Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lányok! Van aki nem kap...

Lányok! Van aki nem kap Gyedet, mert nem volt meg a munkaideje? Hogy tudnak így megélni?

Figyelt kérdés
Most még rosszabb a helyzet mert minimum egy év kell... És ugye akkor is csak egy évig kapja az ember.
2010. jan. 9. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kapok gyedet csak gyest. Úgy tudunk megélni hogy a férjem fizetése majdnem 200ezer + 25e.gyes+12200családi. Nem vagyunk gazdagok,de kijövünk belőle és spórolunk is picit belőle
2010. jan. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én még hálistennek két évig kapom a gyedet, utána gyesre mehetnék, de valószínűleg nem tudok majd itthon maradni a 3. évben, mert mi biztos, hogy nem fogunk tudni kijönni a gyesből (így is alig :((
2010. jan. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát nem könnyű sajnos. Nekem az a problémám, hogy fél éve keresek munkát és nem találtam. :(
2010. jan. 9. 20:49
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nagyon nehéz most munkát találni, tudom. De ha csak a gyed miatt akarsz dolgozni, akkor vállalj el "bármit", 1 év nem a világ, fél lábon is... Vagy nincs olyan ismerősöd, aki bejelente a vállalkozásba? és fizetnéd magad után a járulékot
2010. jan. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Február óta-mióta befejeztem az egyetemet keresek munkát. Minden állásra jelentkeztem még takarítónőnek is elmentem volna, de semmi... Most a munkaügyi központ tanfolyamán tanulok, az is munkaviszonynak számít, de ez csak 4 hónap. Férjemmel minél hamarabb szeretnénk gyermeket, ha nem lesz meg az 1 év akkor is, de addig is keresgélek. Hátha idén változik valami munkaügyben

Szebb jövőt!

2010. jan. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

7 hónapos a gyerekem,úgyhogy nemsokára lejár a gyesem.Hogy utána mi lesz???Passz.Páromnak is egyre kevesebbet fizet a munkaadója,már ott tartunk hogy havi 50.000-ért jár dolgozni.Nem épp így terveztük.

Én is egy tanfolyamot végeztem a munkaügyin keresztül,mikor kiderült hogy terhes vagyok.Hozzáteszem,elvileg spontán nem tudok teherbe esni.

Ez után jött a következő "pofon":munkaviszonynak számított a tanfolyam,de ha a gyedről van szó,akkor nem.

Élünk valahogy.Spórolunk ahol tudunk.Csak sajnos már nincs sok ötletem,hogy min spóroljunk.

Kitartás!!!!!!!!!!!

2010. jan. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát látom sajnos más sincs jobb helyzetben. Akkor viszont megpróbálok a föld alól is munkát keríteni, mert akkor a munkaügyi központ kilőve... Az a baj, hogy én is jelentkezem már szinte mindenre és még így is semmi. :((

Az a vicces hogy azt mondják, hogy minél előbb szüljünk de lehetőséget nem nagyon adnak rá. :(

Kitartást kívánok mindenkinek és eldöntöttem hogy ez egy jó év lesz, úgy hogy pozitívan állok a dolgokhoz. :)

2010. jan. 10. 09:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!