Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki csak gyest kap babája...

Aki csak gyest kap babája megszületése óta, hogyan tud megélni belőle?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék provokálni senkit sem, de sokszor olvastam már, hogy többen csak azt kapják. Nekem nemrég telt le a gyed, de már most fogom a fejem, hogy mennyire sokat számított.
2011. febr. 16. 16:05
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Csatlakozom.És nem bántásból de gyes+Csp mellett ha apuka átlagkeresetű nem lehet megélni ez tuti vagyis de kenyéren és vizen és 15 fokoa lakásban hetente 1* fürödni.....
2011. febr. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
72%

85ezret, ha tudni akarod...

Nincsenek szülők, akik pénzelnének.

Egyszerűen éltünk a kicsik előtt is, nincsenek nagy igények, pl az én régi cigipénzemből sok telik a kicsikre, kevesebb nasi, ami nasi az meg egészségesebb, nem a 200ft chio, hanem 4danon k&f, itthon vagyok ezért a főtt ételt viszi párom, nem 400ftért veszi a rízst csak mint köretet pl...

Aki akar, és ennyiből kell megélnie az megél ennyiből

2011. febr. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne olyan aki csak gyest kap az elejétől??Nekem is van egy barátnőm szülés előtt pár hónapot dolgozott csak így ő miért kapna gyedet??,

Kedves válaszoló!Nemtudom,hogy lehet megélni belőle de ha valaki megtalálja a megoldást akkor légyszives súgja meg nekem is és akkor nem kell visszamennem 2 éves korába dolgozni!

Most 9 hós de ha belegondolok már rosszul vagyok,olyan jó itthon lenni vele.Szánalmas,hogy ezért tanultam,dolgoztam évekig,hogy 20-30 ezer ftért legyek itthon a babámmal!

Bár ha meg belegondolunk,hogy a legtöbb külföldi országba 6 hónap csak a gyed???.....

2011. febr. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Decemberben elküldtek a munkahelyemről, januárban terhes lettem.

Én csak Gyest kapok 16 hónapja + családi. A párom örülök, ha 60at hazaad havonta. Kijövünk, bár nehezen. 8 hónapig saját házban éltünk, de aztán annyira sok volt a rezsi, főleg télen, hogy képtelenek voltunk kifizetni. Így anyósékhoz költöztünk, itt adunk havonta 10ezret, + a konyhapénzbe beszállunk. Nálunk egyenlőre kilátásban sincs munka, a környéken csak műszakos melók vannak, amit nem igazán tudok elvállalni, mert nem tudom hova tenni a gyereket, bölcsi nincs még a környéken sem, senki sincs, akire rábízhatnám. Úgyhogy még egy darabig itthon vagyok, aztán olyan 2 éves kora körül elkezdek egy tanfolyamot (bár már így is 3 szakmám van), aztán majd meglátjuk, hogy mi lesz....

2011. febr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

első válaszadó vagyok, elnézést, de off leszek:

Kedves Lanfear!

Minden tiszteletem a tiétek, és csak irigyelni tudlak, hogy ilyen jól megvagytok! Az pedig külön öröm, hogy úgy veszem ki a szavaidból, hogy nem is érzed ezt tehernek, békességben van a lelked, ennél nincs is fontosabb...:-)) Jó egészséget Nektek!

Meg persze mindenkinek!

2011. febr. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Szia!Nos én tuti visszamegyek dolgozni ha lejár a Gyed-em.

Nálunk apuka jól keres 170e. körül,így megélünk a Gyeddel+ családi pótlékkal nevetve!Mondjuk ennek az az ára,hogy apucit hétköznap csak késő este látom illetve a hétvégén itthon van.De a Gyes annyira kevés,hogy tuti megyek dolgozni.Bár a párom szeretné ha maradnék az utolsó évre is itthon a kisfiunkkal de kizárt,hogy úgy legyen.SAJNOS.

2011. febr. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
21:00 Köszönöm:)
2011. febr. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Kedves Lanfear.Nincs is ezzel semmi gond,de azt nem hiszem,hogy túl sok vagy egyáltalán emellett még hitelt is fizettek bármire!Mert akkor tuti,hogy nem tudnál otthon lenni várni a gyest meg a családit.Bár mindenki így lenne!A gyerkőcök megérdemelnék,hogy 3 évig csak velük.
2011. febr. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
A férjem 160-at keres, és még hozzá se nyúltunk a gyeshez, pedig a gyerek már lassan egy éves. Van nagy panel lakás, kocsi... ki lehet jönni.
2011. febr. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Hát ki,panelban biztosan.Gondolom nem 40.000 a fűtésetek havonta nem kell fűnyíró,nem kell kerti szerszám,nem kell kerítést csinálni,fát ültetni,virágokat öntözni....stb.Persze isten ments a paneltól!! inkább összehúzzuk a nadrágszíjat!:)
2011. febr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!