Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, nem bírom tovább?

Mit csináljak, nem bírom tovább?

Figyelt kérdés
6 hetes a kisfiam és állandóan sír, mikor ébren van. Ezt nem túlzom el, folyamatosan ordít. Nem éhes, nem pisis, büfizett, pukit kitornázzuk és mégis. Éjjel 1ig ordított. Már nagyon belefáradtam, nem tudom élvezni az anyaságot, pedig nagyon vártam őt. Néha már a fenébe kívánom az egészet. Emiatt meg jön a lelkiismeret furdalás. Milyen anya vagyok, hogy még azt sem tudom, miért sír a gyerekem. Közben mindenki elvárja, hogy tudjam, hiszen én vagyok az anyja.
2010. jan. 8. 15:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Amik nálunk beváltak:

Sokszor, nagyon sokszor tartottam ölben, ölelgettem, simogattam. Fontos, hogy a 9 hónap anyaméhben töltött idő után itt kinn is biztonságban érezze magát.

Babazene szólt nálunk folymatosan. Olyannyira bevált ez, hogy most már 8 hós, de erre a zenére azonnal elhallgat, megnyugszik és szépen el is tud aludni.


Nem vagy rossz anya! A babádnak te vagy a minden, a biztos pont. Nyugodj meg és szedd elő minden türelmedet! Ez az eleje nagyon nehéz, tudom. Nekünk is az volt, az enyém ráadásul alig akart szopni, csomó etetési nehézséggel küzdöttünk. Minden megoldódott, csak ki kellett várni.

Minden jót kívánok nektek!

2010. jan. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Egy 6 hetes bab még nem fog rád mosolyogni,ha el is mosolyodik,az még nem tudatos.Nyugi,attól még szeret.Lehet,hogy ez a bolond időjárás viseli meg.Nyugi,még szoknod kell a sírás-fajtákat,de később aztán már nem is kell sírnia,csak egyet kiabál,és már tudni fogod mi van.Az én kislányom már csak sikkant egyet.


4 és fél hós baba anyukája

2010. jan. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
64%
Én is pont így éreztem, nagyon vártam a babát, de ő is nagyon sírós volt. A kórházbann is ő ordított a legjobban az egész osztályon, sőt a születése után órákkal még mindig sírt...és otthon is. Ha felébredt sírt, ha evett sírt, míg más babák jókedvűek, kiegyensúlyozottak voltak, ő csak sírt. Sosem hagytam sírni, de a karomban is csak sírt. Szerintem el kell fogadni, hogy vannak ilyen babák, Te nem tehetsz erről, de ami biztos, hogy elmúlik. Nálunk 4 hónapig tartott. Most 5 hónapos, és állandóan mosolyog. Kitartás!
2010. jan. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Kitartás!Az én kislányom is elég sírós, de egyre jobb a helyzet. Tegnap volt 12 hetes, nekünk is a 6-ik hét volt a holtpont, teljesen megértelek. Nem mindenkinek van kisangyal babája, így kell őket szeretni, sírósan, nyűgösen. Az én kiscsajom már 1 hónapja mosolyog, délelőttönként már folyamatosan, szóval olvadozik a szívem lelkesen. Aztán ha elfárad megy a hiszti, csak ölben akar lenni, ha leteszem üvölt, de éjszaka már este 8-6-ig, alszik 1 szopival.

2010. jan. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm csajok a biztató szavakat,nagyon jól estek!Én is gondoltam a frontra.Tény,hogy nagyon fáradt vagyok.A férjem sokat segít,mikor itthon van,de nagyon sokáig dolgozik,ezért egész nap egyedül vagyok,senkihez nem tudok szólni.Anyukám minden nap hív,de sokszor csak felhúz a sok butasággal,amit a munkahelyükön a sok asszony kiokoskodik.
2010. jan. 8. 17:15
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz anya, mert akkor én is az lennék. Mintha az én fiamról beszélnénk, nálunk is ugyenez a helyzet. 7 hetes.

De változik. Valamelyik nap én is írtam hasonló kérdést, mert egész nap ordított, tegnap délelőtt mintagyerek volt, játszottunk, elaludt, de délután 1-4-ig ordított. Este megint alig lehetett elaltatni.

Ma eddig szintén egy angyal volt, egy szavam nem lenne, ha minden nap ilyen könyvbe illően viselkedne: csendben kelt, szopizott, büfiztünk, közben beszélgettünk, pelusoztunk, közben szintén játék, utána megint egy kis játszás, 1,5 óra múlva kicsit ringattam büfipózban, aztán az ágyba tettem (persze felébredt) de el is aludt. Aludt 1,5-2 órát, aztán megint ugyanez.

Ma nem fájt a hasa annyit, csak a pukikat nyomja, de azt nagyon tudja egész nap.


Szóval én sem tudtam, hogy baja van e, vagy csak hiszti. Mostmár kezdem úgy gondolni, ha sír, akkor tényleg fájhat a hasa, mert ha kézben sem vígasztalódik...

Vagy valóban a frontok!


Úgyhogy kitartást neked is, lesznek még jobb napok, aztán majd 1,5 hónap múlva már ti is elfelejtitek a sok sírást... én is ebben bízom. Bár utána meg a foga miatt fog sírni, stb.

2010. jan. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
nekem akislányom pont ilyen volt kicsi korában (na nem mindtha most olyan nagy lenne, 1 éves :). ha letettem egyből sírt, kézben folyton ringatni kellett,é s énekelni, dudorászni neki. a mai napig nehéz baba, de sokat változott, és ahogy egyre okosabb, úgy egy re könnyebb. bár nálunk most a fogzás van műsoron, meg a szeparációs időszak, na az se egy leányálom. de hát majd csak elmúlik ez is. amúgy az egész estés üvöltést olyan 3 hónaposan hagyta el. de azóta is nagyon igényel. sajnos vagy nem, tudomásul kell venni, hogy vannak ilyen babák, akik nincsenek jól el magukban. és ez nem szoktatás kérdése. de később, ha türelmes az ember, ez megjavul. persze néha szakad a cérna, nekem is szokott ám, de ahogy már írták ezen egy-egy jobb nap átlendít.
2010. jan. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Sokan írták már, de egy biztos: nem vagy rossz anya és nincs a babádnak semmi baja veled!

Nagyon nehéz, én is teljesen kivoltam, pedig imádom őt. Sőt, mai napig ki tud teljesen borítani (4 hós).


Nálunk szerencsére csak 1 hétig ment a sírás. És minden akaratom ellenére egy dolog bevált: cumi. Esetleg próbáld meg. Nálunk a picinek igénye volt rá, hogy állandóan szopizzon (24 órán át szinte), de nem éhség miatt. Tulajdonképpen felidegesítette magát azon, hogy nem tudott szopizni. Így végül orvos utasított, hogy adjak neki cumit. Kb. 1-2 hétig kellett neki nappal is cumit adni, azóta csak alváshoz kell neki. Egyszerűen lenyugodott a cumitól és azóta kiegyensúlyozott, mosolygós baba.


Kitartás!

2010. jan. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szia! Köszöntelek a táborban! :)))) Kitartást, el fog múlni.

Az én babám is ilyen volt. a kórházban egy angyal volt, de amint hazaértünk vele és felébredt csak sírt és sírt és sírt. És én is sírtam.Nekünk a pocakra jó volt az infacol.

Én is azt olvastam, h nem szabad h sokat kézben legyen, ne ringasd, bla,bla,bla

Hát az elején nálunk is az volt, h a kezünkben vagy babakocsiban volt, cicin,majd kézben aludt el. Aztán ahogy egyre nagyobb lett (most 4 hós) egyre jobb is lett. Nekem mindig az van a szemem előtt, h ez az állapot nem tart örökké, csak türelem.

Napközben nem akart sehol aludni, csak sírt. Aztán kiraktam a levegőre és láss csodát, egyhuzamban aludt több órát, volt h nekem kellett felébresztenem.

Aztán a 6. hét körül egy picivel jobb lett, jobban elvolt már, nem sírt annyit, és a 3. hónap után még jobb lett. Most már nem vagyok egy fáradt anyuka, bármit meg tudok mellette csinálni, rengeteget vigyorog, este egyedül alszik el a kiságyban, délelőtt 2x alszik a kiságyban fél órát, délután a babakocsiban de a lakásban egyhuzamban 3 órát. Mikor kibújik neki minden új és ismeretlen, ha belegondolsz te is félsz az ismeretlentől (pl új munkahely), szépen fokozatosan rá lehet szoktatni, csak kitartás kell hozzá. Nekem mindig a nővérem volt hátulról a "súgó". Időnként felhívta a figyelmemet, h ugye nem akarod majd 7kg-san is a kezedben ringatva elaltatni vagy naphosszat cipelni? És ezek a mondatok napokig a fülemben maradtak, aztán ha "elcsendesedtek", akkor újból beszéltünk és ismét erőt kaptam, amúgy neki 4 hónappal idősebb a lánya, de kitartóbb mint én!

Úgyh sztem azt csináld, h még nyugodtan hagyd h érezze a közelséged, aztán szépen lassan elkezdheted azt h picit ellegyen egyedül (nem órákra gondolok, csak 5-10 percekre először). Ahogy nő elkezd érdeklődni a világ iránt és hidd el hiányozni fog, h veled legyen (nekünk volt most egy két hetünk ilyen, amikor azt hittem, h nem akar), de akkor éppen csak olyanja (hogy kell pontosan leírni, de értitek??!!) volt, aztán most meg volt egy egy hetünk h csak nyűglődött és a kezemben lett volna egész nap.

Na, jól elkalandoztam, de remélem sikerült segítenem.

Amúgy még a figyelmedbe ajánlanám még a Suttogó c. könyvet, nekem ő is nagyon sokat segített, sokmindent nem tudnék, h egy ilyen pici baba életében mi miért van, ha ezt a könyvet nem olvastam volna. Én az ő módszerével altattam este és most már egyedül elalszik.

Jó éjt és kitartást!

2010. jan. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!