Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aludhat éjszaka a baba oldalt...

Aludhat éjszaka a baba oldalt fekve?

Figyelt kérdés
A férjem szerint nem jó, ha a baba órákig az oldalán fekszik, mert még nincs kifejlődve a csontozata, és deformálódni fog a válla és a csípője. Igaz ez?
2009. nov. 23. 09:13
 1/7 A kérdező kommentje:
11 hetes a baba.
2009. nov. 23. 09:16
 2/7 anonim ***** válasza:
Aludhat. Azért nem kocsonyásak a csontjai és gondolom nem egész éjjel alszik. Ha felébred enni, a másik oldalára tedd utána tovább aludni. Emellett nekem biztonságosabbnak tűnt, mint hanyatt fektetve altatni, mert így ha böfizett is, akkor nem tudta a felszaladó tejet félrenyelni.
2009. nov. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A férjednek is igaza van, éppen ezért tanácsos minden féle pozicíóba fektetni. Legtöbbször a fej szokott eldeformálódni. Oldalt jó letenni, mert ha bukik, így nem nyeli vissza. AZ én babókám éjszaka a hasán alszik, a feje meg oldalt van, amióta a fejét tudja mozgatni. Időnként a fejét átpakolja a másik oldalára. Napközben pedig a hátán van, párna nélkül, csak textilpelenkát teszek a feje alá.
2009. nov. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a kórházban már az elejétől fogva az oldalára tettek minden babát, itthon pedig azt mondta a védőnő, hogy amíg nem tud magától átgurulni, addig fektessem az oldalára. Most 9 hónapos, és semmi baja.
2009. nov. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akárhogyan fekszik a baba,nem deformálódnak a csontjai.Ez csak egy régi babona.Akkor rakták körül a babákat kispárnával,hogy ne tudja a fejét oldalra fordítani,nehogy féloldalas legyen a feje.Nekem 3 gyerekem van,űgy feküdtek,ahogy nekik jó volt.Egyiknek sincs eldeformálódva semmije.
2009. nov. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.
2009. nov. 23. 09:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi is oldalt alszunk, 10 hetes a babám. Én vettem a Brendonba elfordulásgátlót, nagyon jó.Egyik este az egyik, másik este a másik oldalára teszem le aludni.
2009. nov. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!