Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz, hogy hamarabb elhagyják...

Igaz, hogy hamarabb elhagyják az éjszakai evést a tápszeres babák? Igaz, hogy jobban híznak, mint az anyatejes babák? Miért nagy a fejük?

Figyelt kérdés
2008. aug. 4. 22:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Az is buta dolog, hogy az a baba, amelyik tápszert eszik, beteges lesz. Én az első naptól tápszert kaptam, mert anyukámnak nem volt egy gramm teje sem, mégis egészséges vagyok és az is voltam mindig. Az meg kifejezetten jó, hogy gyerekkoromban átestem a gyerekbetegségeken és nem felnőttkoromban kellett megküzdenem mondjuk egy bárányhimlővel. Kikérem magamnak a megkülönböztetést!!!!!!!!
2008. aug. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
55%
Az én babám is tápszeres 1 hónapos kora óta és 2 hónapos korától átalussza az éjszakát de szerintem a kettőnek semmi köze egymáshoz. Az egészséghez megint csak nincs köze a tápszernek mert ismerek én olyan gyereket akit 2,5 éves koráig szoptattak és mégis minden betegséget összeszed míg a barátnőm tápis babája nagyon ritkán beteg. Még csak azt sem mondanám hogy jobban híznak a tápis babák, sőt erre is lenne nem egy ellenpéldám és az én törpim sem kövérkés egy kicsit sem. A nagy fejet meg jó lenne ha a közvélemény és a sok okos végre elfelejtené, mert ez legalább olyan butaság mint a terhességi babonák!
2008. aug. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
40%
Örök közhely, hogy minden gyerek más. De ne felejtsük el, hogy a sztereotípiák valami miatt alakulnak ki. Így az, hogy a tápszeres babák jobban híznak igenis igaz. Gondolj bele, az anyatej összetétele mindig változik és a baba igényeihez igazodik amellett, hogy hétről hétre mennyiségileg is többet szopizik egy gyerek. Míg a táp mindig ugyanaz, csak a mennyiségét lehet növelni - minőségét nem. Hogy nagy lenne a fejük? Ebben is van igazság, nem véletlenül vélekedik így a köz jókora hányada. Persze ez nem jelent se rosszat, se jót. Így van, de ezt a babák elnövik, ahogy arányosan a testük is növekszik. Nem kell sértésnek venni a kérdést - sokan így tettek - mert az is annak a bizonyítéka, hogy van a kérdésben igazság. A szopizás a legeslegjobb természetesen, ezt mindenki tudja és nem is kétli, de ha nem megy, vagy akaródzik a szoptatás, még tápon is felnőtt eddig minden gyerek.
2008. aug. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
80%
Ez előző válaszolótól kérdezném: A te babád tápszeres? Mert ha nem akkor honnan tudod hogy jobban híznak? Ez egyáltalán nem igaz. Egy 5 hónapos baba aki 6700g az szerinted kövér? Más anyatejes babája ennyi idősen 7500g körül van. Akkor szerinted? De nem is ez a lényeg hisz az a fontos hogy egészségesek legyenek. A nagy fej meg tényleg hülyeség! Az én babámnak sosem volt nagy feje és még mutathatnék pár tápszeres babát neked amelyuknek sosem volt nagy feje. Míg a fordítottjára is tudnék pár példát mutatni.
2008. aug. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Mivel kérdezted leírom, hogy az én babám nem tápszeres, de nem alakította a véleményemet, hanem a 8 év gyermekorvosi praktizálás.
2008. aug. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
24%
Érdekes, hogy mennyi tápos szülő nézegeti ezt az oldalt, mert az anyatejes véleményeket nem tartják fontosnak... :-) Mindenesetre érdekes... persze nem kellene úgy mellre szívni, ha valaki képtelen szoptatni önhibáján kívül az el is fogadja ezt és ennek előnyeiről és hátrányairól is bátran és őszintén beszél, míg a sértődöttek zöme valószínű nem ehhez a táborhoz tartozik...
2008. aug. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
43%
Azért nagy a fejük mert anyuka elfárad,és mivel feltalálták a tápszert egyszerűen túltáplálják a gyereket.Van egy ismerősöm aki kétnaponta tesz fel képeket iwiw-re kislányárol ne tud meg.
2011. febr. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!