Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megkereszteltétek 1 éves kora...

Megkereszteltétek 1 éves kora előtt a babátokat? Vagy megkereszteltétek egyáltalán?

Figyelt kérdés
2010. jan. 2. 20:28
1 2 3
 11/25 anonim válasza:

A mi kislányunk 3 hetes volt amikor, megkeresztelték. 2006. decemberében, amit akkor rögtön meg is bántam, mert szegénykémet úgy nyakon öntötték a szenteltvízzel, hogy vizes lett mindene leginkább a sapkája. Mínusz öt fok volt akkor. Soha többé nem kereszteltetnék télen!


Egy három éves kislány anyukája :)

2010. jan. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
igen. 7 hetes volt. anyósom erőltette, h olyan korán legyen. keresztelőt én is akartam, mert a párommal hívő emberek vagyunk, de én vártam volna még vele. a következő babánkat később fogjuk keresztelni, az tuti.
2010. jan. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Igen, 3 hónaposan
2010. jan. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Igen, 5 hetes volt!
2010. jan. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Bocs, senkit nem akarok megsérteni, de mi úgy gondoljuk, hogy a gyereknek legyen joga ezt majd eldönteni. Én azt olyan visszavonhatalnnak tartom, ha valakit "meglocsolnak" a szentelt vízzel. Én sem vagyok megkeresztelve, a férjem igen, de ő 13 évesen keresztelkedett meg.
2010. jan. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
3 hetes volt a lányom mikor a keresztelője volt. December eleje volt, és nagyon normális volt az atya: megmelegítette a szentelt vizet és épp hogy csak kapott belőle. Utána rögtön sapi a fejére és semmi baja nem lett. Mi hívők vagyunk, ahányszor csak lehet megyünk a vasárnapi szentmisére a kicsivel együtt pár hós korától. Legtöbbször átaludta, és szeret is menni. 14 hós
2010. jan. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Mi is megkereszteltük 3hónaposan. Nagyon jól tűrte és egy igazi szép emlék marad nekünk.
2010. jan. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Mi tavaszra terveztuk a keresztelőt, de leginkább anyukám erőlteti (pedig nem is vallásos :))

Férjem nagymamája is szeret mesélni azokrol az időkről, mikor a babát addig ki sem lehetett vinni a házbol amig meg nem volt keresztelve. De jo hogy ennek azért már vége!!!

:))

2010. jan. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Igen megkereszteltettük mind a kettőt. A keresztelés önmagában nem jelent elkötelezettséget a gyerek számára.

A hitről később tizenhárom éves kor körül tesznek tanúbizonyságot (konfirmálás, bérmálás ...), ekkor megerősítik, hogy valóban a választott egyházhoz szeretnének tartozni és ekkor válnak a gyülekezet teljes jogú tagjává. Kivéve ha felnőtt az illető, de ekkor a keresztelés szertartása is más.

A keresztszülők feladata a gyermek felnevelése a szülők halála esetén, mi ebben a szellemben és ezért választottunk keresztszülőket és kereszteltettük meg.

2010. jan. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Most 8 hós a babánk. Egyéb okok miatt még nem tartottunk keresztelőt, de a tavaszra tervezzük, még egy éves kora előtt.
2010. jan. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!