Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, nem bírom tovább?

Mit csináljak, nem bírom tovább?

Figyelt kérdés
6 hetes a kisfiam és állandóan sír, mikor ébren van. Ezt nem túlzom el, folyamatosan ordít. Nem éhes, nem pisis, büfizett, pukit kitornázzuk és mégis. Éjjel 1ig ordított. Már nagyon belefáradtam, nem tudom élvezni az anyaságot, pedig nagyon vártam őt. Néha már a fenébe kívánom az egészet. Emiatt meg jön a lelkiismeret furdalás. Milyen anya vagyok, hogy még azt sem tudom, miért sír a gyerekem. Közben mindenki elvárja, hogy tudjam, hiszen én vagyok az anyja.
2010. jan. 8. 15:22
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Annyit hozzátennék még,hogy állandóan szomorúnak látszik,nem mosolyog,mindig kis gondterhelt fejet vág.Lehet,hogy nem érzi magát jól nálam?Nem vagyok jó anya?Már lassan befordulok.
2010. jan. 8. 15:26
 2/19 anonim ***** válasza:
45%
egy frászt.majd belejössz.én se tudtam miért sír,pedig 2 gyerekem van,én azért adnk neki hasfájásra valamit,mert azért mert kitornáztad a pukit,még fájhat a pocija.estpumisan csepp nekünk be vált,és én bizony hasra fektettem.így nem sírt szinte semmit pedig hasfájós volt.vagy azt is megteheted,hogy pléddel bebugyolálod,és oldalra fekteted az ágyrácshoz,lehet melegségre vágyik.nekem ez a 3 dolog nagyon jol be jött.és kitartást,csak próbálkozz sok mindennel,valamelyik a te babádnál is be jön.
2010. jan. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
45%

Tuti, hogy van valami baja, úgy értem fájhat a hasa pl. Tudod Ő csak sírással tudja elmondani, hogy valami nem stimmel. Sajnálom, hogy ilyen nehéz neked ez az első időszak de sokan vannak még így. Sokkal könnyebb lesz hamarosan, 3 hónap után már jobb szokott lenni.

Esetleg énekelj neki meg ringasd (nekem az még most is bejön pedig már lassan 1 éves) beszélj hozzá sokat bármit mondhatsz vagy sétáljatok a lakásban, nézegessetek, vidd ki sokat a levegőre ott el szoktak lenni.

2010. jan. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%

Szia.

Nyugi, nem vagy egyedül a problémáddal.Nekem is ilyen természetű a babám.Igaz már jobb a helyzet, 4 hós, de eleinte ugyanezt éreztem én is.Pedig mi is sokat szenvedtünk érte(vetélések), és mégsem tudtam felhőtlenül örülni.Szerintem kevés az az anyuka aki így érez, mármint csupa boldogás.Bírni fogod, mert bírni kell, hidd el.Múló érzések ezek, és lesz jobb meglátod.Egy egy jobb nap majd átlendít.

Oszd meg az érzéseidet a férjeddel, nekem ez is segített sokat.Remélem olyan a férjed akivel meg lehet beszélni mindent!!

Kitartás, és nekem is sokszor van lelkiismeretfurdalásom, ez természetes, hisz nehéz dolog az anyaság, talán a legnehezebb, és a legcsodálatosabb is egyben.

A babák ilyenek, nekik még minden új, és sokszor rossz nekik, ezért tűnik szomorúnak, de biztos majd nemsoká megajándékoz mosollyal is, és az NAGYON jó lesz meglásd!:-)))

Eleinte még csak elvesznek úgymond, majd csak két három hónaposan adnak, amit ők tudnak, mosolyt:-))Csak ki kell várni és bírni addig.

4 hós baba anyukája.

2010. jan. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%

Ne pánikolj! Az első hetek szerintem mindenkinél nagyon nehéz! Mi 1 hónapig kilódtunk a kiscsajjal, mire kialakultak a dolgok, és nem csak sírt egész nap!

Eléfg sok baba hasfájós, mi Infacol-t adtunk neki. Sokat kell levegőra vinni, még ilyen rossz időben is, fél-fél órákra, ott elszoktak aludni. Azért az éhséget sem zárnám ki, hisz az is lehet a baja, hogy nem lakot jól. Lehet, hogy nem elég tápláló a tejed.

Túl lesztek ezen ti is!

-4 hónapos baba anyukája-

2010. jan. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat.hasfájásra infacolt kap,ez nagyon sokat segített.ölben elalszik,meg jól elvan,de ahogy leteszem,felébred.emellett attól félek,hogy a gyakori felvétellel jól el is rontom.sokszor ideges is vagyok és szerintem ezt ő is érzi.
2010. jan. 8. 15:40
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

mond el a gyerekorvosnak,védönönek,

én ismerösöméknél is állandó sírás volt és kivízsgálták a babát már 1 éves mult de most is szoktak kontrolra vissza járni .

Részleteket nem ismerem ,mert nem kérdeztem,de hasfájos volt nekik nagyon sokáig.

2010. jan. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
73%

Nem vagy vele egyedül, az enyém is 6 hetes és mikor nem eszik és nem alszik akkor csak ordít. Már kézben is csak ordít és tényleg belefárad az ember. Ráadásul nekem második gyerek és mégis. Nem hasfájás, volt az is, az tudom milyen. Amúgy lehet ez a hülye időjárás az oka. Szegény ebbe született. Mármint ebbe a hatalmas hőmérsékletingadozásos időbe és őket ez a front még nagyon megviseli.

A másik még amiért ordít, hogy utál egyedül lenni, ha lerakom, hogy elmenjek mondjuk pisilni már üvölt, mint a sakál. Pedig néha le kell raknom, nem lehet folyton a kezemben. Az vígasztal, hogy ennek a sírós időszaknak is egyszer vége lesz. ;) Amúgy amikor az első gyerekem született pont olyan érzéseim voltak, mint neked, szívem szerint visszacsináltam volna az egészet. Még jó, hogy nem lehet! :)

2010. jan. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.

Azt tudod, hogy ha elalszik a kezedben 20 perc kell, hogy olyan mélyen aludjon, hogy ne keljen fel ha leteszed? Ezt nekem a doki mondta anno.

Ja, és én sem tudom még a mai napig néha, hogy miért sír. Én mindig végigpróbálgattam mindent aztán valami csak bejött. :p Most is csak azért szoktam tudni mert már megmutatja, hogy mit akar.

2010. jan. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


3 hónapos korig nem lehet elrontani a felvétellel, nyugi. Utána már igen, de kit kényeztess, ha nem a saját gyereked? Nálunk is elég sírós volt, sokszor ki voltam, hogy semmit nem tudok csinálni. Aztán elkezdett 7 hónaposan gurulni, akkor már jobb volt, most meg 9 hónaposan 1 hete kúszik. Azóta rájött, hogy oda tud jönni hozzám a konyhába, sokkal könnyebb. Amúgy az első 3 hónap nehezebb, utána egyre könnyebb lesz, meglátod. És az, hogy 6 hetesen nem mosolyog, az nem ezért van, mert utál téged, hanem, mert még nem tud. Azt majd kb 3 hónaposan fog. Akkor lennél rossz anya, ha vernéd a gyereked, vagy elhagynád, vagy koszosan büdösen, éhesen hagynád ordítani. Nem vagy rossz anya, csak nagyon fáradt, az meg természetes. :-)

2010. jan. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!