Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudtok megélni?

Hogy tudtok megélni?

Figyelt kérdés
Egyre jobban elkeseredem, hónapról-hónapra nehezebb a megélhetésünk....
2011. márc. 2. 10:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Én például voltam olyan hülye, hogy 8 évig terveztem a net bevezetését, várva a jobb időkre.

Természetes ez nem egy hatalmas összeg, de annyira a biztonságra törekszem, hogy nem mertem meglépni még egy állandó kiadást. Mindenki azzal jött, hogy a cigi többe kerül. Erre csak annyit tudtam mondani, hogy igen, de a netre még nem vagyok rászokva.

Ha az ember sokat fél, úgy marad.

Mindenkinek: Fel a fejjel!

Jólét! :)

2011. márc. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
56%

szerintem aki havi 80at félre tud rakni, az egyáltalán nem él rosszul, sőt

Nem akarok itt negatív irányba űberelni senkit, de mi 2 gyerekkel úgy jövünk ki, h hó végén ált nem tudunk már semmit sem venni, marad a krumplileves, pedig férjem egyetemet végztett, dolgozik, én meg ugye gyesen vagyok. Nincsenek nyaralások, még nászúton se voltunk, pedig 4 éve házasok vagyunk már, de nem panaszkodhatunk. Éhen nem halunk, vannak gyerekek, és akarunk is még. Mások ezerszer rosszabbul élnek, dehát minenkinek mást jelent az, h jól élni. Ha mi egyszer havi 30at félre tudnánk tenni, úgy érezném ,tényleg jól élünk

2011. márc. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!!!!

Bocsánat!!!!!

És még egyszer, de hova akarod a többi gyereket. Nem elég kettő, aki nem nyaral a szüleivel soha?!!!!

2011. márc. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
van házikónk ,tartunk állatokat, vetemény, gyönyörű környezet, erdők (nyilván ez nem pest, a közelében sincs, vagyis olcsó környék), szóval itt élni kvázi nyaralás
2011. márc. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Válasz a válaszra:

És ha a gyerekek más életet szeretnének élni?

Esélyük sincs, csak a földet túrni!

Ne érts félre!!! Tartani szoktam én is pipiket, és én sem szoktam panaszkodni. De hogy még valakit belekényszerítsek ebbe a megoldásba, olyan nincs!!!!! Tyúkszart vakarni, meg a nyakát elvágni nem mindenkinek megy! Ezt te választottad! Meg én persze, de én speciel nem vagyok 100-as.

Azért gondold át!

2011. márc. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Férjem keres 100-120.000, nekem gyes+csp. Ebből élünk hárman, panelban, ahol 30.000 csak a fűtés. Hitel nincs. Hó végére kinullázódunk, néha utolsó napra már nincs pénz, de azért amit nagyon szeretnénk megveszünk (pl van itthon túrórudi, meg néha bolti süti, ilyenekre gondoltam).

1 éves múlt a kislányunk, és kis korkülönbséggel szerettem volna a következőt. Boldogok vagyunk,de a szívem szakad meg, hogy ez a vágyam már nem teljesülhet:(

Elmegyek dolgozni és lesz 4-5-6 év majd a korkülönbség.

Nyaralni eljutunk, de csak azért, mert a férjem szokott kapni üdülési csekket, nagymamámék mindig adnak egy kis költőpénzt (20.000), és amikor még ketten voltunk csak a férjemmel, akkor felszerelkeztünk sátorügyileg, így nyáron már a 6 hós kislánnyal sátoroztunk a Balcsin:)

2011. márc. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi örülnénk ha havi 5000 tudnánk félretenni,de sajnos nem jön össze.A fizu 80%-a elmegy a hitelre és a számlákra a maradékot a gyerekre költjük.Amíg nem jött a válság nem volt gond és előtte én is dolgoztam,de most elég szűkösen élünk...mindegy volt már jobb is,DE lehetne rosszabb is és ezt tartjuk szem előtt!
2011. márc. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok,azt még elfelejtettem hogy van jó pár számlánk amit nem tudunk időben befizetni,általában egy hónapot csúszunk.Néha én is elkeseredek,de mindig a jó dolgokra gondolok.
2011. márc. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

A félreértések elkerülése végett: nem állítottam, hogy rosszul élnénk, mégcsak nem is utaltam rá. Főleg szért, mert nem gondolom így. Teljes mértékben elégedett vagyok. Bár mi sem éltünk mindig így. Két éve még heti 7.000 Ft jutott kajára(és ebben a pelenka is benne volt), de akkor keményen átnéztük a kiadásainkat, és elkezdtünk félrerakni pénzt, hogy soha többet ne kerülhessenek a gyerekeink ilyen helyzetbe. Ezt a pénzt több különböző helyen gyüjtjük, pl. sartszámlákra fizetjük, lakáskasszát nyitottunk és persze kézpénzt is teszünk félre,a nyaralást abból fizetjük. Most arra gyüjtünk, hogy jövő nyáron elmehessünk a tengerhez. Az aprót a zsebek és táskák aljáról egy 5 l befőttes üvegbe dobáljuk, a negyedéig megtelt már. :)

Azt kívánom mindenkinek, hogy minnél hamarabb találjon megoldást az anyagi gondjaira!

A négygyerekes

2011. márc. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

11:08-as vagyok..


az ha valaki állatot tart, az nem azt jelenti, hogy a gyerekeit belekényszeríti ebbe a helyzetbe. Az én nagyobbik fiam rettentően félt az állatoktól. Mióta állatokat tartunk imádja azokat, kézbe viszi a kiskecskéket, és ebbe senki nem kényszerítette bele. Persze, hogy nem mindenkinek megy a tyúkszarvakarás, meg a többi, nálunk is a férjem öli le, de így legalább tudom, hogy mit teszek a gyerekeim elé az asztalra...

és ha a gyerekeim nem akarják majd ezt csinálni akkor nem kötelező nekik...

2011. márc. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!