Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért szokás a gyerekeknek...

Miért szokás a gyerekeknek két utónevet adni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 6. 10:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
divatból
2010. júl. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Vagy mert két név is tetszik, és nem tudnak dönteni.

Vagy mert egzotikusabb hangzású így a név.

2010. júl. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

néha azért is, mert megkapja az apa nevét is, meg egy sajátot is


meg azt szokták még mondani, hogy úgy legalább választhat


én örülnék, ha két nevem lenne :) de sajnos csak 1 van, és nem tetszik, mert nem illik hozzám és gyerekes :-(

2010. júl. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
apa / anya nevét, úgy értem :) csak fiúknál gyakoribb...
2010. júl. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Mert lehetőség van rá, Másrészt a gyermek majd választhat később, hogy melyik tetszik neki jobban és úgy hívatja magát. Anyósom előző lakhelyén Katalin volt elvált szakítva előző életével a Mária nevét használja. Feleségem Orsolya Natália, Fiam Patrik Bátor, Keresztfiam Farkas Péter én csak szimplán... Laci
2010. júl. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

A két utónévvel önmagában semmi bajom, sokan adják másdoiknak nagymama-nagypapa-keresztszülő nevét is.

Olyan családot is ismerek, akik még a szülőszobán is a névről vitáztak, végül magkapta a baba mindkettőt.

nekem azzal van bajom, hogy egyszerre két egzotikus, különleges nevet aggatnak a szülők a gyerekre. Mi a fenének?

Volt a babarovatban egy kérdés, egy anya a Janina Milka nevet akarta adni a lányának. Az ilyen esetekre gondolok.

2010. júl. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Az én lányomnak azért van 2 neve mert 3 betűs a vezetélneve, kapott egy erőteljesebb hangzású keresztnevet és egy másik kislányosabbat:) Majd eldönti hogy melyiket szeretné használni később illetve hogy milyen egyénisége lesz:)
2010. júl. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
45%
Én azért kaptam egy másik utónevet is, mert az elsőre a keresztelőkor azt mondta a pap, hogy nincs ilyen nevű szent (Andrea), ezért nem lesz védőszentem. Szüleimnek keresnie kellett egy olyan nevet, amilyet egy szent is visel (Regina).
2010. júl. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%
Nekem is azért lett 2. utónevem, mert az elsőt nem akarták keresztelőkor elfogadni. Igazából, nekem a 2. tetszik jobban. :) Csak úgy senki sem szokott hívni :(
2010. júl. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A legtöbb népszerű krimiírónak 2 utóneve van. Biztos ilyen pályára szánják a kicsit :)

Egyébként meg, van aki az egyik szülő nevét akarja neki adni + egy sajátot.

Vagy csak egyszerre 2 név is tetszik neki.

Vagy van több olyan ismerősöm aki egy ősmagyar és egy "nemzetközi" keresztnevet is adott a kicsinek.

2010. júl. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!