Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki szintén "rabságra" van ítélve?

Figyelt kérdés

3,5 hónapos a kisfiam, aki nappal össze-vissza eszik. Van, hogy 1,5, 2 vagy 3 óránként kér enni, én ugye igény szerint etetem. Csak a cicit fogadja el, a cumisüvegtől pohártól öklendezik, így nem tudom megtenni pl. azt, hogy valaki vigyáz rá egy kis időre és én elszaladok mondjuk apával bevásárolni. Már nekem az is felüdülés lenne, egy jó kis tömött bevásárlóközpont. :-) Annyit tudok kimozdulni amíg sétálni megyünk, de mivel azt is nehézkes megoldani (7. emelet, picike lift, sok lépcsőfok, amin alig tudom letolni a babakocsit, mert nem bírom el kézben), így nem megyünk minden nap. Őt magammal cipelni meg nem nagyon merem, mert sétálni nemigen szeret (utálja, hogy nem bír megmozdulni sem a sok ruha miatt), illetve sok ember közé így most az újinfluenza miatt sem merem vinni.

Ne értsetek félre, én örülök, hogy van egy kisfiam, akivel itthon lehetek, csak néha-néha vágyom egy kis kimozdulásra és itt nem luxus dolgokról beszélek, hanem pl. ahogy említettem bevásárlásról, stb... Van más anyuka is így és ha igen, hogy viseli?


2010. jan. 14. 06:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
70%
Hát igen ismerős, annak idején 8 hónapja alig vártam hogy itt legyen de utána meg megutáltam az egészet és volt olyan pillanat hogy vissza kívántam volna az egészet. Akkor áthívtam a haverokat barátnőket csináltunk kerti partit vagy csak egy kis beszélgetést, pizsi party. vagy beültem a kocsba és mentem vakvilág felé hátúl meg aludt a gyerek. Kitartás.
2010. jan. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
74%

Saját magad ítéled rabságra. Az igény szerinti szoptatás nem azt jelenti,hogy ha megnyikkan,akkor szoptatni kell,csupán azt,hogy nem kell mereven ragaszkodni a 3 vagy 4 órához.

Ebben a korban már a két szopi között hagyj 3-4 órahosszát.Két evés között legyen el egyedül a kiságyában.Legyen a kezeügyében egy kis kendő,csörgő stb,amivel játszhat.Ha sír egy kicsit,akkor sem kell felvenni.Hamar megszokja a rendet és ez neki is jobb.

Ha egyfolytában felveszed és szoptatod,akkor a gyomra sem tudja rendesen feldolgozni a szopit,és ha a kezedben van állandóan,akkor a mozgása sem tud fejlődni normálisan.Arról már nem is szólva,hogy még hónapok múlva is cipelheted állandóan,és nem fogsz tudni semmit otthon sem csinálni.Nem akkor szereted babád,ha elkényezteted és felszoktatod,hanem akkor,ha okosan neveled.

2010. jan. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Én nem azt írtam, hogy egész nap etetem a babám, hanem mondjuk felkel reggel, pelenkacsere, öltözés, szopcsi, büfiztetés, és ált. utána vagy játszik a szőnyegén vagy a kiságyában nézegeti a forgózenélőt vagy együtt játszunk, rádiót hallgatunk stb. Van, hogy 1,5 óra mólva újra éhes és tényleg éhes, mert hallom hogy korog a gyomra, nem fogom hagyni 3 órát sírni, akkor újra eszünk, de lehet, hogy evés után elalszik és ha felkel eszik, de így már két evés között 3 óra is eltelt. Kicsit zavaros ahogy leírtam, de szerintem értitek. Nem azért nem tudok menni sehova mert egész nap eszik, hanem mert kiszámíthahatalan ahogy eszik, iiletve az, hogy mikor alszik és mennyit, de közben tudom csinálni az otthoni dolgaimat is.
2010. jan. 14. 07:29
 4/25 anonim ***** válasza:
76%
Csinálj egy kis rendszert a napjaitokban, és máris könnyebb lesz. Én 3-4hónapos korában kezdtem, azt hiszem két hét alatt megoldottam. Hozzászokott a felállított rendszerhez, azóta is azokban az időkben eszik, persze néha vannak csúszások...az alvása is azonos volt egészen tegnapig, mert most tért át a napi 1re. Szóval rajtad múlik hogyan alakítod. Javasolt egy bizonyos rendszer, mert Ők az alapján tájékozódnak a nap folyamán. A második válaszolóval részben egyet értek.
2010. jan. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
71%

Tökéletesen egyetértek a második válaszolóval, én is pont ezt akartam írni. Saját magadnak köszönheted mindezt. Nagyon nagy hülyeség, hogy elterjedt ez az igény szerinti szoptatás úgy, hogy sokan nagyon rosszul értelmezik. Nem tesz jót a babának, ha ilyen össze-vissza eszik, a gyomra nem tudja megemészteni, ha pl. csak egy óra telik el két etetés között, ill. nagyon le lesz terhelve. És már fáj is a hasa. Ő meg nem tudja mi az az érzés, és jelez sírással, anyuka azt hiszi, na már megint éhes, megetetem, és újra ott a cici a szájában, baba nem tudja, mit kellene csinálni, de a cici megnyugtatja, így hát cicizik is. Kész ördögi kör!

Neked is jobb lenne és a babának is, ha kialakítanátok egy napirendet, persze nem percre pontosan kiszámítva, mit mikor, hanem legalább annyira, hogy tudj egy kicsit tervezni. 3-4 óránként bőven elég neki enni, így még ha netán hamarabb fog megéhezni is, egy órát akkor is el tudsz menni, amíg tuti nem éhes.

Vagy ha ezen az egészen nem akarsz változtatni, akkor esetleg vidd kenguruban vagy kendőben. Akkor nem kell cipelni a kocsit, a hidegben te is melegíted és még szoptatni is lehet közben is akár.

De azért azt tartsd szem előtt, egy baba nem csak azért sír, mert éhes. Ha mindig cicit kap, mert anyuka azt hiszi éhes, nem lesz különbség a sírásai között, így nem fogsz rájönni, mikor mi a baja. Sokszor lehet, hogy csak arra vágyik, tedd le, hadd játsszon egy kicsit egyedül, vagy éppen helyváltoztatásra van szüksége.

semmit sem bántásként írtam, nehogy félre érts! (már nem tudom, mit hogy fejeztem ki, túl fáradt vagyok)

2010. jan. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
82%

Én is egyet értek a 2. hozzászólóval, és a 3.-al is, miszerint a megoldás a problémádra a napirend bevezetése, nekünk is ez segített már 6 hetes kora óta.

1,5 óra múlva pedig nem lesz éhes egy egészséges baba, hogy van elég tejed és rendesen eszik. Lemérted már hogy mennyit szopik ilyenkor? Lehet növelni kéne a tejedet, vagy kell egy kis kiegészítés. Ha evett eleget, lehet, hogy csak félreértelmezed a sírását, nekem a gyerekorvos azt mondta, két óra szünetet minimum tartsak két etetés között, pedig akkor még újszülött volt.

Egyébként 100%-ban megértem a problémádat, ezen szerintem mindenki átmegy :) Én úgy oldottam ezt meg, hogy amikor hazajött a férjem, minden nap lementem a boltba vásárolni egy fél órára. (Etetés után te is nyugodtan lemehetsz, nem fog megéhezni), plusz 3 hetes kora óta hétvégenként egyszer átjött egyik nagyi és két etetés között vigyázott rá (vagyis nézte ahogy alszik :)) míg mi elmentünk a férjemmel, bevásárolni, ügyeket intézni, szóval kimozdulni egy órára, kettőre.

2010. jan. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
50%

Szia velem is ez a helyzet, egyedül vagyok nincs a közelben senki, a babám kiszámíthatatlan az evések terén. Nem vagy rossz anya és szerintem nem rontottál el semmit. Én pont ma reggel mondtam a páromnak, hogy ez egy 45 négyzetméteres "börtön", ahol élek. De imádom a kicsit és tényleg hamar elrepül ez az idő, most két és fél hónapos és 1-éves korában már járni tanul engem ez vígasztal:-)))Én könyvet olvasok, ha engedi és egy-egy órára kimozdulok, ha itthon van a párom, elszaladok a kozmetikushoz itt lakik a szomszéd utcában ( egy szemöldökszedés is sokat dob a lelkemen:-)))

A babámat meg még nem "nevelem" csak nagyon szeretem és így boldog, ha kétóránként akar enni, akkor adok neki. Mi sem vagyunk egyformák az étkezésekben, hogy várhatnánk el egy ilyen kicsi emberkétől, hogy óra szerint egyen. Kitartás nem vagy egyedül ebben a helyzetben

2010. jan. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Én is ugyanebben a helyzetben vagyok, hogy össze-vissza eszik.És én nem értek egyet azokkal, akik azt írják, hogy 4 óra hosszáig ne adjak neki enni.Az én négy hónapos kisfiam átalussza az éjszakát.Akkor ezek szerint neki csak háromszor kellene ennie egy nap?Mi sem vagyunk egyformák, van aki két óránként eszik, van aki csak egyszer egy nap.Én is a hetediken lakok, de szerencsére befér a babakocsi, így minden nap megyünk sétálni.Nekem az a kikapcsolódás, illetve minden héten meglátogatom a Tesómat, aki a szüleimmel lakik, és van egy tíz hónapos kisfia, aki a keresztfiam.Van egy barátnőm, vele is szoktunk találkozni, van, hogy elmegyünk a Mekibe, vagy ide-oda a közelbe.Szóval ne hallgass azokra akik azt írják, hogy négy óránként etesd a gyereket, saját magadra hallgass.Ha hazamegy az Apja, előtte etesd meg, és akkor el tudsz menni egyedül egy kicsit levegőzni, már az is valami.

2010. jan. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
88%

szia

és mi tart vissza?jó oké az influenza.de ha reggel mész nincs tömeg.menj oolyan bevásárlóközpontba ahol megtudod etetni.ha szoptatsz az nagyon jó,mert az mindig kéznél van.ikea-kika itt biztos vannak szoptatós helyek.ne érezd magad rabszolgának,mert akkor úgy is fogsz viselkedni.próbáld egy kicsit lazábban venni ezt az egészet.igenis szoktazsd hozzá a sétákhoz,próbálj rá jönni miért sír.lehet fázik,vagy szúrja valami amit rá adsz.olyan hamar elmúlnak ezek a baba hónapok,és nem jó ha csak erre fogsz visszaemlékezni.

hívjál vendégeket este,vagy amikor alszik csukd be a szoba ajtót tegyél be egy jó cd-t és táncolj egy kicsit.hidd el sokat fog segíteni.

2010. jan. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
52%
7:42-es vagyok. Köszi a lepontozást! Akkor csak azt tudom tanácsolni, szenvedjetek, érezzétek magatokat börtönben. Ha nektek ez így jó. Én nem azt mondtam, hogy márpedig tartsátok be, hogy csakis 4 óránként lehet etetni, nehogy hamarabb, hanem azt, hogy etetés után 1 órával szinte kizárt, hogy éhes lenne újra, és nem is tesz jót a gyomrának! De akkor ennyi erővel el is kezdhetitek a hozzátáplálást is, kb. ugyanaz lesz az eredmény a kis pocakjára nézve.
2010. jan. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!