Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Ti, hogy álltok a...

Kismamik! Ti, hogy álltok a válsággal? Nem viseli meg a családi kasszát? Hogy tudtok megélni?

Figyelt kérdés
Mi egyre nehezebben!Most küldtek el a munka helyemről és rá 2 hétre derült ki, hogy terhes vagyok!A lakás törlesztés duplája lett!Már lassan ott tarunk eszünk vagy számlákat adjuk fel!
2009. júl. 1. 14:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hát igen... Hasonló cipőben járunk. Én 31. hétben vagyok, most adtam fel a csekkeket és a táppénzem nem volt elég rá. A férjem 12-13 órát dolgozik, én itthon kuksolok(magas vérnyomás). Kajára is alig futja! A babának mi nem is tudtunk új cuccokat venni, minden turiból meg bolhapiacról van.

DE! Engem tudod, mi vigasztal? Van házunk, olcsó autónk, és nemsokára lesz egy gyönyörű kislányunk. Még ha a gatyánk rá is megy, de ez mind a miénk! Mi még jókor léptük meg, most biztos nem vennék sem házat, sem autót!

Aztán majd csak lesz valahogy!

2009. júl. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi is hasonló helyzetben vagyunk.Annyi különbséggel,hogy van munkahelyem,de táppénzen vagyok itthon.Lakáshitel nálunk is magas (60ezernél tartunk) sőt a kocsira is sokat kell költeni mert a párom vidéken dolgozik.Próbálok spórolni ezen-azon de nehéz.Sok gyümölcsöt és tej terméket kellene enni,de azokra már nem mindig futja.Majd csak lesz valahogy, a picurnak próbálunk majd a lehetőségeinkhez képest mindent megadni.Ha őt majd a karomban tarthatom akkor minden gondot elfelejtek.

Boldog babavárást kívánok!

34 hetes

2009. júl. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Sajnos nálunk is hasonló a helyzet... én itthon vagyok tp-en, a férjem nekem is napi 12-16 órát dolgozik, azért h fel tudjuk adni a csekkeket és a lakáshitelünk is felment 80 E Ft-ra :((((( eléggé elkeserít. Próbálok én is spórolni, sajnos nekünk sem futja mindig gyümire, pedig tudom h kell.... alig vártam már h legyen dinnye... erre olyanok az árak... még jó, h anyuéknál tudok meggyet és barackot szedni, most azokat eszem... de közbe meg lelkiismeret furdalásom van, h babának ennél több mindenre lenne szüksége.

Pont ma beszéltük a férjemmel, h a fogadott orvosunknak szánt 50 E Ft-tot levesszük 40-re, és azt is annak függvényében kapja meg, h mennyit lesz velünk szülés közben és utána hogy fog velünk törődni.

Ti ezzel az "orvosnak pénz dologgal" hogy vagytok?

2009. júl. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekünk nem futotta fogadott orvosra.:(( Majd az ügyeletesnél szülök. Azt nem tudom, hogy szoktak-e adni az ügyeletesnek. Nem tudom, hogy fogjuk megoldani...
2009. júl. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Hónapról-hónapra élünk és én ezért még 40ezret sem adok a dokinak, mert szerintem felesleges. Nélküle is el fogja végezni a munkáját. Nekem lesz szülésznőm és orvom is, így mindkettő kap 15-15 ezret. Gondold el, ha minden napra jut nekik csak 1 szülés, akkor hogy élnek! Nekik biztos nem kell választaniuk a csekkek befizetése vagy élelem között!

Én így nézem a dolgokat... Nekünk nagyobb szükségünk van arra a pénzre, az én férjemnek is nagyon kétes a munkahelye, lehet jövő hónapban már nem lesz...csak az Én táppénzem...

Szóval nem könnyű.

Üdv!

39+1 km

2009. júl. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nálunk katasztrofális a helyzet!A párom keres 200 ezret havonta!A lakás törlesztőnk 50 ezerről 110 re emelkedett!A személyi kölcsönünk 50 ezer lett!A kocsi hitel 25 ezer!Pont annyi a kiadás mint a bevétel!A rezsire meg a kajára nem is marad!Tartoznak 1 millióval, azt meg nem akarják megadni!Abból is birósági ügy lett!
2009. júl. 1. 15:57
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a férjem fele annyit keres, mint tavaly. (teljesítménybérben van, és most nehéz teljesíteni.)

Nekem csak a GYED van. Így a tavalyi bevételünk volt 250 ezer, most 150 ezer lett. A férjemmel így is siralmas, amit művelnek a munkahelyén. A főnöke egy idióta, nap mint nap megalázza, aztán mondja, hogy tök jól lehet vele szórakozni, mert neki GYED-en van a neje, úgysem mond fel. Néha attól félek, hogy össze fognak verekedni. Már mondtam, hogy mondjon fel, de akkor tényleg éhen halnánk. 1 év múlva még rosszabb lesz, mert akkor már csak a GYES-t kapom, bölcsibe meg nem vették fel a gyereket, mert ugye vidékiek vagyunk, meg egy gyerek van, és nem vagyok egyedülálló.

Na, az vigasztal egyedül, hogy nekünk nincs lakáshitelünk. De hogy télen a 60 ezer ft-os gázszámlát miből fizetjük ki, azt nem tudom.

2009. júl. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én tgyá-on vagyok, ami kb annyi mint fizum volt, de az égészében elmegy a rezsire, kocsirészletre és egyéb havi kadásokra.

A párom vállakozó, őt meg nem fizetik ki, tetemes kintlévősége van.

Lassan a félretett pénzünket (anyősék adták, azzal a kikötéssel, hogy tegyük bankba) fogjuk felélni.

Hogy uténa mi lesz nem tudom, eléggé rossz a hangulatom.

2009. júl. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

sziasztok.

nálunk is szörnyű a helyzet.

gép: 350.000.-, 2 autó 100.000.-, internet :7000.-, tv: 2400.-, telefonszámlák (2): 30.000.-, személyi kölcsönök :50.000.-, lakás: 70.000.-, ügyek: 2.000.000.- (4 részletben, még 3 van hátra), és ezen felül a két diesel autó tankolása (10-12 l-t esznek) plusz még aa kaja. És egy hónapja nem dolgozik a gép, ami 900.000-et keresett, meg nem is fizettek időbe meg ilyenek, mindig csúsztatni meg lobbiznunk kell.amik vannak kilátásban pénzkereset, az mind hosszútávú, tehát 1-2 év múlva lesz belőle vmi.addig a túlélés, a párom vállalgat el munkákat és az üzlettársa is belead mindent! de ez a válság kiforgat mindenkit, nem néznek emberszámba, a kifizetéskor "csak úgy" levonogatnak és nem fizetik ki.én 1x fogok most még tp-t kapni, aztán jön a gyed, abból is a legtöbb, mert úgy vagyok bejelentve.

de hál'istennek babakocsi, kiságy, ruhák megvannak(vettünk is, innen is onnan is), és a kis házikónkat sem vihetik el a fejünk fölül, a kocsijainkat is most fogjuk lecserélni, mert a napi 5000.- vagy több tankolást nem lehet bírni, egyszerűen fölösleges, az a pénz most máshová kell.nagyon megszorítjuk most magunkat, de majd csak lesz vhogy!!! a lényeg h a pici kislányunk makkegészséges kis örökmozgó és hamarosan kibújik! már annyira várjuk őőőőt!!!


31 hetes kismama

2009. júl. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

én csak kicsivel kapok kevesebbet, de amúgy is kevés volt a fizum, a páromnak meg nagyon rosszul megy a saját vállalkozás, nehéz megélni. A fizumat van, hogy egyben neki adom üzemanyagra, aztán ő meg feketemunkázik annyit, hogy a napi betevő meglegyen. Ezen kívül lakásrészletünk van, és havonta 225 ezret(!) költünk cégre: telefonszámla, kocsilízing, adó állam bácsinak, stb.


10 hetes vagyok

2009. júl. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!