Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nélkülözhetetlen a pelenkázósz...

Nélkülözhetetlen a pelenkázószekrény?

Figyelt kérdés

Májusban szülök,még csak tervezgetek!:)

Anyagilag nem állunk jól,azért kérdezem hogy feltétlenül kell-e?Nem elég ha veszek merev aljú pelenkázót?Azt rá tudnám tenni a kiságyra,vagy a sima heverőre is...

Nálatok mi a helyzet?


2010. jan. 8. 18:35
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Én is ilyen szivacsot használok.Tökéletesen megfelel.
2010. jan. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
szia, nekünk is pelenkázófeltét van a kiságyra rakva. A pelenkázáshoz szükséges többi cucc a mellette levő komót felső fiókjában van.
2010. jan. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

18:50-es vagyok, na mer aztán egy pelenkázólapra nagyon sok mindent lehet ám pakolni :))

én azért szánnám rá ezt a 7 ezer forintot, hogy ne kelljen folyamatosan hajolgatva pelenkázni, de természetesen a kérdező tudja. kipróbálhatsz egy sima lapot is, ha nem elég, menet közben majd megveszitek ezt, vagy ilyesmit. az anyaságiból majd lespórolod :)

könnyű szülést májusra! :)

2010. jan. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Nekünk is csak egy kiságyra tehető pelenkázó feltétünk van, és mivel a kiságy széle alapvetően kb csípőmagasságban van, erre rátéve a pelenkázót meg sem kell hajlítani magam. Ez így lett kitalálva. Kislányom kb 2 hónapos koráig bizony a kiságy végében tároltam a pelusozós cuccokat, majd egy használaton kívüli kis asztalt tettem az ágy mellé, és most azon van.Kislányom 5 hónapos, és megvoltunk a pelenkázó szekrény nélkül. Még úgy is hogy kislányom egyik kedvenc helye a pelenkázó.

:))

2010. jan. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Mi egy olyan komódot vettünk, amihez van egy hátrafelé hosszabbító toldalék, így később is jó lesz normál bútornak. A baba három hónaposan majdnem végig ér a pelenkázólapon, már vigyázni kell, hogy ne rúgja meg a sarkával a fát. Még egy hónap, és nem fogjuk tudni tovább használni. Szerintem nem létszükséglet. Anyám engem is egy normál szobai asztalon pelekázott, mégis itt vagyok.
2010. jan. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Nekünk helyszűke miatt szó sem lehetett róla. Merev aljú lapot vettem és a kiságyon használom keresztben. A hozzávalők, a kiságy melletti komódon vannak kosarakban, és a komód fölé akasztott fali zsbes tárolóban. Mindent elérek, mert sarkon van a kiságy, és nem kell otthagynom a kicsit. Mondjuk én jobban szeretek ülve pelusozni, mert gyakran puszilom össze a kis testet, és ő is szeret meztelenkedni, így nekem a kanapén van egy állandó hely egy vízhatlan alátéttel,és itt remekül elvagyunk. Csak fürdésnél használom a pelusozót.

Azért ha van helyed és pénzed jó lehet,de csak ha átalakítható később is használható bútordarabbá.

L. 5 hós kisfiú anyukája

2010. jan. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Jaj kedves anyukák...van mindkettőnek előnye,és hátránya is!:)

Most már tényleg nem tudom...de májusig még csak kialakul!

Az biztos,hogy nagyon sokat segítettetek!!!

2010. jan. 9. 09:27
 28/31 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk csak pelenkázólapunk van és azt a fürdőszobában a mosógép tetején használom, így nem kell hajolgatni és olyan, mintha pelenkázószekrényke lenne. :)

Ha majd elkezd pörögni forogni a kislányom, áthelyezem máshova.

12 hetes kislány anyukája

2010. jan. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
szia! nekünk az a 7000 ft-os pelenkázónk van. a fiam 20 hónapos lesz a napokban és 92 centi!!! és még mindig simán használjuk. az aljába simán tudsz pakolni, belefér 1 csomag pelus kipakolva, a popsitörlő, és mind a 200 segédseszköz, amire szükséged van. szóval szerintem bátran vedd meg azt. ja! és simán kiszolgál 2 babát!
2010. jan. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Nem tudom, döntöttél-e már, de szerintem felesleges. Mi kaptunk egyet ajándékba, kb 4 hónapig használtuk, de én nem szerettem, rettegtem, hogy leesik a babám. Én az ágyon szerettem pelenkázni, mióta pedig forog (4-5 hónapos kora óta), azóta lent vagyunk a földön. Nem kell sok kellék egyáltalán, kell egy pelus, törlőkendő és egy kis krém.

Ha rajtam múlna, még pelenkázószivacsunk se lett volna, de azt is kaptuk ajándékba.

A babám testvérénél már tuti nem fogok ilyesmit használni.


Viszont, ha van helyed és pénzed, inkább nézz körül a vaterán, teszveszen. Néztem ezt az ikeásat, amit valaki belinkelt, ez helypocsékolás, hiszen csak egy asztal, de akkor már inkább legyen fiókja vagy valamije, ahonnan előbányászod a friss pelust.


Remélem tudtam segíteni :)

2010. jan. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!