Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek éjszaka többször is...

Akinek éjszaka többször is felkelt 1 év körüli gyereke teázni, hogy szoktatta le róla?

Figyelt kérdés

16 hónapos lányom hónapok óta teával alszik el, és éjszaka óránként kel. Iszik pár kortyot, és alszik tovább. Már próbáltam vizzel, de ugyanaz, ugyanugy kel. Próbáltam, h nem adtam neki, megsimogattam, kapott cumit, visszaaludt, de 30 perc mulva ujra kezdte.

Tapasztalatokra lennék kiváncsi. Sikerült valakinek leszoktani a gyerkőcöt? Vagy leszokik magától?


2010. jan. 15. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is ugyanezt csinálta, de egy ideje alszik végig, nagyon ritka hogy felébred éjszaka. Szerintem leszokik majd magától.
2010. jan. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem itatnám teával, mert az mire jó? Vizet adnék neki és átgondolnám, mitől lehet szomjas. Olyat kap vacsorára, ami mondjuk sós, száraz a szoba levegője és kiszárad a szája?. Nekünk a fogkrém volt a ludas, mióta fogmosás után megitatom, korábban csak öblitettünk, azóta nem kel fel éjjel vagy csak nagyon ritkán.
2010. jan. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hipp és milupa granulátumos teát kap. Sajnos mást nem fogad el. Vizet is csak álmában. Vacsora után nem lehet szomjas, mert mielőtt elalszik, megiszik 2 dl teát.
2010. jan. 15. 11:30
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne adj neki éjszaka inni! Két éjszaka sűrűn fel fog kelni,de utána már nem. Nekünk bevált.
2010. jan. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hú én nem tudtam leszoktatni az éjszakai teázásról, és jól el is romlottak a fogai:-(
2010. jan. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát ott is van lefekvés előtt nem kéne 2 dl teát meginnia, mert abban semmi tápláló nincs, szomját nem oltja. Ráadásul a teától csak pisilnie kell az embernek. Nem csoda ha óránként fel kel. És ezt rendes adag vacsora után issza meg?
2010. jan. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen. Rendesen vacsizik, és utána teával alszik el.

Szivesebben adnék neki tápszert, v tejet, de nem fogadja el. 11 hónapig szopott, és azóta folyadék formában csak teát fogad el.

2010. jan. 15. 16:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Először is bocs, nem akarok bunkónak tűnni, de miért szoktattad rá? Én még soha nem adtam nekik teát. Ha nem szokik hozzá akkor nem kell leszoktatni róla. Próbáld, hogy nem adsz neki, csak vizet. Ha tényleg szomjas, el fogja fogadni. Ha nem az, akkor rájön feleslegesen kel fel. Pár napba bele fog telni,mire megszokja, de a cél érdekében tenni kell. Már elég "nagy" ahhoz, hogy elfogadja a dolgokat. A kérdés, hogy Te bírni fogod-e, míg leszokik.

Kitartást! Semmi nem tart örökké!

2010. jan. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nyáron szokott rá, amikor olyan nagy meleg volt. Mint irtam, sokáig szopott.

Semmi sem nyugtatta meg, csak ha kapott pár korty teát. És igy szépen lassan rászokott.

Én is tudom, h hiba vaolt, de tudjátok, amikor hónapok óta nem alszik az ember, mert óránként kel a gyerek, akkor bármit képes elkövetni, csak h nyugalom legyen este.

Kipráltam, h csak vizet kapott, de igy szinte egész éjszaka nem aludt.

2010. jan. 18. 11:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!