Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki szintén "rabságra" van ítélve?

Figyelt kérdés

3,5 hónapos a kisfiam, aki nappal össze-vissza eszik. Van, hogy 1,5, 2 vagy 3 óránként kér enni, én ugye igény szerint etetem. Csak a cicit fogadja el, a cumisüvegtől pohártól öklendezik, így nem tudom megtenni pl. azt, hogy valaki vigyáz rá egy kis időre és én elszaladok mondjuk apával bevásárolni. Már nekem az is felüdülés lenne, egy jó kis tömött bevásárlóközpont. :-) Annyit tudok kimozdulni amíg sétálni megyünk, de mivel azt is nehézkes megoldani (7. emelet, picike lift, sok lépcsőfok, amin alig tudom letolni a babakocsit, mert nem bírom el kézben), így nem megyünk minden nap. Őt magammal cipelni meg nem nagyon merem, mert sétálni nemigen szeret (utálja, hogy nem bír megmozdulni sem a sok ruha miatt), illetve sok ember közé így most az újinfluenza miatt sem merem vinni.

Ne értsetek félre, én örülök, hogy van egy kisfiam, akivel itthon lehetek, csak néha-néha vágyom egy kis kimozdulásra és itt nem luxus dolgokról beszélek, hanem pl. ahogy említettem bevásárlásról, stb... Van más anyuka is így és ha igen, hogy viseli?


2010. jan. 14. 06:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem, ha valami rosszul működik, és nem vagy vele elégedett, azon meg kell próbálni változtatni, méghozzá hamar. Szörnyű lenne, ha ezen a gyönyörű korszakon az ember át akarna rohanni, alig várva, hogy a gyerek leszokjon a szopizásról, járjon stb. Nem bántásból írom, mindenki úgy foglalkozik a babájával, ahogy azt ő a legjobbnak hiszi, nem hinném, hogy bárki direkt félre akarná nevelni a gyerekét, de a megszokottnál létezhetnek sokszor jobb, hatékonyabb megoldások is.


Nálunk is a rendszer segített, és kb 3&fél hónapos kora óta kb 6-kor, 9-kor, 12-kor stb eszik az esti fürdetés utáni vacsoráig. Persze apróbb csúszások mindig vannak, de így sokkal kiszámíthatóbb a nap, tudom, mire hívjunk vendégeket stb. Most 5& fél hónapos, és hamarosan ez a rendszer is meg fog változni, de majd megszokjuk azt is.


(És most mennem kell; hamarosan 9 óra, ébredezik a babám.)

Sok szerencsét, remélem, sikerült segítenem valamennyire.

2010. jan. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
68%

szia

én ehhez az igényszerinti szoptatáshoz nem tudok hozzászólni,tápszeres volt a picim.viszont az,hogy nem mozdultok ki.hát, én is becsavarodnék, ha akárcsak egy nap is kimaradna a sétából.és a picinek is szüksége van a levegőre.és az hogy nem szereti a sok a ruhát, hát egyik baba se ,gyerek se, sőt valjuk be mi felnőttek is utáljuk a sok ruhát.de ez van.hozzá kell szokni/szoktatni.az én 18hónapos kisfiam a mai napig cirkuszt csinál minden egyes öltözésnél, de viszem mindennnap,2x is.kell a levegő.és a sok lépcsőt pedig neked kell megszoknod,edződni :)

2010. jan. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
60%

Ne aggódj 7.42, meg az utána hasonlókat írók, én pl értettem, mit akarsz...:)

Ez van. Most nem várják el, "hogy egy ilyen pici emberke órára egyen", csak azt nem értik, hogy pont emiatt 2-3-4-5 éves korában sem várhatják majd el tőle.

És nem elég szeretni a babát, tényleg nevelni kell.

2010. jan. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

az eleje nekem is nehéz volt, alig vártam hogy tavasz legyen mert én decemberbe szültem.

én is szoptattam de nem igény szerint. 3 óránként majd négy óránként szerencsére elég volt.

a babám a babakocsiba mindig jókat aludt szerencsére.

vagy próbáld ki a kengurut, akkor nem kell szenvedni a babakocsival és így könnyen el tudsz menni sétálni fél órára vagy egy órára. nekem nagyon bevált. csak minnél nagyobb a baba annál nehezebb sokáig cipelni :)

2010. jan. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

én azért javasolnám, hogy próbáld a babakocsiba szoktatni, mert később már nehezebb lesz,nem fog ott elmaradni, a kenguru meg...10x kilósan nem fogod cipelni.

most még lehet sír benne, mert kényelmesebb, megnyugatatóbb, ha te cipeled, de később akarattal, daccal nem fog benne maradni.az rosszabb lesz.

2010. jan. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
81%

7.42 én is veled vagyok! :) szerintem is igazad volt, de én úgy tapasztaltam, hogy ezen az oldalon inkább nagyobbrészt a mostani divatot követő, "igény szerint" szoptató, a baba minden igényét maximálisan kielégíteni igyekvő mamák nézelődnek. Szerintem túl sokan olvassák a Kismama magazint :))) abból ömlik ez a hülyeség...

Én is kíváncsi vagyok, hogy ha egy babát még nem kell nevelni, akkor mikor akarják elkezdeni? Mondjuk két éves kora után már lehet nemet mondani, amikor már hisztizik mindenért, addig meg csak "minden igényét kielégítik" azzal hogy mindent a baba diktál? Az a szerencsétlen picike mégis kitől tanulja meg, hogy hogyan élünk ezen a világon, ha az anyukája nem tanítja meg neki? Nem kell őket úgy kezelni, mintha még mindig az anyaméhben lennének, már megszülettek!!

na most én is jól le leszek pontozva!! :)))

2010. jan. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 bettty ***** válasza:
73%
Én ugyanezt éltem át a ma már 17 hós kifiammal mikor ennyi idős volt. Mire is rájöttem hogy kevés neki a tejcsi én is voltam úgy hogy már bőgtem mert szerettem volna csak egy kicsit kimozdulni. Akár csak a sarki boltba. Próbálj neki tápszert is adni de kizárólag szopi után. Én ugyanezt csináltam és aztán minden megváltozott. Nem üvöltött óránként hogy éhes és kiegyensúlyozottabb is lett.Próbálj olyan üveget venni amin mellbimbó formájú a cumi ilyen pl: a chico cumisüveg.Nehéz ez az első időszak.De majd túl lesztek rajta. Kitartás
2010. jan. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 bettty ***** válasza:
50%
Előző vagyok. Nem lehet hogy a pocija fáj? Infacol-t próbáltad már?
2010. jan. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
75%

Sziasztok!

Én nem szeretnék lepontozni senkit,de nekem pl 6 hetes a babám, de reggel és este mindig kb 2 órán keresztül eszik!vaygis eszik egyszer kiköpi a cicimet és utána játék vagy csak berakom az ágyba ott elvan,de kb 1 óra múlva enni kér!Én mindig adok neki,mert utána olyan jót alszik!És szerintem is fontos a napirend,de nálunk így alakult!Amúgy én az igény szerinti szopit tartom beváltnak,mert nálunk olyan is van h 6 óráig nem kér enni,hál isten éjjel!de este meg reggel mindig 2* eszik egymás után 1 óra különbséggel napközben van h 3 óra de inkább már 4!

szóval én próbáltam úgy alakítani a napirendet h neki is és nekem is jó legyen!Mi próbáltuk az együttalvást is(kismama magazin hülyeség)de határozottan tiltakozott a kisasszony!csak azt viseli el h amikor még Apa is otthon van akkor reggel odavesszük közénk az ágyba,max 20 perc!A saját ágyát a játékokat(amiket most kezd észre venni)és a tükröt az ágyánál jobban szereti!és szól ha engem akar!

Szóval lehet h csak szerencsés vagyyok de nálunk alakul a napuirend,a KETTŐNK igényeinek megfelelően!

2010. jan. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
66%
Szegény kérdező csak egy kis támogatást szeretett volna.Itt meg sokan lehurrogták.Lassan elfogynak a kérdezők, mert nem mernek írni a leszólások miatt:(
2010. jan. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!