Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki csak gyest kap babája...

Aki csak gyest kap babája megszületése óta, hogyan tud megélni belőle?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék provokálni senkit sem, de sokszor olvastam már, hogy többen csak azt kapják. Nekem nemrég telt le a gyed, de már most fogom a fejem, hogy mennyire sokat számított.
2011. febr. 16. 16:05
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Hál istennek Én még Gyeden vagyok, de szerintem sehogy nem lehet a gyesből megélni, tényleg elszomorító...:-(

Pedig Én annyira szeretnék itthon maradni majd a kicsikémmel...de kizárt, hogy a férjem fizuja+gyes elég legyen majd...

2011. febr. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
siralmasan, 18nap kellett volna a tgyáshoz, gyedhez... de így csak gyest kapok már 8 hónapja. hát egyre csúszunk lefelé, nyáron vissza kell mennem melózni, h kicsit egyenesbe jöjjünk ,akkor már 1 éves lesz. bele se merek gondolni mi lenne ha férjem kevesebbet keresne! :S
2011. febr. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Én nem tudom elképzelni,hogyan lehet megélni a gyesből. Szerintem csak az tud otthon maradni GYES-en, akinek sokat keres a férje. Nekem nyáron telik le a GYED,megyek is vissza dolgozni.
2011. febr. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
GYED után megyek vissza dolgozni, nem lehet megoldani, hogy apuka fizetéséből éljen a 4 fős családunk.
2011. febr. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
0%
Olyan nincs,hogy csak gyest kapjon valaki,mert a baba születése után jár a gyermekágyi segély vagy másnéven anyasági,utána meg a gyed és a 2-3. életévben pedig a gyes.A gyes valóban nagyon kevés,ezért kényszerülnek az anyukák visszamenni dolgozni.
2011. febr. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Már hogy ne lenne, hogy valaki csak gyest kapjon az elejétől fogva. Oké, ott az egyszeri anyasági, de hát azzal az ember kitörölheti magyarán mondva.

A sógornőm is úgy szült, hogy előtte még életében egy napot sem dolgozott, gyakorlatilag az iskolapadból ment szülni, miért járt volna neki tgyás meg a gyed?


Visszatérve a kérdéshez, én is elképzelhetetlennek tartom, hogy hosszútávon ez úgy működjön, hogy a párod nem keres sokat, legalábbis többet, mint az átlag.

Én is visszamegyek dolgozni, ha a kisfiam 2 éves lesz, pedig nálunk még közel-távol bölcsi sincs, nagyszülők dolgoznak, de kénytelen az ember megoldásokat keresni, mert gyesből bizony megélni nem lehet. Tudtuk, mikor gyereket vállaltunk, hogy mivel fog járni, hogy nehéz lesz majd, de mi vállaltuk, így hát megoldjuk.

2011. febr. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Dehogy nincs!Én csak Gyest kapok a baba születése óta ami családi pótlékkal együtt 37.850 ft pontosan havonta.Szánalmas...nem taglalom mire elég...
2011. febr. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Én is azonnal megyek vissza ahogy ősszel lejár a gyed, már most intézzük a bölcsit:-((( Megszakad a szívem, de nem fogunk megélni - még gyed-ből is nehezen...
2011. febr. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
55%

Én csak gyest kapok. És megélünk, Apa fizetése nekem gyes+2csp.

Az első mikor született úgy jártam, hogy nem lett meg a bizt. idő... megszűnt a cég, gyesből mentem szülni...

Fenntartjuk a házat, két gyereket, magunkra is jut.

2011. febr. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Lanfear gondolom ott apuka azért nem 60-70 ezret visz haza :D mint ahogy a legtöbb családban a csoda szuperbruttósítás után.


Mert aki azt mondja, hogy havi 180ezer az átlagfizetés én azt kötelezném, hogy akkor minden hónapban egészítse ki a mi fizetésünket, hogy elérjük az átlagot :)

2011. febr. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!