Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már most is mínuszban vagyunk...

Már most is mínuszban vagyunk a kártyán, más is van így, mivel tudnánk spórolni?

Figyelt kérdés
Nagyobb kiadásunk volt tavaly és mínuszba kerültünk, nagyon nehezen keveredünk ki belőle, 1 év alatti a babánk. NIncs valami jótanácsotok, spórolási tippetek?
2010. jan. 8. 14:00
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudok tanácsot írni, mert már előttem leírták. Hasznos dolgokat írtatok, én is megfogadok párat!

Mi 19 fokban élünk és 45e a gázszámla, azt kifizetem a gyedemből meg a vizet és kész. Egy 10 hós babánk van, de pont ma mondtam a férjemnek, ha lenne még egy gyerek éhen is döglenénk. / Neki egyetemi diplomája+ felsőfokú nyelvvizsga, nekem főiskolai végzettségem van/ Az a lényeg, hogy szép országban élünk!

Bocs az off-ért, csak ez úgy kikívánkozott belőlem.

2010. jan. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:

Mi pennyben, és lidl-ben vásárolunk.

Mikor mi akciós. Pelenkát tescosat veszünk, nekünk az vált be. Törlőkendőt jonsonst veszek, de én csak kakinál használom.

Sok minden van, amivel több ezer forintot lehet spórolni.

2010. jan. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
100%
Csak csatlakozni tudok az elöttem lévők táborához.Nekünk is van egy 1 éves kislányunk.Szinte mi csak a családiból élünk.Párom sajnos ritkán tud melót találni.Ahol élünk nagyon nagy a munkanélküliség...Spórolni mi is úgy spórolunk,hogy egy vízben fürdünk hárman.Én abból a szempontból szerencsés vagyok,hogy anyukám 10 km-re lakik és ha nagyon nincs mit enni,akkor bicajra pattanunk és elmegyünk hozzájuk enni.Fűtéssel úgy tudsz spórolni,mint mi:csak a szobát fűtjük.Itt igaz nincs meleg.20 fok van éjjel nappal.De a számlám se olyan sok.15.000 ft.Mi a betegségeken is spórolunk :) Nem vesszük meg a gyógyszert.Csak a kislánynak és azt is csak ha nagyon muszály.Ha mi is betegek vagyunk,és nagyon muszály,az ő gyógyszerét szedjük be.Hidd el ezzel is sokat tudsz spórolni.Ami nem egyszerű dolog. Neked nem tudnak segíteni a szüleid picit?Vagy nagyon messze élnek?Kitartás!Ez motiváljon,meg az hogy van egy tündéri kisbabád.Jó egészséget és sok örömöt!
2010. jan. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:

Szerintem is az Auchan és a Penny a legjobbak, sok az akció, de vannak termékek, amik mindig megérik. Egyedül popsitörlőkendőért szoktam beugrani a Tescoba, de azt én is csak kakihoz használok.

Az én lányom sokáig csak az üveges bébiételeket ette meg, aztán meg hirtelen csak az én főztömet, de előtte is volt azért egy-két kivétel: pl. pirítás nálkül vízben megfőzött rizs, és pár szelet alma, vagy banán, esetleg néhány kanál túró összeturmixolva, vagy kaptam ajándékba bébiitalt, de azt ő nem itta meg (mert nem ismerte, mostanáig is csak vizet iszik, de akkor meg még kizárólag szopizott, más folyadékot nem kért), így akkor azzal turmixoltam a rizst és szerette. A darabosért úgy 13 hónapos koráig nem rajongott, pár kanállal megevett, aztán nem kérte. Szóval azt akartam írni, hogy sok függ a babád ízlésétől. Aztán én egy éves koráig szinte semmi puffasztó zöldséget nem ettem, mert amúgy nem volt hasfájós, de ezeket megérezte, pedig a káposztából pl nagyon jó kajákat lehet csinálni. Hússal való spórolás: én kilós csomagban szoktam venni a virslit és sok kajába hús helyett csak úgy hogy mégse vega legyen, meg feldobja karikázok 3 virslit. (mi is hárman vagyunk) De azért heti kétszer van husi, csak mindig kicsit kevesebb mint a nagykönyv szerinti adag.

2010. jan. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 A kérdező kommentje:
köszönöm, hogy írtatok, kicsit el is szégyelltem magam, mert olvasom, hogy vannak nálunk sokkal rosszabb helyzetben élők is én meg itt panaszkodok, de úgy érzem mindenkinek hasznos ha itt megosztjuk egymással az apró trükköket, fogásokat, sokat számít. mindenkinek kitartást, már én sem látom olyan borúsan a dolgokat, de nem állok le a spórolással
2010. jan. 15. 10:43
 36/53 anonim ***** válasza:

Kedves 09:28 -as


90 egység inzulint adtam magamnak terhességem alatt. Ha van a családban akkor remélem átértékeled hogy miről is van szó. Eddig pedig a szoptatás alatt tápanyagot vigyél de szénhidrátot ne... hmm miért is ment el a tejem??? mert nem volt pénzem lazacot enni és a többi.

A nassolnivaló pedig kell mert hypózom az inzulintól.

C sak ennyit akartam...

2010. jan. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:

Mi nem egészen 200-ból élünk hárman. Irtó nehéz, mert amíg otthon laktam, voltak külföldi nyaralások, kertesház meg camambert sajt, meg családi kocsi és sorolhatnám. Most már a saját családommal lakom panelban. Kocsi nincs, de lakáshitel bőven. Szóval durván visszaesett az életszínvonalam. Kapunk ezt-azt szerencsére, különben már nem is tudom mi lenne.

Spórolás: ritkán eszünk húst, igyekszem olcsó kajákat főzni. Az üdítőkről lemondtam, a cigiről már rég leszoktam. Magamnak nem mindig veszek bérletet, ingyenes járattal megyek túrahátizsákkal bevásárolni, az akciókat figyelem. A fűtést én is tekergetem, neten mindent eladunk, ami nem kell.

A kábeltévét lemondtuk alapcsomagra, az rtl meg a tv2 bejöön szobaantennával.

Viszont hetente 6x mosok, ezen nem tudok spórolni. Ja, és durva, de ha nem megyek sehova, akkor aznap nem tusolok, csak mosakodom :(

Gyereken nem spórolunk, normális pelust és "átlagos" törlőkendőt kap (DM-es), viszont a vizesruhával való letörlés jó ötlet.

2010. jan. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:

mi az internetet cseréltük 10000ft-ról,5000ft-os körülire.

Telefonon szinte nem is beszélek .

2010. jan. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
hát igen amit eddig leírtak mind szuper ötletek.kaján én úgy spórolok,hogy rengeteg káposztás ételt csinálok,a káposzta nagyon olcsó(rakottkáposzta,székelykáposzta,stb}.hús csak kilós csomagba,nem filézve.párommal mi csak vizet iszunk,7 hónapos lányunk is legtöbbször vizet,de neki felforralom elötte,majd lehűtöm.tv-be a szobaantennán bejön az rtl tv2,többi nem kell.vezetékes telefon fölösleges,mobilon kérjetek családi csomagot.már van olyan hogy egy hónapba 1300 ft-ért beszélsz a családdal.babának csak kakinál törlőkendő.ruhák turiból.ha nem mész sehova este elég csak mosakodni.zuhanyozás is 2 perc.autó nem kell mindig,lehet gyalogolni vagy buszozni.fel a fejjel,lesz ez még jobban is!!:)
2010. jan. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
18%
csak mosakodjunk de internetezzünk -nekem ez gyanús- v. internet is a szoba anntenán jönnbe...
2010. jan. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!