Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hisztizik a két hetes babám?

Hisztizik a két hetes babám?

Figyelt kérdés
Minden este 6 körül kezdi és nem lehet megnyugtatni,a 9- es etetésig sem aztán kaja után folytatja, még csak 5 napja hoztuk haza, de nagyon aggódunk, hogy ezt nem tudjuk kezelni. Van ötlet, hogy mit tehetnék?
2010. jan. 1. 21:46
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
61%
Szia! Légyszi írj privit! Én is ebben a cipőben eveztem:(((
2010. jan. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Mi is a hasra tippeltünk, a doktornénink adott homeopátiát, amitől nem kínozzák már a szelek, a kakitornát is minden este eljátsszuk és sikeresen megy:) Már nincs több ötletem...

Én nagyon türelmes vagyok csak a férjem kezd ideges lenni ami nekem sem jó.

2010. jan. 1. 22:02
 13/30 A kérdező kommentje:

ma 21:52

A kórházban ez volt a rend és Ő óramű pontossággal ezt tartja, nem én keltem, hanem jelez.

2010. jan. 1. 22:03
 14/30 anonim ***** válasza:
72%

Az angolvizet csak 1 hónapos kor után add, előtte semmiképp. Én is megvártam az 1 hónapot, de még így is hasmenést okozott neki, pedig az előírt adagnál is kevesebbet kapott. Szóval, azzal óvatosan kell bánni. Az infacol málunk nem nagyon vált be, mi Espumisan cseppet használtunk.

Az én kisfiam is hasfájós volt, nagyon sokszor kézben kellett ringatnom, magam felé fordítva, gondolom úgy melegítettem a pocakját. Az első olyen hasfájós hihetetlen-velőtrázó-1órásordítás 1 hetes kora körül volt, de együtt bőgtem vele. Borzasztó tud lenni.

De volt olyan is, hogy azért sírt, mert éhes volt. Ő tápszeres születése óta, és én semmi esetre nem voltam hajlandó eltérni attól az adagtól, amit a gyerekorvos mondott, hogy ennie kell, egy grammal nem adtam neki többet. Mire rájöttem, hogy éhes szegény. Hagytam, had egyen annyit, amennyit szeretne, hát, a fejadagja dupláját megette, böfizett, aztán egy hang nélkül elaludt. Tényleg igaz ám, hogy mindent ki kell próbálni, mert vagy éhes, vagy álmos, vagy tele a pelus, vagy fáj valami. Szépen sorban kizársz dolgokat, csak kibukik, hogy mi a ludas. Ezt első gyereknél rohadt nehéz, de majd belejössz.

2010. jan. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
66%

Megint második vagyok

Nyugtasd meg a férjed, hogy már csak kb 1 év és elmondja, mi a panasza! :)


Amúgy a kisfiamnak is mindennap volt többször kaki, mégis fájt a hasa! Sajnos!

2010. jan. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
66%
Ha minden nap ilyen pontosan sír és nem lehet megnyugtatni,akkor lehet kólika is!Arra is gondoljatok!
2010. jan. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
79%

Ma 21:52es vagyok. :)

Nem bántásból kérdeztem, hogy miért eteted olyan időbeosztással. Meg azt írtad, hogy a 6os etetéstől a 9esig nem lehet megnyugtatni, akkor nem is kell kelteni, mert felvan, nem?

Nekem a doki és a védőnő is azt mondta még 1 hónapos korában is, hogy 2 óránként etessem. Igaz, hogy nem tartottam be, mert az én fiam első perctől kezdve átalussza az éjszakát, de nappal 1-1,5 óránként evett. Este pedig fürdés után szerencsére nekem eszik és alszik a mai napig, másnap reggelig.

Szóval ezért mondom, hogy próbáld meg többször etetni, mert lehet, hogy éhes marad, vagy mindkét mellel kínáld meg evéskor.

Ha kell, akkor szerezz be egy mérleget, és egy napot szánj rá, hogy minden evését méred, hogy mennyit eszik. Tudom, most sokan lehurrognak emiatt, hogy stresszel a mérleg, de nekünk is muszáj volt, mert egyébként nem jöttem volna rá, hogy keveset eszik a fiam, hiába evett ő fél-1 órákat is egyhuzamban, viszont mennyiségre meg alig, tehát csak cuppogott rajta. Vagy beszélj a védőnővel, vidd el hozzá próbaszoptatásra, akkor, mikor úgy gondolod, hogy na, most igen sokat fog enni, vagy kérd meg, hogy menjen ő hozzátok egy mérleggel. Ha ezzel minden oké, akkor ezt kihúzhatod a "listáról".


Pocakfájásra melegíts meg egy törölközőt, de ne legyen forró, tedd azt a pocijára, vagy vegyél cseresznyemag párnát.


Nekem pár napig csinált olyat is, hogy szinte egész nap a mellemen lógott, mert ha nem, akkor ordított. Pedig nem szopizott, csak kellett neki, hogy mellette legyek.


Szóval mi is már sok mindenen keresztül mentünk, és még mennyi mindenen keresztül fogunk menni... Még csak 3 hónapos a kincsem. :))


A párodnak üzenem, hogy türelem és kitartás, még csak most jön a java! :)))


Boldog Új Évet, és jó babázást!

2010. jan. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk a mai napig rosszul viseli az esti időszakot, pedig sose volt hasfájós, csak keveset alszik napközben és nagyon nyűgös estére (4hós).
2010. jan. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
35%
Éhes. Tedd cicire és vége a "hisztinek".
2010. jan. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
16%
Amikor igy ordit, adj enni neki, szegény kicsi!!!
2010. jan. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!