Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki csak gyest kap babája...

Aki csak gyest kap babája megszületése óta, hogyan tud megélni belőle?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék provokálni senkit sem, de sokszor olvastam már, hogy többen csak azt kapják. Nekem nemrég telt le a gyed, de már most fogom a fejem, hogy mennyire sokat számított.
2011. febr. 16. 16:05
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ennyien válaszoltatok!

Úgy látom, hogy a nagy átlag ugyanazokkal a gondokkal küszködik. Tényleg annyira nehéz a mai világban!:(

Volt aki azt mondta nekem, hogy egy gyermek vállalására fel kell előre készülni.Igen, mi felkészültünk, amennyire tudtunk, de arra nem, hogy ez a világ lesz, és például a törlesztőrészlet a duplája lett mára!-válaszoltam.

És még ezek után várnák el, hogy minél több gyermek szülessen. De hova az istenért, amikor még munka sincs. Nekem még ez is nagy gondom, hogy a környékünkön nincs munkahely, a bejárás pedig rengeteg pénzt felemészt, és akkor még a gyerkőcért ki megy el az oviba stb., mivel nincs segítség. Mi lesz így, nem tudom, de nagyon kétségbe vagyok esve néha!

2011. febr. 17. 13:59
 22/27 anonim ***** válasza:

Nekem van diákhitelem egyedül, amíg nem megyek vissza dolgozni, amíg dolgoztam addig fizettem a tandíjamat, igen főiskolát csinálom. Ha most sikerül a felvételim, akkor azt is visszamondjuk, és csak két félévre felvett hitelt törlesztek(sok tárgyam elcsúszott, és nincs kedvem egy- egy tárgy miatt 180ezret fizetni 3plusz félévem lenne egy egy tárggyal, inkább újra jelentkezek, ami eddig megvan azt beszámítják)

Nincs és remélhetőleg nem is lesz hitelünk ezen kívül.

Ami azt illeti: a gyesből fizetem a számlákat(net, telefon, villany, víz, lakásbizt) párom a gázt és a vásárlást. Mivel van lehetőségünk fával is tüzelni, és olcsón tudunk fát venni, így alacsony a fűtés számlánk, szigetelt a ház nagyjából, kert pcsányi, locsolni kútból.

Vásárlás: lista, olcsó jó minőségű dolgokat veszünk, felvágottat keveset, inkább főzök sütök vmit reggelire(tejbegríz/rízs, almás morzsatészta, kuglóf kakaóval), vagy kőrözött házilag, főtt ételeket friss dolgokból nem zacsis kajából. Ki kell tapasztalni mi hol olcsó és jó, összeszedetten vásárolni, csak azt venni ami kell. A gyerekere is normálisan lehet vásárolni, új holmikat, nem igénylik hogy márkás cuccban rohangáljanak, akciós 200fts pólót is felveszik. Pelenkát/popsitörlőt nem boltban "vesszük" ezért olcsó(pampers actyv baby és PC).

És igen megtehetem, hogy várom a gyest, de a kicsi holnap lesz 1hónapos, szóval még egy ideig várni is fogom. Mindene megvan mindenkinek, igények kérdése az egész. Én ahogy megkaptam ez első fizetésem felruházkodtam igényesen, a többiből félretettem plusz beszálltam az otthoni kajapénzbe.

Amúgy apósom 6embert tartott el egy átlagos? 135ezres fizetésből(4gyerek anyuka és ő maga) és nincs hitelük, sőt apósom pluszban zárja a hónapot, anyósom fizuja épp 10evel több mint az én egy gyerekre járó járandóságom, lehet számolni, most már csak 3gyerekkel ugyan, de az napi 5fürdés, 3iskolás gyerek... Akinek ezt adta a sors az megoldja. Láttam, szerencsére még élő példa nekem a nagymamám, aki szegény családból jött, olyanokat mesélt, mi azokba a helyzetekbe beledöglenénk, amit Ő túlélt, és pl Ő mutatta meg, hogy 10forintból 9et hogyan lehet eltenni, és az egy forintot úgy elkölteni, hogy még maradjon is. Névnapomra adott pénzt tavaly, és az utolsó 10ezrese volt, meg pár saláta, és köv hónapban a pár saláta fele megvolt még, és mégis amire kellett jutott. Ezt láttam ebben voltam kisgyerek, nem vágott hanyatt anyám luxusa, ezek után én szoktam csodálkozni, hogy néha sokan a maxgyed meg apuka jó fizuja mellett hónapról hónapra élnek. Ugye kinek mi a természetes.

És itthon az anyagiak miatt nincs vitánk, mert nincs okunk rá, szépen élünk, ha épp veszekszünk az a mosogatás miatt megy:)

2011. febr. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Kedves Lanfear!Én nem a danone joghurtot veszem hanem a Lidlből a Pilost(ezt azért írtam mert büszkélkedtél hogy az olcsót veszed) de mégsem tudnék megélni ennyiből olyan jól! mint ahogyan leírtad.persze az én nagy+dédszüleim is elmesélték hogyan nélkülöztek de könyörgöm ma 2011-et írunk és az igények megnőttek és nem a full luxusra gondolok de ne mond nekem,hogy a mai gyerekek egy cipőben járnak 3-4 évig az iskolába és egész nap egy szelet kenyeret rágcsálnak,ugyan már...!
2011. febr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Egy szóval sem mondtam, hogy a gyerekek egy cipőt hordanak 3-4évig, pláne, hogy cipőrongáló a család:) pl a kicsi sógorom 3havonta elrúg egy cipőt. Nem egy vajaskenyeret esznek egész nap, normálisan ebédelnek bent a suliban, reggel reggeli otthon, vacsora főtt étel otthon.

Nagyon sarkosan látod. 2011ben is ugyan úgy meg lehet élni kis pénzből is, mint anno 80éve, máshogy.

Nem tudom a családod összjövedelme mennyi lehet, nem is érdekel, azt érzem Te abban a hitben vagy, hogy csak 200nettónál lehet megélni, az a min a megélhetéshez, pedig nem.

124ezer a bevételünk havonta, ebből nem fűtésszezonban 60ezret költünk rezsire, számlák-kaja, ne mond nekem, hogy a maradékból nem lehet spórolni, novemberben elég volt sokáig a fatüzelés, dec-jan-feb amikor fűtés van komolyan gázzal, 25-30ezer a fűtés, annyit emelkedett a kiadásunk, hogy 2csomag plusz pelenka és popsitörlő kell(5ezer).

villany:12, net:5, víz:20/3hó(csatornával), telefon:2,5, vásárlás:35(és ebben hó végéig az utolsó kenyércsücsök is benne van), fűtés:30 ebben a hónapban a kiadásunk, bevétel feljebb lehet számolni.

Havi menü alább, plusz ehhez reggeli.

Almás morzsatészta

Borsófőzelék tükörtojással

Chilis bab

Chilis bab

Császármorzsa

Hal rizzsel

Káposztás tészta

Krumplifőzelék fasírttal

Krumplileves, pogácsa

Lángos

Lapcsánka

Makaróni

Palacsinta

Paprikás krumpli

Paradicsomleves, rétes

Pincepörkölt

Pörkölt nokedlivel

Rakott krumpli

Rántott csirke

Rizseshús

Szilvás gombóc

Szilvás gombóc

Tarhonyás hús

Túrós tészta

Virsli krumplival

És a lidlis W5tisztító ugyan olyan jó, gazdaságos mint más drágább a cefakármi mosogatószer1liter sokáig elég, egyedül az Ariel ami nem noname nálunk meg az Lenor ilyesmiben, a Cien bőrápolók felnőtteknek, babáknak J&J... Egyéb kérdés, mi hogyan jön össze, hogyan nem lehet ebből megélni?

2011. febr. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Na,erre ilyen részletesen nem voltam kíváncsi,de te tudod!Nini,mi is Cient használunk és W5-öt és nem vadlazacot meg rákot eszünk csak nekünk van (sajnos)- és nem így indult!!!-140 E ft hitelünk havonta.Na így gondolom ti sem tudnátok annyira jól megélni!!És gratulálok,hogy nektek nincs hiteletek szerintem ez a kevesebb ma Magyarországon remélem tudod milyen szerencsések vagytok!
2011. febr. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Lanfear vs 10.47-es:):)
2011. febr. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
És ezt NEM irigységből írtam persze nekünk se volt kötelező hitelt felvenni.De ez nagy nyomás az ember hátán....és mi sem veszekszünk még a mosogatáson sem mert azt a gép végzi:):)
2011. febr. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!