Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Divat" még 2 utónevet adni a...

"Divat" még 2 utónevet adni a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Mind a két kisfiamnak 2 neve van.

5 éve a nagyobbiknál nem tudtunk dönteni,így természetes volt,hogy most a picinek is kettőt adunk.


Ti miért adtatok vagy miért nem adtatok 2 nevet a babátoknak?


2010. jan. 22. 11:08
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Sok okból lehet két neve egy gyerkőcnek. Lehet azért, mert keresztény családba született, és a keresztelkedéshez szüksége volt egy bibliai névre, de mellé a szülők esetleg egy másik, nem bibliai nevet is akartak neki adni.

Lehet azért kap két nevet, hogy mindkét szülő névválasztása érvényesülhessen. Lehet azért is, mert az egyik név különlegesebb, és a hétköznapi életben nehezebben használható, de a szülők érzelmi okokból nem akarják másként nevezni a lurkót. Lehet az egyik név hagyománytiszteletből is (pl. mostanában divatossá vált ősi, magyar nevek), vagy azért, mert valamelyik nagyszülő, dédszülő vagy más rokon emlékét szeretnék megőrizni általa.


Nálunk két dolog érvényesült a dupla névválasztással: a hagyománytisztelet, és a mindkét szülő általi névválasztás. Ezért lett a fiunk Erik (mert ez szép, hangzatos, kedves név szerintünk, és én választottam) és Nimród (hagyománytiszteletből, és mert ez a név is tetszett nekünk, és ez Apa választása volt). Ugyan Eriknek szólítjuk, de azért ő Nimród is, és tudja is magáról. :)

2010. jan. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két nevem van, ráadásul nem is rövidek. Nem örülök neki.

fiamnak is két nevet adtunk, mert ugye apa ragaszkodott, h az ő neve is ott legyen. Már bánom.

Lányom már csak egy nevet kapott.

Szerintem elég egy név is, a többség nem is használja a második nevét.

2010. jan. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
A divat nem izgat. De mi 2 adtunk, főleg mert nem tudtunk megegyezni a párommal. Így mindketten adtunk egy nevet, aztán majd később eldönti a gyerek melyik akarja használni.
2010. jan. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Hajajj, most divat csak igazán!

Mi csak egyet adtunk, mert családneve kettő van... :-)

És ezt az egyet is alig bírtuk kitalálni. :-)

2010. jan. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Nálunk a vezetéknév dupla, így nem lett volna értelme még egy keresztnevet adni a gyereknek :)
2010. jan. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Nekem mind a kettőnek 2 neve van és nem a divat miatt.

A tízéves nagyfiam Bence Márk.

(Bence közös választás, Márkot én akartam)

A lánynak az apja választotta az első nevét (ha lány ő választ, ha fiú én, így egyeztünk meg és én tuti biztos voltam, hogy a második is fiú, hár nem jött be:-))

De ha fiú lett vonka, akkor is 2 nevet kapott volna.

Szóval így ke lett a kicsi Szonja Jázmin.

2010. jan. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Hát azért én több olyat is ismerek, aki egy idő után elkezdte a másik keresztnevét használni. Egyik barátnőm első keresztneve nagyon ódivatú, olyan öreg nénis, pedig fiatal lány. A második keresztneve modernebb. A családban mégis az elsőt használták. Amikor elkezdett egyetemre járni, akkor mindenkinek a második nevén mutatkozott be, ott mindenki úgy szólítja. Aztán egyik ismerősömnek az anyukáját mindenki Veronikának ismeri mostanság, viszont kiderült, hogy anyukámmal kolegák voltak, és anyukám még úgy ismerte, hogy Éva. Ismerősömtől megkérdeztem, és mondta, hogy két keresztneve van az anyukájának, ki így hívja, ki úgy.
2010. jan. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Valószínűleg divat, mert nálunk sokszor rákérdeztek: és mi a 2. keresztneve? Nincs!

A vezetéknevünk nem átlagos, és keresztnevet sem a megszokottakból választottunk, ez így bőven elég és egyedi.

Férjemnek van 2 keresztneve, az apjáét is muszáj volt megkapnia, utálja, titkolja ahol csak lehet.

2010. jan. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
31%
Nekem is kettő van és a második totál nem illik rám, már ha meglátom leírva a teljes nevem rosszul vagyok.:-) Ez meg akkora hülyeség, hogy majd később választ melyiket akarja használni.
2010. jan. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Mi is 2 nevet adtunk a kisfiamnak és nem divatból! Azért kapott 2 keresztnevet mert apa is ragaszkodott ahhoz amit ő szeretne neki adni meg én is és igy nem vesztünk össze:)!

2010. jan. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!