Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám az ekzéma miatt...

A babám az ekzéma miatt aludhat ilyen rosszul?

Figyelt kérdés
Pár napja száraz foltok jelentek meg a karján és a hátán. Rögtön ekzémára gyanakodtam. Orvos még csak most fogja látni. De a védőnő szerint is az lehet. Ezzel egy időben elkezdett nagyon rosszul aludni. Eddíg végig aludta az éjszakákat, de most kb. 1-2 óránként felkel és sír. Lehetséges hogy viszket neki és ez ezért van? Ti mivel kezeliltek az ekzémás babátokat?
2010. jan. 19. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez van, nagyon rosszul aludt. Kend a krémmel, amit felír este, fürdés után, napközben Eucerin /nagyon drága, de hihetetlen jó/. Fenistil cseppek a viszketésre, este, amikor nagyon erős a tünet.
2010. jan. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos lehet. A mi kislányunk is ekcémás, 7 hónapos. Amikor előjönnek a viszkető foltok a kis testén nem tud aludni. Alig lehet megnyugtatni. Napközben van hogy fél órát tud csak aludni. Nagyon sajnálom ezért, de ugyanakkor sokszor én is kész vagyok teljesen. Van hogy egész nap cipelnem kell a kezemben, mert csak úgy van el. Akinek nem ekcémás a babája, az ezt el sem tudja képzelni.

Nekünk a bőrgyógyász advantan kenőcsöt írt fel. ( ez egy viszonylag enyhébb szteroidos krém ) Ezt szigorúan csak akkor lehet használni, ha előjönnek a foltok.

Reggel és este egy gyógyszertári kevert kenőcsöt használunk, A és E vitaminos. Az orvos biztos tudja pontosan. Mióta ezt használjuk, nem olyan száraz a bőre.

Fürdéshez szintén gyógyszertári fürdetőt használjuk.

Nagyjából ennyi.

Pont ma gondolkoztam, hogy jó volna felvenni a kapcsolatot ekcémás babák szüleivel, hogy ők hogy bírják a "megpróbáltatásokat". Nekünk nagyon sokszor előjön, ilyenkor nagyon nyűgös, nem tud aludni és nehéz elterelni a figyelmét a viszketésről.

Azért drukkolok, hátha mégsem ekcéma, csak valami múló kiütés.

7 hós kislány anyukája

2010. jan. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én babámnak az egész arca, a nyaka és a hajlatai is szörnyen nézett ki, szinte már kezdett berepedni. Az arcára gyógyszertári krémet írt fel az orvos (egyhén szteroidos), a hajlataira pedig Locoid Lipocream-ot, az erősebb. Egynap alatt helyrejött. Most már gyönyörű a bőre. Ha látom, hogy kezd kiszáradni, este bekenem, és reggelre nyoma sincs.
2010. jan. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!