Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudtok megélni?

Hogy tudtok megélni?

Figyelt kérdés
Egyre jobban elkeseredem, hónapról-hónapra nehezebb a megélhetésünk....
2011. márc. 2. 10:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

szia,


mi Szerbiában élünk, de nálunk is nagyon nehéz a helyzet... 10 hónapos volt a kisfiam, amikor vissza kellett mennem dolgozni. a férjem 2 munkahelyen dolgozik, 6-14 azután 15-19 vagy 20 óráig. a lakásunk és az autónk saját, nincs hitelünk, ennyivel azért könnyebb a helyzetünk. igyekszünk félre is tenni, ha jön valami nem várt kiadás vagy ebből a spóroltból megyünk el nyaralni. még a lagzi után, amit akkor kaptunk betettük a bankba, de az olyan mintha nem is létezne. sokat dolgozunk, de így megélünk valahogy azért. csak a párom keveset látja a kicsit.


Ági

2011. márc. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Szinte mindent minimalizáltam.

Nem járok fodrászhoz, kozmetikushoz, moziba, étterembe.

Néha nem is hordok magammal pénztárcát. Ha nincs nálam nem is tudok belőle költeni. Hitelt NEM veszek fel. Szerencsére a lakhatásom helyszíne biztosított.

Nem akarok semmit csak azért, mert másoknak van.

DE

Ez nem az az élet, amit mások élnek. Csupán vegetációnak hívom. Szinte már nem is vagyok.

DE

Az is biztos, hogy sem a cápa nem harapja le a lábam, sem a repülőm nem fog lezuhanni!!!:)

Fel a fejjel! Tudod, olyan nem volt, hogy ne legyen valahogy.

Minden jót, és kitartást!

:)

2011. márc. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
78%

300.000 Ft-ból élünk hatan, merthogy négy gyerekünk van. Minden kiadásra odafigyelünk, mindent ott veszünk, ahol olcsóbb és amikor olcsóbb, ez nagyon sokat számít, több tízezer forintot lehet így megspórolni. Sokat számít, hogy van félretéve pénzünk és így a nagyobb kiadásokat tudjuk tervezni, és akkor venni mondjuk babakocsit, amikor a legolcsóbb, mert félre van rá téve a pénz. Kajára kb. 60.000 Ft-ot költünk havonta. A rezsi 80.000 Ft, hitelek 43.000 Ft, különórák 35,000 Ft, megtakarítás, 80,000 Ft.

Hát mi így tudunk megélni.

2011. márc. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha ez a helyzet nálatok, akkor minimalizálni kell a luxuskiadásokat. Én egy füzetbe írok mindent és így látom mire megy ki a pénz. Gondolom ennivalóra és a számlákra is jut, hiszen internet is van.

2011. márc. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
70%

Megint én, a négygyerekes. :-)

Az igaz, hogy fodrászhoz mi sem járunk, semmi hasonló, étteremben csak nyaraláskor eszünk, és a gyógyszertári kiadásokat a párom egészségpénztári kártyájával álljuk. Jó lenne tudni, mások mi mindenre költenek, mert mi csak arra, amiket felsoroltam. Biztos lehetne még sok mindenre költeni, kozmetikumokra, újságokra, ételrendelésre, mozira, bébiszitterre, de igazán semminek nem érzem hiányát.

2011. márc. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

mindenki az internettel jön...

az az igazság, hogy az cigaretta pl. sokkal nagyobb luxus.

ennyi erővel már lassan a tv is luxusnak számít.

2011. márc. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

az utolsó vagyok..

szóval csak egy kicsit dühít, hogy ahelyett hogy tanácsokat osztogatnak egy páran észt osztanak. mi a luxus és mi nem. Az én férjem vállalkozó, rengeteget dolgozik, mégis kevesebb jut havonta mintha alkalmazott lenne. Már három éve várjuk a szebb és jobb jövőt, még adtunk ennek még egy esélyt, hátha...

mellette: állattartásba kezdtünk (kecskék, tyúkok, kacsák) mert így legalább majd lesz a hűtőládában valami, a napi tojásmennyiség is megvan, szóval ezt már nem kell megvenni a boltban.

Továbbá: olyan fűtésrendeszert csinált, hogy ne kelljen se a drága gázt, se a drága fát megvenni.... ezt is leminimalizáltuk..persze családi házban lakunk, ami hitelből van... amit elég keményen kell fizetnünk havonta, ezen nem tudunk spórolni.

Két gyerkőc van, az egyik 8 éves, a másik 2,5 éves, tehát gyesen vagyok, ami 25.000 ft.+családi 26.600 ft..

van tv-nk van számítógépünk és van Internetünk mert nekünk a férjem munkájához kell..

szóval mi így sporolunk..nyaralni tavaly sem voltunk. kimentünk a Dunára piknikezni. ennyi

2011. márc. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
46%

Mi négyen élünk együtt. Én a párom a kislányunk és az anyós. A férjem fizetése bruttó:160.000-180.000ft,én kapom a családit és a gyedet,az anyós szociális segélyt. Van lakáshitelünk,fizetjük a rezsit,a közös költséget,illetéket az apehnek. A bevételünk 2/3ada elmegy a fizetnivalókra. Nem járunk sehova,ezer éve nem voltam fodrásznál,vagy kozmetikusnál,már nem is festem magam. Hónap végén elég sűrűn vegetálunk,új ruhát is csak 1évben egyszer veszünk.

Annak aki szerint az internet luxus,azt kívánom kerüljön ilyen helyzetbe,mint sokan mások. Az embernek már ennyi öröme sem legyen?! Én például elég sok mindent tanulok az internetről,és innen tudom meg hogy mit hol lehet a legolcsóbban megvenni.

2011. márc. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Utolsónak!!!

Én inkább azt kívánom, hogy senki ne kerüljön ilyen helyzetbe, mint mi sokan!

Jólét!

2011. márc. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Igen igazad van,és én is ezt kívánom,de dühít ez az internetes szöveg! A mai világban ez már nem luxus!
2011. márc. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!