Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már most is mínuszban vagyunk...

Már most is mínuszban vagyunk a kártyán, más is van így, mivel tudnánk spórolni?

Figyelt kérdés
Nagyobb kiadásunk volt tavaly és mínuszba kerültünk, nagyon nehezen keveredünk ki belőle, 1 év alatti a babánk. NIncs valami jótanácsotok, spórolási tippetek?
2010. jan. 8. 14:00
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
67%
Bár ez nem válasz ,de engem is nagyon érint :( Már egy csomó mindenről lemondtunk ... 4 hónapos a babám
2010. jan. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 A kérdező kommentje:
ti is folyton a mínuszban jártok? Olyan rossz érzés, de már nem nagyon tudom min spórolhatnék
2010. jan. 8. 14:05
 3/53 anonim ***** válasza:
100%
Mi kajára költünk sokat, azon tudnánk spórolni. Olcsók a tészták, bab, krumpli, sokat lehet variálni. Kávézzatok otthon, nagyon sok megy el észrevétlenül. Cigi... Gondolom, minden villanyfogyasztó le van kapcsolva (nem stand-by!!), vizet se folyassátok fölöslegesen. Gyümölcslé helyett tea. Mosóporból is elég a 70-a, ha nem túl koszosak a ruhák, öblítő helyett ecet. Tisztítószernek is jó. Ne moss fél adagot, pakold meg rendesen a gépet. Interneten olvassatok újságot, az is sok százast elvisz. Nézetek szét, mit lehetne fölrakni licitálós oldalakra. Ne költsetek, csak a kötelező dolgokra. Nagyon nehéz, de lehet eredményt elérni. A babán úgy lehet spórolni, ha turkálsz neki. Szép dolgokat, sokszor újat lehet. A pelenkán én nem spórolnék, mert alig olcsóbb, de kifolyik minden a rosszabból. Drága babakozmetikumok helyett gyógyszertári fürdetők, krémek. Ennyi jutott hirtelen eszembe. Ja, és föl a fejjel! Gyönyörködjetek a babában, a többi javulni fog, szeretgessétek sokat egymást.
2010. jan. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez a helyzet. Már hónapok óta minuszban vagyunk és már csak a babának vesszük meg azt ami igazán fontos .Ennél jobban már nem lehet spórolni . Kitartás majd csak történik valami és a babásoknak is könnyebb lesz a megélhetés valamikor!
2010. jan. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező (első vagyok ) igen sajnos mi is el úsztunk és veszélyeztetett terhesként nem sokat kaptam + a nyakunkig ér a hitel ...Most azt csinálom jan.óta ,hogy leveszek egy bizonyos összeget a kártyáról ,ebből kell megélni ! Nem a kártyával megyek vásárolni ,így nem tudok elcsábulni még hasznos dolgokra sem !
2010. jan. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
100%

Mi is nagyon rosszul állunk.

Ha valamit nem használsz, húzd ki, kapcsold ki, kapcsold le, stb...

Igyál teát, az nem drága.

Csak tele indítsd a mosógépet.

Ne folyó vízzel mosogass.

Ne dobj ki kaját, inkább fagyaszd le a maradékot.

Nézd az akciós újságokat.

Írj bevásárlólistát, és tényleg csak azt vedd meg, amit leírtál!

A zuhanyzás tartson kb 2 percig, ne ömlő vízzel.

A vécétartályt ne húzd le teljesen pisinél (vannak ezek a spórolós tartályon, biztos tudod mire gondolok)

Olcsó kaják: tészta, krumpli, disznóhús...

Remélem tudtam segíteni. Üdv

2010. jan. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:
köszi második a sok hasznosat, de szinte ezeket mind megtesszük, nem cigizünk, kávézunk, alkohol sose fogy, inkább a kaja a sok, arra athatnátok ötleteket, amit a babó is és mi is ehetünk és nem nagyon drága, a babánk 10 hós. köszönöm!
2010. jan. 8. 14:16
 8/53 A kérdező kommentje:

köszönöm, nagyon jókat írtok!


aki azt írta, hogy egy összeget vesz le és abból gazdálkodik, az hogy csinálja, csak addig vesz le összeget ami még nem mínusz??? Mi abból biztos nem jönnénk ki, sajnos.

2010. jan. 8. 14:17
 9/53 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már nyugodtan főzhetsz úgy, hogy a kicsi is ehet belőle, pl: spagetti, pörkölt, húsleves, főzelékek, túrós tészta stb.
2010. jan. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát mi most úgy csináljuk hogy fizukor megvesszük pelust meg ilyeneket. Én pont nem veszek a le a kártyáról mert ami itthon van azt tuti elköltjük. Ha boltba megyek is szégyen nem szégyen az olcsóbb párizsit veszem meg. Nekem is 10 hós a lányom, azt eszi amit mi. Ami megmarad kaja abból lefagyasztok, így pár nap múlva ha valamiért nem főzök neki legalább lesz. Többször eszünk főzeléket egy héten, azok nem drága kaják és húst akkor veszek ha akciós, de akkor többet.
2010. jan. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!