Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy baj, ha már ülni akar?...

Nagy baj, ha már ülni akar? Nem korai még?

Figyelt kérdés

3,5 hós a fiam.

A gyerekorvosunk 1,5 hósan mondta, hogy hanyatfekvésből húzzam ülésbe a babát, hogy erősödjön a nyaka. Eleinte nem tetszett neki, mindig sírt, mikor elkezdtük, nem is nagyon erőltettem, de azért naponta próbálkoztam, kisebb-nagyobb sikerrel. Ma már ott tartunk, hogy ha csak megfogom a két kezecskéjét, húzza fel magát, ha felültetem, sóhajt egy nagyot (akkor meg lehet zabálni, olyan édes), ha vissza akarom fektetni, elkezd nyöszörögni, és amint fekszik sír. Nem korai még a kis gerincének?


2010. jan. 7. 20:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

De korai.Majd ha magától felül, az nem lesz korai.Ha nem akarsz neki gerincferdülést, ne ültesd.Az ülésbe húzást mi is csináljuk, és sokszor alig tudom visszaengedni, annyira ülni akar, de nem szabad.

2010. jan. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
elfelejtettem, négy hónapos a kisfiam
2010. jan. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

De, ennyi idősen még nagyon korai. Egyáltalán nem szabad még ültetni, nem érett még meg a gerincoszlopa az üléshez.

Persze, hogy tetszik neki ez a pozíció, mivel 3,5 hónapig csak fekve láthatja a világot!

2010. jan. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Nem akarok neki problémát, épp ezért kérdeztem. Nem is engedem neki, hogy üljön, már inkább nem is csináljuk minden nap a felhúzásokat, inkább van hason, hogy emelje a buksiját, úgy is erősödik a nyaka. :)

Csak néha annyira akaratos már most, mi lesz vele később. :D

2010. jan. 7. 21:07
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!Csatlakozom,szerintem is korai.Nem ülni akar,inkább csak nagyobb látóteret szeretne,mert fekvő helyzetben már nem olyan izgalmas számára.

Ne hagyd,hogy ülő pózban legyen,hidd el,ezzel ebben a korban ártasz neki.

Tornáztatni persze szabad,de az teljesen más,mint amikor felülteted a babát.Felhúzod,majd 1-2 mp múlva visszaengeded a hátára,ez éppen annyi,amit még elbír a kis gerince.

2010. jan. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is. Mint írtam, inkább nem csináljuk minden nap a felhúzást, mert ha vissza akarom engedni, akkor sír (sőt néha ordít, visít), amint fekszik. Nem akarom, hogy emiatt legyen később valami problémája, maradunk hason.

Tornázni szoktunk, azt nagyon élvezi, folyamatosan vigyorog, gagyog közben, egyszer már kacagott is. :D

2010. jan. 7. 21:19
 7/12 anonim ***** válasza:
29%
Szia.lökött egy orvos ez...nem is értem.Szegény kicsike.Nagyon korai ültetni még.Majdnem négy hónapos,tehát ha a hasára teszed kinyomja magát,ezt produkálja fektetve,csak a kezedbe kapaszkodva.Ez nem ülni akarás.Remélem nem lesz baja ha már 2 hónapja ülteted.
2010. jan. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Szerintem kicsit félreértettél, lehet, hogy én írtam valamit rosszul.

Nem ültetem folyamatosan, vagyis csak hanyatfekvésből húzom fel, ül pár másodpercig, majd visszaengedem. De pár napja ha már megfogom a kezét, akkor húzza fel magát, erőlködik, azt gondoltam, csak tetszik neki a torna, de amint vissza akarom fektetni, sír, ha megint felhúzom, megnyugszik. Ezért kérdeztem, hogy baj-e, ha ülni akar, de hozzáteszem, nem engedem neki.

A gyerekorvos és a védőnő is mondta, hogy 3 hónaposan tudnia kell ülésbe húzva tartania a fejecskéjét, ezért kellett elkezdenünk ülésbe felhúzni, mert eleinte hason egyáltalán nem maradt meg egy másodpercre sem. Eleinte nem is tetszett neki, nyöszörgött, és mindegy, hogy mikor evett előtte, sokszor bukott is, amit pedig sosem csinál. Úgyhogy nem erőltettem, csak próbálkoztunk kicsit minden nap. 2-3 hete tartja csak így a buksiját, addig csak lógatta hátra. A hason fekvés is sokára sikerült, bár mostmár élvezi és sokáig elvan úgy, ügyesen kinyomja magát. Előbb tartotta hason a fejét, mint így ülésbe húzva, de arra azt mondta akkor a dokinő, hogy nem elég. Ő már 5 naposan is húzta ülésbe, mikor hazajöttünk a kórházból.

Első baba, anyukám külföldön, párom szülei messze, augusztusban költöztünk ebbe a faluba, szeptemberben született a fiam, tehát nem is ismerek itt szinte senkit, úgyhogy nem is tudok kitől tanácsot kérni. Ha már a védőnőre és a dokira sem hallgathatok, akkor kire?

2010. jan. 7. 21:46
 9/12 anonim ***** válasza:
Igazad van,ne haragudj.Nem is hittem hogy folyton ültetnéd, csak hát nekünk ferde nyak problémával kellett küzdenünk,az egyik orvos ezt(gipszel rögzítik majd a helyes tartásba), a másik azt(fogyatékosan jött a világra ezen nem segíthetnek) mondta.Azóta feldühítenek a gyerekorvosok különböző nézetei,és hogy ennyire irányíthatnak másokat akik mellesleg bíznak bennük.Egyébként gyógytornász 2hónap alatt helyre hozta...szóval, ne haragudj.
2010. jan. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sokféle módszer van, legalább három (konduktorok Pető intézet féle, Dévény Anna, meg a Fekete- ez az ültetés) Mindegyik azt állítja magáról, hogy csak és kizárólag az övé jó és hatásos, a többi meg kegyetlenség és rosszul működik. Mi is húztuk, nekünk csecsemőorvos barátnőm javasolta ezt, mert nyaki hipotóniával jött a világra.

Nekünk bejött. Semmi baja azóta sem.


A kérdésre válaszolva, sok mindent akarnak, amit nem lehet nekik. Gondold végig adsz majd neki kólát, chipszet mert ő azt akar vacsora helyett. Ugye, hogy nem? Itt is nemet kell mondani.

2010. jan. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!