Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik teljesen egyedül nevelik...

Akik teljesen egyedül nevelik a babájukat (segítség nélkül), hogy tudnak megélni és hogy tudnak a mindennapokban boldogulni?

Figyelt kérdés
7 hós a kisfiam, viszont a párommal nagyon megromlott a kapcsolatunk, és lehet hogy különválunk. Viszont nekem sajnos senkim sincs, meghaltak a szüleim, és a nagymamám is. A gyed+csp kb 92 ezer Ft + gondolom a párom adna valamennyit. El sem tudom képzelni mi lesz velünk így. Kedves egyedülálló anyukák, ti hogy bírjátok? Hogyan tudtok pl ügyeket intézni? Meg azon is gondolkodom, ha visszamegyek dolgozni, és a gyerek beteg lesz sűrűn, akkor hogy fogja ezt a munkahelyem tolerálni? Nagyon kétségbe vagyok esve.
2010. jan. 25. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem hol laktok?
2010. jan. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a kapcsolatotokat rendbe hozni.Megbeszélni a gondokat.Végig gondolni,hogy TE miben vagy hibás,tudsz-e ezen változtatni.A picinek is fontos lenne,hogy családban nőjön fel.Minden párkapcsolatban vannak hullámvölgyek,de szeretettel,jóakarattal túl lehet rajta lépni.

Ha elválsz,akkor nagyon nehéz lesz a helyzeted.A reszi nagyon sokba kerül,és a picire is kell költened.A Gyed-et nem kapod sokáig,és a gyerekes anyukákért nem kapkod senki.Ha beteg a fiad,akkor nem tudsz dolgozni,és ezt ma sehol nem tolerálják.Mi lesz a babáddal,ha esetleg te leszel beteg?

Vegyél mindent figyelembe,mielőtt döntesz.

2010. jan. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Engem terhesen csalt meg az "ember" elis hagyott gyerektartást nem fizet!Nekem se él anyukám apám alkesz ....Én cigelem minden hová a gyereket de élvezi:)Néha dédire tudom hagyni dehát ők már öregek ....40ezer ftbol élünk ugy hogy én alig eszek de már hozzászoktam!Fő a pozitiv gondolkodás ne parázz!Lehet az apukára számithatsz majd!Először nehéz lesz és ugy érzed majd összedől a világ de belefogsz jönni hogy hogyan csináld jol:)Kitartás és éltessen a babócád!

10hos kisfiu anyukája

2010. jan. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

22:43as!Persze próbálja meg rendbehozni de ha nem megy hadja a fenébe!inkább ne legyenek együtt minthogy a gyerek érezze a feszkot!Én is szerettem volna megmenteni a kapcsolatomat az emberem a szülésig hitegetett közbe kiderült hogy végig csalt még a tejem is elapadt mikor fény derült a szemétségre!Na de te tudod szo ha valami nem megy nem kell erőltetni!

10hos kisfiu anyukája

2010. jan. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Elsőnek: Somogy megyében egy kisvárosban, miért kérded?

Többieknek: Mindkettőtöknek igaza van, persze a legjobb az lenne, ha a pici családban nőne fel, ez természetes, én is ezt szeretném. Csak van egy határ, amin túl már nem megy, vagyis lehet hogy már jobb volna külön mint együtt. Nem tudok úgy együtt élni valakivel, akivel csak kerülgetjük egymást a lakásban, és olyan nagy bennem a feszültség, hogy egész nap csak bőgnék.

2010. jan. 25. 23:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok...azért érdeklődtem, mert ha netán budapesti lennél, fel tudtam volna ajánlani neked némi segítséget. Igazán sajnálom ami történt, nekem 8 hónapos volt a fiam, amikor apa kirakott minket az utcára. Nem egyszerű. Nekem sem volt az, pedig ott volt anyám, aki tudott segíteni. Esetleg apát megkérheted, (már ha olyan körülmények közt váltok el és megbízható) hogy segítsen néha amíg olyan pici a baba. A kétségbeesésed el fog múlni, amint ott leszel benne nyakig, és megoldásokat kell találj. Én neked drukkolok :)
2010. jan. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ha van már lakásod, nem olyan rossz a helyzetetek. nehéz persze, de nagyon sokan élnek ennyiből.

később kimehetsz külföldre dolgozni, pl. nyáron Ausztriába idénymunkára, nyárra, csak pár hónap, a gyerek nem fog belehalni, ha addig az apukája vigyáz rá. még később pedig akár fél évre is minden 3.,4. évben. ebbe sem fog belebetegedni senki.

2010. jan. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
persze az első 5-6 évben még jó, ha nyáron is vele vagy.
2010. jan. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok, köszönöm!

23.08-as válaszolónak külön köszönöm a kedvességét!!! Nagyon jól esett, hogy még így ismeretlenül is segítenél nekem!!! nagyon jó ember lehetsz!

2010. jan. 26. 21:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!