtem hozzátáplálni, két hétig nagyon szépen evett, aztán nem fogadta el. Gondoltam tartok egy kis szünetet, majd 1,5 hét után újra kezdtük, akkor megint nagyon szépen evett, már ki is váltottunk egy egész étkezést (délit), majd a délutáni tápszert is, félig-meddig.Viszont most egy hete megint nagyon nem akar enni,csak 40-60 grammokat. Ma még annyit se, mert amint meglátta az előkét, kanalat, rögtön sírt, és elkezdte magát kirugdosni a székből. Egy falatot sem fogadott el. Most már 7 hónapos lesz 1 hét múlva. Lehet, hogy a foga miatt nem akar enni kanalast? És ha igen, akkor mit csináljak? Tartsak megint szünetet, de meddig? És ha tartok, akkor mivel pótoljam a vitaminokat?
2010. jan. 22. 12:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Általában a fogzás miatt van ez. A 11hósom ugyanígy volt/van, hogy még a tápszert is csak nehezen fogadja el. Adhatsz neki Cebion cseppet vagy Multkikid vitamin szirupot de a tápszer is tele van vitaminnal. Hamarosan rendeződik majd az evés csak legyél türelmes.
2010. jan. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, mi lehet a baja, de szerintem ne hagyj szünetet. Teljesen összezavarod vele. Egyszer kell kanalasat enni, utánna nem, nem érti mit akarsz ezzel. Az persze más szitu, amikor az első kanalakkal próbálkoztok és látod, hogy nem megy a dolog, akkor érdemes pihentetni kicsit, de ha már evett rendesen, akkor nem hiszem, hogy volna értelme. Én ilyenkor kinálom továbbra is, hátha most elfogadja, de ha nagyon tiltakozik, azért ott a tápszet tartaléknak. Minden olyan evésnél megkínálom, amikor szokott kapni. Előbb utóbb újra megeszik az ételt.
2010. jan. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!