Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le 6 hónapos...

Hogy szoktassam le 6 hónapos kisfiamat arról, hogy a fütyijét húzgálja pelenkázás közben?

Figyelt kérdés
Néhány hete azt csinálja, hogy ha leveszem róla a pelenkát rögtön belemarkol a fütyijébe és húzza. De ez nagyon gáz, mert ha bekakál és olyan neki ott is, félek, hogy utána egyből a szájába teszi a kezét. Így próbálom a kezét is fogni meg a lábát is, de már nagyon nehéz, olyan erős kisfiú. Egyfolytában mondom neki, hogy nem lehet és elveszem onnan a kezét, de csak néz rám és újból megteszi. Nem érti miért veszem el onnan a kezét és csak azért is vissza rakja. Segítsetek, mit csináljak??
2010. jan. 8. 16:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ne tiltsd neki, ne mondogasd,hogy nem lehet (mert végülis lehet, csak neked nem tetszik :)). Inkább csak vedd el a kezét és mondd, hogy anya így nem fér oda hozzá, hogy gyorsan kicserélje a pelust.

Persze ez a problémádon kevésbé segít. Javaslatom a lefoglaláson túl csak annyi, hogy amint kibontod, rögtön ott töröld meg és így nem lesz "baleset". Egyébként tiszta pelus a kezébe?

Az én fiam 4 hós és már most elkezdett a köldöke alatti területen matatni (persze a krémet mindig letapicskolja, mire bekenem...), de még éppen nem kapta el a fütyijét. Már nincs sok hátra, épp a minap godoltam, hogy ez lesz a következő lépése :).

2010. jan. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szia, 13 hónapos a kisfiam, és már elég régóta csinálja, néha ő is úgy meg tudja ráncigálni, hogy nekem fáj! Nem szoktam rászólni, pont amiatt amit írtál, nehogy később valamiben ez visszaüssön - nem tudom alátámasztani semmilyen tudományos magyarázattal, de valahogy érzem, hogy nem lenne jó, ha megtiltnám neki.

Én, amikor lekerül a pelus és van kaka is, rögtön ráteszek a fütyijére egy popsitörlőt, így csak azzal együtt tudja markolászni. Majd miután megtöröltem, már nem gond.

Próbáld ki, ha a játék nem megy! :)

2010. jan. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Azóta csak most tértem ide vissza,bocsi nem láttam,kérdezted hogy mivel lehetne túljárni az eszén.Amit nagyon szeret,de tilos...Nekünk kimondottan erre a célra van egy rossz tv távirányítónk,meg egy rossz mobiltelefonunk amivel játszhat....üdv
2010. jan. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem káros, ha játszik a fütyijével. Ő is érzi, tudja, hogy az mennyire jó dolog. Ne tiltsd el ettől.


Amikor majd nagyobb lesz, akkor megmagyarázhatod neki, hogy ez egy olyan dolog, amit mindenki magában csinál, nem mások előtt, és hogy társaságban nem illik. De tiltani, pláne szidni érte akkor se szabad.

2010. febr. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!