Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan intéztétek el az...

Hogyan intéztétek el az otthoni szülést?

Figyelt kérdés
Szeretném megkérni azon anyukákat akik otthon hozták világra a kicsinyüket,hogy írják le milyen úton-módon érték el a biztonságos szülést,hogyan zajlott,és hogyan teltek az első napok.Köszönöm a válaszokat!
2009. dec. 31. 23:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
Ja, utolsó vagyok, a dúla ismer olyanokat, akik otthon szültek, biztosan segít megismerni a tapasztalatokat.
2010. jan. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
28%

Szia!

Elolvastam a "válaszokat", amin teljesen felháborodtam. Minek ír, aki nem a kérdésedre válaszol??? Nem értem miért kell lehurrogni, csak azért mert ők kórházban szültek?

Én is kórházban szültem, mindkét gyerekemet, de én úgy gondolom, hogyha valaki szeretne otthon szülni, és biztonságosnak érzi, az tegye azt!

Kerestem neked az otthonszülésről, ezt találtam:


[link]


[link]


[link]


Remélem minden úgy alakul majd, ahogyan szeretnéd.

Boldog új évet.

2010. jan. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
32%

Szia*

Elöször is:ne egyedül tervezz otthon szülest*

Keress fel egy dulat.

Teljesen lehet otthon is biztonsagosan szülni.

Anyosom 5 gyermeket hozott a vilagra,mind az ötöt otthon.Mai napig egeszsegesen elnek a gyerekei,köztük a ferjem.

Nagyon fontos hogy steril körülmenyek vegyenek körül,tehat alaposan kitakaritva,akar egy külön erre a celra szant agynemüt vegyetek,a babanak minden legyen bekeszitve a langyos viz a babakadban,meleg ruha,törülközök.Ha hanynod kellene arra is egy külön lavort rendezz a közelbe.

Nem szültem otthon,de szüles utan par oraval hazatertem a kicsivel,nekem volt aki napi szinten egy ora hosszara meglatogatott.Hogy rendbe van-e minden.Nekem igy volt jobb,,senki nem zavart,nyugodtan etettem,kenyelmes agyba feküdtem,azt ettem amit kivantam.De nagyon fontos hogy az elsö heten semmi latogatot ne fogadj,a parodon ,anyosodon,anyukadon kivül+

Nem csak neked rossz majd,de a babara eszelyes lehet*

Nem vagyok ellene az otthon szülesnek,de nem lesz benne reszem,mert panellakasban elek,nem vettem volna szivesen,ha a szomszedok halljak miközben vajudok...

Sok sikert*

2010. jan. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Sajnos segíteni én sem tudok, itthon szerettem volna szülni de a baba faros volt, így az orvosom nem egedte. Én ezeken a helyeken nézelődtem először. Beszélj az orvosoddal,lehet Ő is tud ajánlani valakit.

2010. jan. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
csak egyet nem értek: miért kellett 5 napig kórházban lennetek? mi 2 nap után hazamehettünk (Pécs)
2010. jan. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
A kórház ahol szültem,kötelezően 5 napot követel a rendben zajlott szülések után.Aki császárral szült 8napot kap,és ha ehhez láz,gyulladás,vagy a baba súlya nem megfelelően gyarapszik, még több nap.
2010. jan. 1. 13:20
 17/22 anonim ***** válasza:
hát ha minden oké volt, tényleg sok az 5 nap! én örültem, hogy 2 nap után eljöhettünk, mert én sem voltam megelégedve a nővérekkel...
2010. jan. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
13:13as vagyok. Én hétfőn szültem császárral és pénteken engedtek volna haza, de sajnos besárgult a lányom és egy napra fény alá tették. Szombaton is saját felelősségre jöttünk haza, és elengedtek mert kevés volt az ágy, sok volt a szülés.Volt olyan anyuka aki a folyosón volt 10órát szülés után mert nem tudták elhelyezni!!! Ráadásul begyulladt a mellem és senki nem segített semmit, így inkább hazajöttünk. Itthon anyukám segített rengeteget a fejésnél,maszírozásnál. Szóval abban a korházban ahol voltam, minimum az 5nap amit bent kell lenni, akár sima akár császáros szülés volt.
2010. jan. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

Én inkább arra beszélnélek rá válassz másik kórházt. Én Bp-en szültem a Szt. János kórházban, de nagyon megvoltam elégedve, a következő babám is ott fogom szülni. Párom bejöhetett a kórterembe reggeltől estig ott lehetett nem szólt ránk senki, mindenkihez jöhet bárki, babát bármikor kihozhatod leadhatod, csecsemősök kedvesek, nővérek is ránknéztek, abszolut elégedett voltam, és a többiek is.

Otthon nem mernék szülni, mivel bármikor bármi előfordulhat, nekem császár lett a vége hiába teljesen kitágultam, nem jöttek a toló fájások én meg hiába nyomtam azt se tudtam mit hol nyomjak , pisilni sem tudtam a végén, császár lett, de másnap jobban voltam mint aki simán szült.

2010. jan. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
2010. jan. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!