Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Divat" még 2 utónevet adni a...

"Divat" még 2 utónevet adni a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Mind a két kisfiamnak 2 neve van.

5 éve a nagyobbiknál nem tudtunk dönteni,így természetes volt,hogy most a picinek is kettőt adunk.


Ti miért adtatok vagy miért nem adtatok 2 nevet a babátoknak?


2010. jan. 22. 11:08
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, hogy "divat"-e, mi nem adtunk 2 nevet a gyerekeknek.

Egy is elég nem?

Amúgy nekem is 2 nevem van, de nem használom mind kettőt, nem szeretem.

2010. jan. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Én kettőt adtam, azért, mert a családban mindenkinek két neve van. A fiamnak azért lett kettő, mert az egyik ritkább, a másik hétköznapibb.
2010. jan. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Az én nevem nagyon hosszú, összesen 24 betű+ a férjem neve 13. Még kimondani is sok. Én soha nem használom a 2. keresztnevem. Azt mondják indokként, hogy majd eldönti ha felnő melyiket szeretné használni, de szerintem nagyon ritka, hogy valaki felnőttkorában változtat a már megszokott nevén.

Így én a lányomnak csak egy nevet adtam, de ha rövid lenne a családneve és szép hangzású neveket találnék, lehet, hogy kettőt adnék neki :)

2010. jan. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekeimnek csak 1 keresztnevük van, nálunk a családban sosem volt szokás, evangélikus vagyok, itt nem szoktak 2 nevet adni. Viszont az egyik unokahúgom mindkét fia 2 nevet kapott : a nagyobb megkapta a családban 8 generáció óta öröklődő nevet + azt, ami igazán tetszett nekik, a kicsinek is két neve van, azokat a nagy tesó adta... Érdekes módon mindkét nevet használják a mindennapokban is, ha megszólítják a gyerekeket. A másik unokahúgom férje amerikai, ők is mindhárom gyerkőcnek 2 nevet adtak, mert Amerikában ez a szokás. Ők csak az első nevet használják, csak ha már erőteljesebben kell rászólni a gyerkőcre, akkor mondják mindkét nevet, amúgy nyomatékként :D
2010. jan. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
nem fordult meg a fejünkben, hogy két nevet adjunk. feleslegesnek tartom, úgyis csak az egyiket fogja használni. persze, mindenki mondja, hogy de majd választhat a kettő közül, de ha van mondjuk egy Tóth Béla Géza, és te gyerekkorától kezdve Gézukázod, akkor nem fog gondolni egyet 20 év múlva, hogy na én mától Béla vagyok. :) szerintem.
2010. jan. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Egyreszt azert jo a 2 nev, mert nagykorban tudsz valasztani ha egyik nem tetszik annyira. Viszont a hatranya az , hogy hosszu a nev mikor leirod ,mi ezert is nem adtunk csak egy nevet kislanyunknak, es minden nevnek van egy szemelyre szabott jelentese,egyenisege, amibol nem lehet ketto.

Meg szeretnenk egy gyereket, es valoszinu hogy neki is csak egy neve lesz, ugy mint a szuleinek es a testverenek.

2010. jan. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam Zoltán Nándor. Zoltán az apukája, Nándor pedig édesapám. De ha kislány lett volna, akkor Szimonetta Anna vagy Kata lett volna.Anyukám Anna Katalin.
2010. jan. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
A lányaimnak 2 neve van a fiamnak 1.Én neki is kettőt szerettem volna,de apa nem.Amúgy nekem is 2 van.
2010. jan. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Én sem hallottam még soha olyat, hogy valaki pld. Döme, és húsz év múlva hirtelen Elemér lesz belőle. :) Azaz még sose találkoztam olyan kétnevűvel, aki a másikat kezdte volna használni. Ellenben minden hivatalos iraton fel kell tüntetni, sőt, a tanárnőnek az osztálynaplóban és minden iskolai iraton kötelező mindkét nevet felírni.


Csaldunkban van tanárnő, és emiatt néha ki is bukik...


Engem nem zavar, ha valakinek két keresztneve van.


Lányomnak csak egy van, így is elég hosszú. :)

2010. jan. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
76%
Nekem is két nevem van és a lányomnak is.Nagyon sokáig mindketten csak az egyik nevünket használtuk. Aztán három éve hozzátettük mindketten a születési anyakönyvünkben szereplő második nevünket is. Nagyon klassz lett!!!
2010. jan. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!