Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már most is mínuszban vagyunk...

Már most is mínuszban vagyunk a kártyán, más is van így, mivel tudnánk spórolni?

Figyelt kérdés
Nagyobb kiadásunk volt tavaly és mínuszba kerültünk, nagyon nehezen keveredünk ki belőle, 1 év alatti a babánk. NIncs valami jótanácsotok, spórolási tippetek?
2010. jan. 8. 14:00
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
100%
Például vegyél csontos csirkemellet, ne filét. Leszeded a bőrét, lefejted a csontról a husit és a bőrből -hozzádobsz pár csirkeszárnyat, kevés zöldséggel lesz leves, a mellfiléből rántott cs.mell csíkok, vagy a babának natúran. Így már kiadósabb, bár nem olcsó. Figyeld nagyon az akciókat, én is ezt javaslom. Olcsó még: karfiol -leves, rántva, rakottan- és egyéb zöldségek. 2. voltam.
2010. jan. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. jan. 9. 14:46
 23/53 A kérdező kommentje:
kiemeltem hátha még van valakinek ötlete vagy esetleg az ötletek segítenek másoknak is, amúgy jelentem, hogy nagyon jól haladunk a spórolásban, köszi a jótanácsokat!
2010. jan. 15. 00:02
 24/53 anonim ***** válasza:
100%

ügyes vagy.sajnos ezt is meg kell tanulni.engem annak idején a kényszer vitt rá a sporolásra mert csak párszáz forint volt egy napra amit elkölthettem.ma már sokkal jobb a helyzet,de mindig sporolni kell.

az egyik válaszoló voltam.(apa vásárol be nálunk)

2010. jan. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
100%

Szióka!

Nagyon hasznos dolgokat tanácsoltak az előttem írók!

Én például a kaján spórolok,úgy hogy 2-3 napig esszük ugyanazt.Most például főztem egy nagy fazék bablevest és abból három napig eszünk.De általában 2 napra főzök.Amikor kisebb volt a babám és nem ette a mi kajánkat akkor neki készítettem (szintén 2 napra)valami egyszerű főzeléket.Mi spórolunk a peluson,mert a netről rendelek 100db-ot 3200ft-ért.Egyáltalán nem folyik ki belőle semmi.Nekünk is van lakáshitelünk és 2 gyerekünk,most jön a harmadik.De az autónk az elég régi,már néha többet toljuk mint amennyit magától megy!De ha elromlik akkor nem lesz másik(egyenlőre).A városba pl.soha nem használjuk(csak sztájk esetén),inkább csak ha a szüleimhez megyünk akkor.

A vizen is tudsz spórolni,úgy hogy a fürdővizet(pl.a babáét)összegyűjtöd és azzal öblíted le a wc-t használat után.Ha az ember mindenre odafigyel egy kicsit akkor ezreket lehet havonta megspórolni!

2010. jan. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
71%
Ne haragudj,nem bántásból írom,de mi 140ből élünk 3-an,igaz,nincs hitelünk,meg kocsink se,de mi még ebből spórolunk is.Illetve a spórolásból most veszünk kocsit.Szerintem mindenképp a benzin lesz nálatok a bűnös,vegyetek bérletet és járjatok busszal,ha csak lehet (persze tudom,nagybevásárlást nem lehet buszal intézni,illetve macerás).
2010. jan. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 A kérdező kommentje:

köszönöm, hogy még írtok/írtatok

Igen kedves utolsó valószínű igazazad van, hogy valami most nagyon viszi a pénzt. A gyerek előtt, pár éve havi 100 ezerből éltünk ketten, albérletben, magas rezsivel és mi is spóroltunk, sokat gondolkodom, hogy miben volt más az a helyzet. És ti hogy tudtok spórolni?

2010. jan. 15. 08:05
 28/53 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Arra kéne rájönni,hogy azóta mivel lett több kiadásotok.Persze,tudom,a baba sok pénz,de talán nem ennyivel több.Én és a lányom turiból öltözünk (nagyon szép angol ruhák) ami gyakorlatilag potom pénz,csupán rá kell szánni a heti egy-két órát,mert nem vállfás hanem kilós.Játékot is sokszor turizok.Szerintem a kocsi sokat visz,és nem csak a benzin.Kötelező,súlyadó,stb.Ezért kocsival kapcsolatban csak benzinen tudsz spórolni.Mert azért szerintem autó kell.Én is alig várom,hogy meglegyen.Nem járok szórakozni (de alig várom hogy eljussak:)),bár az megint nem sok,mivel nem iszom,ezért egy almalé nem nagy dolog.A párom délután jön haza,ő ilyenkor már nem eszik.Egyszerűen nem éhes.Szóval neki van a napi egy benti kaja,meg hoz nekem is egyet,mert mostanában nincs időm főzni.A manó még 5 hónapos,sokat nem eszik:)Szerintem amúgy a többiek jókat írtak,és tényleg fel kéne írni,hogy mikor mire megy el és meglátod:)
2010. jan. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:

Olvasgattam hogy a kaján spóroltok.... jó nektek:( Én sajnos nem tehetem mert cukros lettem terhesség alatt és sajnos meg is maradt. Tehát én a kaján nemtudok spórolni!! Hetente kiszámoltam csak a kajálások közötti nassolnivalóm 5 6 ezer ft:( És még nem beszéltem a három fő étkezésről. Napi hatszor kell ennem és ez terhesség alatt is így volt. 30 éves vagyok a családban senki nem beteg csak én:(( Nagyon szomorú vagyok mert semmire nincs már pénzem a kaján és a gyereken kívűl aki 3 hónapos és rajta sem szeretnék spórolni. Kivagyok már teljesen mert ezelött nem volt gond a kajával bármit ehettem ihattam de most??:( minden egyeben spórolunk . Régi tégla gázos lakásban élünk havonta a fűttés 30-40 ezer ft mert a felét kifele fűtjük és 20 fok van éjjel nappal!!! Este fűttök be amikor fürdetés van mert nagyon fázós a babó. Dolgozom is heti 3 alkalommal és még így sem megy:( nem siránkozom csak nem tudom min spórolhatnék még. Ha nem lennének a szüleim nem is tudom mit ennék!!


Bocsi az Offért de valaki nem tud a kaján spórolni!

2010. jan. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
kedves utolsó.a kaják közti nassolni valódról,és a menüijeidről beszéltél esetleg egy diabetikussal?ugyanis a mi családunkba 2 ember is cukros,de többletköltséget egyiknek se jelent.ennyire jelentőset meg pláne.a kaják számán nem lehet változtatni,de talán azon,hogy mit eszel azon igen.érdemes egy szakembert felkeresni ezügyben is,mondván,hogy nincs több pénz rá,de enni kell.
2010. jan. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!