Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz, hogy hamarabb elhagyják...

Igaz, hogy hamarabb elhagyják az éjszakai evést a tápszeres babák? Igaz, hogy jobban híznak, mint az anyatejes babák? Miért nagy a fejük?

Figyelt kérdés
2008. aug. 4. 22:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Azért híznak jobban, mert az anyazej összetétele változik a tápszer nem,de ha itatod a babát akkor nem lesz ilye baj.A másik ok hogy az anytejért meg kell dolgozni ezért ha elfárad vagy jol lakik a baba abbahadja míga tápszer meg szépen befolyik a baba szájába ha fáradt akkor is ő csak nyel.Az igaz hogy mi 3 hósan kezdtük a tápszert 4 hósan a hozzátáplálást(lehet ezért)nálunk nem volt ilyen probléma.Lányom pont akkor kezdte átaludni az éjszakát, hízni az anyatejes korszakban többet hízott a feje nem nagy(szerintem)
2008. aug. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
18%
Az anyatej kb 50 perc alatt lebomlik szemben a táppal ami órákig teliti a gyomrát. Tény hogy az anyatejes babák sokkal szebbek, látszik rajtuk hogy majd ki csattannak az egészségtől mig a tápszeresek ducik.
2008. aug. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
58%

Ugye azt Te sem gondolod komolyan, hogy a tápszertől nagy egy baba feje???

Anyatejes baba is tud duci lenni, ahhoz nem tápszer kell.

2008. aug. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%
Szia.Nekem a kicsi 6 hetes,de végigalussza az éjjelt este 9-től reggel 8ig.Szerintem az anyatejes babák is híznak ugy mint a tápszeressek.Nekem a kisleány 4000gm és 50cm született,és most 6 hetessen 5450gm és 62cm vagyunk.Elég jól hízunk ahhoz képest hogy a korházból mikkor kijöttem visszafogyott a sárgaság végett.3700gm jöttünk haza.
2008. aug. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%
Nekem 2 hetes kora óta tápszeres(sajna),most 4 hónapos(pont ma:))éjszaka 1szer kell fel enni,az is inkább hajnali kelés.És egyáltalán mem nagy a feje!!!Nagyon formás baba és ő is kicsattan az egészségtől.Az hogy a tápszeres babáknak nagy a feje hát egy óriási tévhit!!!
2008. aug. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%
Az én lányom kb. 2 hós korában kihagyta a hajnali evést, mostmár 4-5 óra tájban kel csak fel. Nem tudom anyatejeseknél hogy van ez. De szerintem teljesen babafüggő. Ilyen hülyeséget, hogy nagy a fejük, légyszíves ne írjál máskor.... Ha akarod, elküldöm a lányom fotóját, hogy lásd tápszeres babának nem nagy a feje!!!!!! Az anyatejes szép baba anyukájának meg üzenem, hogy tápszeres baba is lehet szép, ne mondd már, hogy az anyatejesek azért mert anyatejesek, sokkal szebbek és egészségesebbek, mert ez is hülyeség!!!!
2008. aug. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták, hogy semmiképp ne tápszerezzek mert óriás feje lesz, meg blabla és nem lesz arányos..csak nehéz dolog ez, ha egyszer elmegy az anyatej :( Nem lesz egészséges baba, mindig beteges lesz... mindegy.
2008. aug. 5. 10:12
 8/17 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom mekkora a babád, de ha jól értettem te még szeretnéd szoptatni csak elment a tejed. Írjál neki: [link] sokaknak segített már, többek közt nekem is és ne add fel.

Az én kisfiam anyatejes, de átalussza az éjszakát.

Szerintem sincs köze a nagy fejnek ahhoz, hogy mi teszik a baba. Nyugodj meg, más babák is felnőttek anyatej nélkül is és minden rendben. Ez olyan mint a természetes szülés és a császár. Van aki azt választja, hogy tápszer meg császár semmi ok nélkül. Az olyant nem értem, mert kényelemből csinálja, de ha nem megy a természetes szülés valamilyen okból, vagy a szoptatás, akkor jó, hogy van tápszer és császár Szóval ne foglalkozz a rossz szájakkal akik ijesztgetni szeretnének.

Jó babázást.

2008. aug. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%
Nem semmi, miket tudnak mondani egyesek!!! Mind a két fiam "tápszeres", a nagyobbikat 3 hónapig tudtam szoptatni, a kicsit már nem ( most 11 hetes). Mind a kettő gyönyörű, még a kicsi is, pedig Ő koraszülött. És egyik sem alszik(aludta) végig az éjszakát. A kicsi még mindig 3 óránként eszik, és a cumisüvegtől is el tud fáradni és bealszik. Ha jó a cumi nem folyik a szájába! Ha nagy a feje egy babának akkor vagy alkati, vagy valami baja van! És az sem igaz, hogy betegesebbek, a nagyfiam évente egyszer beteg!
2008. aug. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%

Hihetetlen ez a megkulonboztetes!!! Mi anyatejesek vagyunk neha tapszerhez nyulunk mikor el kell mennem itthonrol es az apukajara bizom. De soha de soha nem fordult meg a fejemben hogy ezzel nem teszek jot a babamnak es hogy nagy feje lesz...ekkora butasagot. Egeszseg? Hat nem egy ismeroseom van aki csak szoptat es tobb betegseget elkapott mint akiknek a babaja tapszeren nott fel es semmi baja. Elvileg a tapszer is babaknak talaltak ki azert hogy szepek es egeszsegesek legyenek.

Hova fajul a vilag....?

Olyan rossz ilyen dolgokat olvasni szerintem hinni kell abban hogy mindenki jot akar a bebijenek es nem lesz beteg ha tapszeres ha anytejes.

2008. aug. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!