Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aludhat emiatt rosszul babám...

Aludhat emiatt rosszul babám éjszaka? Bőb. lent.

Figyelt kérdés
4hónapos babám nagyon rosszul alszik az utóbbi időben, lehet hogy zavarja a tv? Velünk egy szobában alszik, és ott a tv is, igaz nagyon halkan hallgatjuk. Lehet ez a baj? Bár szenvedünk a fogunkkal is. Van hely bőven, át tudjuk költöztetni másik szobába, ha más is azt vette észre, hogy a tv zavarja őket, csak olyan megnyugtató, hogy ott van a közelemben.
2011. márc. 9. 09:12
 1/5 anonim ***** válasza:
El tudom képzelni!Amíg egy szobában tv-ztünk vele, addig sokkal nehezebben aludt el, sokszor a karomba kérte magát.Igaz, akkor még nagyon picike volt. Amikor 2 hónapos lett,onnantól kezdve azt csináljuk, hogy amikor elalszik szopi közben, átviszem a hálószobába ( 5 hónapos, még velünk alszik), lefektetem, betakarom, és kikapcsolom a tv-t, rácsukom az ajtót.Mi meg átvonulunk a másik szobába tv-zni.Nálunk ez működik, mert nem szokott felébredni reggelig.Szerencsénk van ilyen téren.Ha fény van, kevesebb melatonin hormon termelődik, ami az elalváshoz kell.Lehet, hogy ez a gond, de szerintem inkább a fogzás, ha csak mostanában merült fel ez a gond.
2011. márc. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

3 hónapos koráig szépen aludt, egyszer ébredt hajnal 3-4 körül. És akkor is ment a tv a szobában. HÁt azért lehet költözünk, vagy a tv:):):)

Köszönöm!

2011. márc. 9. 09:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy a tv zavarja. Amíg egy szobában voltunk a picivel Ő is sokkal rosszabbul aludt, pedig még tv sem volt benn. Amióta visszaköltöztünk a saját szobánkba, egész éjjel alszik, meg se ébred. Az is igaz, hogy neki még nem jön a foga.
2011. márc. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha 3 hónapos koráig nem zavarta, akkor szerintem nem a TV! Szerintem a fogzás miatt nyűgösebb, de sajnos a kisbabáknál sokszor csak találgat az ember.Én is az enyémnél, mert elmondani nem tudja!Az is lehet, hogy most alapból nyűgösebb az ínye miatt, és az is zavarja, ami eddig nem.Próbáljátok ki a nem tv-zést abban a szobában, és kiderül!
2011. márc. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4 hónapos kor körül sok babának, - aki előtte szépen átaludta az éjszakát - megváltozik az alvása és felébred éjszaka. Nem igazán tudni hogy pontosan miért, de én inkább a fogzásra gyanakodnék, ha eddig is ment a tv nálatok, akkor szerintem nem az zavarhatja. Vagy esetleg annyiban, hogy eddig lehet hogy mélyebben aludt nem zavarta, most meg felszínesebben alszik, és könnyebben felébred a kisebb zajokra. Nálunk is így volt, 4 hónapos koráig olyan szépen aludt éjszaka, hogy semmi zaj nem ébresztette volna fel. Aztán 4 hónapos korától kezdve többször is felébredt, volt hogy csak azért, mert valamelyikünk köhögött éjjel, pedig külön szobában aludt, csak az ajtó van résnyire nyitva. Ezért mi akkoriban miután elaltattuk, síri csendben voltunk az este hátralévő részében, nehogy felébresszük. De így is felébredt.

Azért kipróbálhatod, hogy átviszed másik szobába, hátha jobban alszik.

2011. márc. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!