Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Divat" még 2 utónevet adni a...

"Divat" még 2 utónevet adni a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Mind a két kisfiamnak 2 neve van.

5 éve a nagyobbiknál nem tudtunk dönteni,így természetes volt,hogy most a picinek is kettőt adunk.


Ti miért adtatok vagy miért nem adtatok 2 nevet a babátoknak?


2010. jan. 22. 11:08
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Szia.Mi egy nevet akartunk, a Gergőt, de apukám ragaszkodott hozzá, hogy kapja meg az ő nevét is, így lett Gombos Imre Gergő.
2010. jan. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ:)!

Az én fiaimnak első neve magyar keresztnév(rajongok a magyar nevekért),vagy olyan,aminek van magyar múltja.

A 2. pedig kicsit különleges(vagy csak nekem)

Kisfiaim Zalán Olivér és

Bulcsú Rajmond.

5 éve még nem volt sok Zalán,és most sem ismerek más Bulcsút,kivéve a vízilabdás(azt hiszem),Székely Bulcsút:)

2010. jan. 22. 13:16
 23/28 anonim ***** válasza:

Szia!Szerintem kevesen választanak csak azért 2 keresztnevet,hogy "divatoljanak" !

Mi is két nevet adtunk a kisfiunknak,az első közös választás volt,a másodikhoz pedig én ragaszkodtam apukája iránti tiszteletből,tehát a 2. név apuka neve is.

Apukája egészen a szülés pillanatáig ódzkodott attól,hogy az ő nevét is kapja a baba.Azt mondta,hogy majd egoistának gondolják emiatt :) de neeeem!

2010. jan. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Nekem 2 nevem van, de feleslegesnek tartom a másodikat.

A lányomnak csak 1 neve van. Ha lesz egyszer egy fiam, neki 2 neve lesz, a bátyám iránti tiszteletből (meghalt) megkapja majd az övét, és egy másikat, amit amúgy is választanánk. De ha lányom lesz megint, neki is csak 1 neve lesz.

2010. jan. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
az én nagy fiam László Patrik, a Lászlót azért kapta mert így ő a sokadík László a családban, mi Patriknak hívjuk a nagypapa (szintén László) Lacinak, a kicsi Balázs Vendel. a Balázst a másik nagypapa után kapta, de nála ezt is használjuk
2010. jan. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi sem divatbol valasztottunk ket nevet a fiunknak.

Nalunk a Tibor nev mar generaciokon keresztul adjak tovabb(ferjem is az,apos,nagyapa stb..).

Kisfiunknak az Erik nevet valasztottuk es ez melle kerult a Tibor.

A lany nevbol is kettot valasztottunk mert nekem a Bonita ferjemnek a Viktoria tetszett.Mivel a Viktoria eleg gyakori a Bonita pedig ritkabb ezert ossze is passzolt a ketto.A hugit igy fogjak hivni.

A vezeteknevunk meg nagyon rovid:Gal ezert a nev hosszusagaval sincs baj.

2010. jan. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

* Tibor nevet.

elirtam bocsi

elozo voltam.

2010. jan. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Divat e azt nem tudom. Nekem kislányom van de 2 utóneve a második az enyém. Ha kisfiam született volna neki is 2 nevet adtunk volna.
2010. jan. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!