Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen otthoni munkalehetőseke...

Milyen otthoni munkalehetőseket csináltok gyed mellett?

Figyelt kérdés
Mennyi pénz jön be ebből és mikor végzitek? (Alvás közben vagy egyéb lehetőség?)
2011. okt. 5. 12:40
 1/8 A kérdező kommentje:
munkalehetőségeket... elnézést...
2011. okt. 5. 12:41
 2/8 anonim ***** válasza:

GYEDre gondolsz?

Hivatalosan ugyebár amellett nem lehet dolgozni, tehát a számlaköteles dolgok neccesek...


Én nyelvet tanítottam. Amíg pici volt az első gyerekem, addig mellette, nyugis gyerek volt, eljátszott, majd bealudt mellettünk a szobában. Később már csak délután, amikor apa már haza ért. Aztán egy idő után ez is megszűnt, mert a családi közös délutánok fontosabbak voltak nekünk, annyira szerencsére nem voltunk megszorulva, csak én szerettem "valamit csinálni" mellette.

Most két gyerek után GYES mellett kezdem intenzívebben újra.

2011. okt. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Huh, most néztem utána, tényleg hivatalosan nem lehet semmit csinálni..., pedig ez a nyelvtanítás is jó ötlet. Kiváncsi vagyok, hogy már hogy próbálja kicsit feljebb tornázni a családi bevételt...
2011. okt. 5. 12:49
 4/8 anonim ***** válasza:
én is dolgoztam mellettem, a hivatásomat. (magánba természetesen9. de tudok olyat,aki varrogatni kezdett babarucikat, hordozókat. vagy ráállt komolyabban a turizásra és amit olcsón sikerült megvennie, azt eladta drágábban a teszveszen.
2011. okt. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én süthető gyurmából ékszereket készítettem már a leányzó születése előtt is, úgyhogy most is ezt folytatom. Ez sajnos jellemzően olyan tevékenység, amihez tiszta kéz kell, és fény és nem elég rá időnként fél óra. Most még, hogy Lillám 5 hónapos múlt belefér, mert 1-1 órákat alszik, olyankor tudom csinálni, mondjuk nem nagyüzemben, de kis mellékes van belőle. Viszont, ahogy egyre többet lesz ébren, még nem tudom mennyire fogok tudni mellette majd foglalkozni ezzel, de maximum ha más nem, akkor hétvégén.
2011. okt. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Minden számlaköteles, mert minden bevételeddel el kell(ene) számolnod az adóhatóság felé. Elvileg teszvesz vagy vatera az ami mehet, de pl a meska már nem, mégis sokan számlaadás nélkül csinálják. TGYÁS és GYED mellett nem lehet más kereső tevékenységet folytatni, kivéve ha szellemi terméket állítasz elő.

Amúgy valószínűleg az apeh sem azokra utazik, akiknek havonta néhány ezer Ft bevétele van abból, hogy saját kezűleg gyártott termékeket ad el pl, de én nem mertem bevállalni ezt a kockázatot, túl nagy érvágás lett volna, ha emiatt megvonják a GYED jogosultságomat.

2011. okt. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Minden számlaköteles, mert minden bevételeddel el kell(ene) számolnod az adóhatóság felé. "


Ebből a szempontból elég érdekes a magán orvosok kérdése.


Én nőgyógyászhoz meg fogorvoshoz járok "csak" magánrendelésre, de számlát még nem láttam... És ezzel biztos hogy nem vagyok egyedül.

2011. okt. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 10. 11:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!