Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy baj, ha már ülni akar?...

Nagy baj, ha már ülni akar? Nem korai még?

Figyelt kérdés

3,5 hós a fiam.

A gyerekorvosunk 1,5 hósan mondta, hogy hanyatfekvésből húzzam ülésbe a babát, hogy erősödjön a nyaka. Eleinte nem tetszett neki, mindig sírt, mikor elkezdtük, nem is nagyon erőltettem, de azért naponta próbálkoztam, kisebb-nagyobb sikerrel. Ma már ott tartunk, hogy ha csak megfogom a két kezecskéjét, húzza fel magát, ha felültetem, sóhajt egy nagyot (akkor meg lehet zabálni, olyan édes), ha vissza akarom fektetni, elkezd nyöszörögni, és amint fekszik sír. Nem korai még a kis gerincének?


2010. jan. 7. 20:58
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Nem haragszom, nekem minden válasz hasznos, amit kapok. Mivel már ezalatt a rövidke idő alatt is sokat csalódtam a gyerekorvosban is és a védőnőben is, azért kérdezek már itt, mert itt azért több, nálam tapasztaltabb anyuka van.

Sajna orvost nem tudok váltani, mert ez az egy van a környéken, messze meg nem akarom vinni, mert autónk az nincs, busszal meg nem szívesen utazgatok egy esetleges beteg babával. :( Szerencsére eddig még semmi komoly baja nem volt, vagyis 2 hetesen tiszta csalánkiütés lett a háta, a nyaka, az arcocskája, a dokinénihez majdnem sírva vittem el, hogy mi baja lehet. (előző nap rakott krumplit ettem, abból is főleg a tojást, és tükörtojás volt a vacsi). A dokinénink írt fel szteroidos krémet, calcimust-ot, meg mondta, hogy váltsak mosóport, öblítőt. Mondtam neki, hogy mit ettem, nem lehet-e attól, azt mondta, hogy kizárt és ez 2-3 hét alatt megy le róla, addig kenegessem, és adjam neki a calcimustot. Egyszer sem kentem be a szteroidos krémmel, csak sudocremmel 1szer fürdés után, a calcimustot is csak 2szer 5ml-ert kapott és másnapra elmúlt róla a kiütés. Azóta is azzal a mosóporral és öblítővel mosok, mint előtte. :S

2010. jan. 7. 22:17
 12/12 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jól csináltad az ülésbe húzást. Nekünk is orvos javasolta, hogy kezdjük el 6 hetesen. Az én fiam is szeptemberi. Mostanra már ő is úgy csinál, mint a te fiad. Sőt, ha a combjaimra fektetem és a lábujjamra emelem a lábam (így kb. 170fokos szögben van, nem teljesen vízszintesen) már akkor emeli a fejét és könyökkel támaszt alá és nyomja ülésbe magát. Természetesen én sem hagyom, de meg lehet őket is érteni.


Szóval, a lényeg, hogy hátha segíthetek: én azt csinálom, hogy ülésbe húzom és rögtön felveszem. Így nem kell csalódnia és sírnia, hogy vissza kell feküdnia. Utána leteszem a játszószőnyegre. Nincs semmi sírás. Mindig pelenkázás után "kelünk fel" így.

2010. jan. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!