Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak vele? Már nem...

Mit csináljak vele? Már nem bírom tovább.

Figyelt kérdés
3 hónapos kisfiammal harc minden napom. Egyszerűen nem hajlandó aludni, csak, ha a kezemben van. Ahogy leteszem, 3-5 perc után fennt van, és hiába énekelek, simogatom nem alszik vissza, csak ha vissza veszem a kezembe, akkor is nehezen. Már idegileg teljesen kész vagyok, nem tudom, mit tehetnék, hogy javuljon a helyzet. Mégsem ülhetek naponta több órát vele a fotelben, amíg alszik, aztán újra több órát, amíg eszik.
2011. júl. 29. 10:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
megpróbáltad már,hogy lefekszel mellé és együtt alszotok,illetve te csak imitálod az alvást?igaz,a fiam már nagyobb,de ez be szokott válni.cumit használ?esetleg zenét is bekapcsolhatsz neki.
2011. júl. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a cumi válik be, nem tudom próbáltad-e már. A mi leányzónk is 3 hós, van amikor nehezebben alszik el, de többnyire az evés után 1-1,5 órával már elég fáradt, hogy kis ringatás után még akár félig ébren, félálomban leteszem cumival, oldalra fordul és alszik.
2011. júl. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
14%

Tedd csak le, majd hozzászokik ehhez is. Sikerült kézbe szoktatnod, ami "rossz" - a te szempontodból legalábbis eléggé.

Az ágyba rakod, felébred, lehet kicsit sír (v nagyon), de nyugtatgasd, előbb-utóbb elalszik. Ha kézbe kapod, soha nem fogod tudni leszoktatni a karban alvásról.

Mi lesz, ha megnő? Majd 15 kilósan is sétálgatni fogsz vele le-fel, mert csak így tud elaludni? Ugye, h nem?

2011. júl. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én azt csináltam anno, amit az első válaszoló írt. Magam mellé fektettem a mi ágyunkra - leginkább azért, mert én magam már állni nem tudtam a fáradtságtól -, becsuktam a szemem, és rövid időn belül ő elaludt. Utána már mindig így altattam. Az eredmény az lett, hogy legalább aludt. Másrészt viszont a mai napig így alszik el este is, pedig már hároméves.
2011. júl. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy hason alszik, ráadásul cumival tud csak elaludni. Viszont nagyon izgága, ha felébred össze-vissza forgatja a fejét, így mindig kiesik a cumi a szájából. Persze így már nem tud elaludni, egy darabig elfekszik, de aztán emelgeti a fejét, nézelődik, s én hiába csinálok akármit, akár órákon át tart a hiszti. Már félek, hogy a fejlődése rovására fog menni ez a nem alvás dolog.
2011. júl. 29. 10:38
 6/12 anonim ***** válasza:
hasznos választ sajnos nem tudok adni hisz sorstárs vagyok.... nekem tegnap volt 3 hós a fiam és mintha róla írtál volna.....tetézve azzal,hogy az én fiam sosincs el 5 percnél tovább egyedül egyből sír....és ez nem elrontás kérdése sztem mert első perctől ilyen!!egyedül éjszaka lehet letenni miután a hasamon elaludt kb hajnal 2-kor visszakell venni magamra és úgy nagy nehezen 5-ig alszunk..aztán indul előröl a nap! babakocsiban sem marad meg sír,sír,sír még ki nem veszem,idegen helyen nem marad meg még a kezemben sem!már néha az idegösszeomlás szélére kerget komolyan.....
2011. júl. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves Sorstársak! Detto ugyanez én úgy oldottam meg, hogy nandu kendőbe kötöm itt alszik rajtam, így egy két dolgot tudok csinálni. Értelek benneteket én is próbáltam mindent, idegileg is majd össze omlottam, hiába Suttogó és a többiek a baba csak nem alszik csak kézben. Így bele törődtem az idegesség is energia amit átfordítottam és már nem idegesítem magam, majd csak vége lesz egyszer, így meg legalább alszik én meg netezek, olvasok, zenét hallgatok. Ez van, nyugodj meg. Este mellettem alszik akkor lebírom tenni és nappal is játszani.

Ordítani meg nem hagyom. Aszoktatásról annyit, hogy nem így indult...

2011. júl. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Még annyit, h. 5 hónapos és kendőben nem is érzem a súlyát.:)Mikor látja, hogy kötöm a kendőt megnyugszik:).
2011. júl. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szerintem nálunk is marad a kenődzés. Három napja próbálom "átszoktatni" a kiságyba, babakocsiba teljesen feleslegesen. A gyerek is bőg, én is bőgök, elég volt. Ennek így semmi értelme szerintem. Majdcsak leszokik erről is.
2011. júl. 30. 08:59
 10/12 A kérdező kommentje:
Úgy értem a KENDŐZÉS. :))
2011. júl. 30. 09:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!