Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki szintén "rabságra" van ítélve?

Figyelt kérdés

3,5 hónapos a kisfiam, aki nappal össze-vissza eszik. Van, hogy 1,5, 2 vagy 3 óránként kér enni, én ugye igény szerint etetem. Csak a cicit fogadja el, a cumisüvegtől pohártól öklendezik, így nem tudom megtenni pl. azt, hogy valaki vigyáz rá egy kis időre és én elszaladok mondjuk apával bevásárolni. Már nekem az is felüdülés lenne, egy jó kis tömött bevásárlóközpont. :-) Annyit tudok kimozdulni amíg sétálni megyünk, de mivel azt is nehézkes megoldani (7. emelet, picike lift, sok lépcsőfok, amin alig tudom letolni a babakocsit, mert nem bírom el kézben), így nem megyünk minden nap. Őt magammal cipelni meg nem nagyon merem, mert sétálni nemigen szeret (utálja, hogy nem bír megmozdulni sem a sok ruha miatt), illetve sok ember közé így most az újinfluenza miatt sem merem vinni.

Ne értsetek félre, én örülök, hogy van egy kisfiam, akivel itthon lehetek, csak néha-néha vágyom egy kis kimozdulásra és itt nem luxus dolgokról beszélek, hanem pl. ahogy említettem bevásárlásról, stb... Van más anyuka is így és ha igen, hogy viseli?


2010. jan. 14. 06:58
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
53%
szerintem meg nagyon jó az igény szerinti szoptatás,nem ezen kell nevelni egy gyereket.én is így etettem a babám,és ő nagyon jól be állt magától egy rendszerre,de ha nem telt le az egy óra,és éhes volt,adtam neki.ti sem akkor esztek amikor delet üt az óra..ne vicceljetek már.nem rossz ez a rendszer csak tudni kell vele bánni.első fiamat órára szoptattam és állandóan sírt,most igény szerint és van egy boldog kiegyensúlyozott 1 évesem.aki nagyon jol nevelt,mellesleg.
2010. jan. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

nem a kérdező lett lehurrogva, hanem az aki vette a fáradtságot és írt neki egy választ, amivel a nagy többség nem ért egyet, ő lett lepontozva...

A kérdezőnek mindenki segíteni igyekszik, az nem lehurrogás, hogyha megmondjuk neki, hogy másképp is lehet, csinálni, mint ahogy ő csinálja, sőt, valószínűleg így neki is könnyebb lenne.

2010. jan. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
84%
szia! szerintem annak van igaza, aki a napirend mellett írt, nem másodpercre persze, de az időbeosztás biztonságot jelent a babának, és több szabadidőt Neked, ettől nyugodtabb leszel, és ez rá is jó hatással lesz, meglátod. ő érzi rajtad a feszültséget, lehet ezért sír többbet, nem is azért, mert éhes. a nevelést elkezdeni meg nem lehet elég korán, túl későn igen...ha az első nyekkenésre megszoptatja valaki a gyerekét, utána ne csodálkozzon, ha 5 évesen meg a tesco közepén a földhöz veri magát és hisztizik, ha nem kap meg valamit rögtön...
2010. jan. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem nagyon hasfájós volt a babám, úgyhogy azzal tudtam szegénykének segíteni, ha betartottam NAGYÁBÓL a 3 órás etetést. Egy idő után úgy hozzászokott ahhoz, hogy 3 óránkét evett, hogy ki tudtunk alakítani egy napirendet, amit mai napig követünk, neki is jó és nekem is.

Egy kis rendszert próbálj meg vinni a mindennapokba, és egy két héten belül rendeződnek a dolgok.

Én egy rettentő sűrű nap és egy át nem aludt éjszaka után egy füzetbe kezdtem vezetni, hogy mikor mit csináltunk. Alvás evés ébredés stb. Egy hét után visszaolvastam és rájöttem, hogy egy káosz az életünk és megpróbáltam rendszerezni a dolgokat.

Remélem egy kicsit tudtam segíteni, ha szeretnél esetleg valamit kérdezni nyugodtan írj privit.

2010. jan. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Húha, jó kis lavinát indítottam el! Ezek szerint "két tábor" van, az igény szerint etetők és azok, akik a napirend mellett voksolnak. Mindenki úgy csinálja ahogyan szeretné, én tényleg csak tudni akartam van-e más is ilyen helyzetben, akinek ez "nem tetszik", annak nem kell válaszolnia. Remélem nem haragszik senki senkire!
2010. jan. 14. 14:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!