Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan intéztétek el az...

Hogyan intéztétek el az otthoni szülést?

Figyelt kérdés
Szeretném megkérni azon anyukákat akik otthon hozták világra a kicsinyüket,hogy írják le milyen úton-módon érték el a biztonságos szülést,hogyan zajlott,és hogyan teltek az első napok.Köszönöm a válaszokat!
2009. dec. 31. 23:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
47%

Biztonságos??? Otthon?? Hát ,Te dolgod.Csak nehogy megbánd,hogy ha segítség kell,ne legyen!!

De drukkolok Nektek:-))

2009. dec. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
27%
En korhazba szultem ,ugyhogy sajnos nem tudok neked segiteni.De, ha szeretnel otthon szulni, az jo dolog.
2009. dec. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
60%
A biztonság a fontos vagy az anya kényelme? Mert ha az első, az csak kórházban elképzelhető, ha a második, az akár az árokparton is, vagy ahol csak akarja a kedves "felelősségteljes" anyuka. De hogy otthon biztonságosan szülni, na ilyen nincs. A legbiztonságosabb a kórház, akárhogy is csavarjuk, és legalább egyszer az életben az anyának a gyermeke életének kellene a legfontosabbnak lennie.
2009. dec. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
63%

Tiszta felelőtlenség ilyet csinálni.

Otthonszülés.

Régen mikor kórház sem volt, meg fogamzásgátlás és 10-ből 4 baba meghalt, nem számított. Kevesebb éhes száj.


Könyörgöm a XXI. században élünk!

2009. dec. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem otthon sem steril környezet, sem életmentő beavatkozásra való hely , mód nincs!Ma már olyan kórházak vannak ahol ottnoni körülmények között szülhet az ember!Szerintem kár kitenni egy fertőzésnek az anyát és újszülöttjét egy otthonszüléssel!Azt a 4-5 napot kibírja az édesanya kórházban is!
2009. dec. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
85%

23:44 vagyok!

Egyebkent szerintem sem annyira biztonsagos az otthonszules.

Tiszeletbe tartom az erzeseidet, de gondold at meg egyszer, tenyleg annyira szeretned.

2009. dec. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem első szülő nők talán még nem tudják,mi is vár rájuk pontosan, ezért talán van bennünk valami csodára várás,azt hisszük,hogy ezen külső körülmények,az otthon melege majd megkönnyiti a szülést...hát nem hiszem,hogy szerencsés dolog,mert ha gond van szülés közben az végzetes lehet és azt megbocsátani magadnak.... Szerintem nem a kicsi érdekeit tartják szem előtt,akik ilyet vállalnak, nagyfokú felelőtlenségnek tartom.
2010. jan. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
tök jó, mert a kérdésre senki nem válaszolt eddig, viszont mindenki jól elmondta a véleményét... sajnos én sem tudok segíteni, mert nem itthon szültem, mert az előttem szólókkal értek egyet 100%-ban, és nem tartom biztonságosnak. és most is csak azért írok, mert érdekelne, hogy miért szeretnél otthon szülni? én sosem értettem, hogy miért jobb otthon (pedig én jobban féltem a kórházban tartózkodástól, mint a szüléstől..), és ezért vagyok kíváncsi, hogy melyek azok az érvek, amelyek az otthonszülés mellett szólnak? bocsi az offért, csak tényleg nem tudom, hogy miért lenne jobb?
2010. jan. 1. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Szia.Mi az oka hogy az otthon szülést szeretném választani? A kisfiamat 13 hónappal ezelőtt szültem.Apás szülés volt,minden rendben zajlott,és könnyű szülésem volt.Bababarát kórházban töltöttük az azt követő 5 napot.Ekkor szereztem azokat a tapasztalataimat,amelyek arra sarkaltak, ismerkedjek meg az otthon szülés módjával,és körülményeivel...csak egy cseppnyi ízelítő kedves "nem a kérdésre válaszoló,undok, tudatlanok".Valamelyikőtök említette a fertőzés veszélyét:Szülést követően egy hatalmas de vékony betétet szorítottak a lábam közé,és átvittek a gyerekágyas részlegbe hajnali 4 körül.6órakor hozták a picimet az első szoptatásra.A betét a takaró,az ágynemű csupa vér volt.Kértem a nővért cseréljük ki.Azt mondta jó,üljek az ágy szélére mindjárt jön.Közben elkezdtem az első szopizásunkat.Az ágyam az ablakok mellett volt.Még sötét volt kint,de már pirkadt,és mire végeztünk a szopival,büszkeségem és jó kedvem egy csapásra eltűnt.A szemközti falnál,alig 5 méterre az ablaktól egy tucat építő munkás somolygott,mutogatott,röhögcsélt.Végig nézték ahogy a véres ágyam sarkán ülve megetettem a fiam.Függöny sehol.Nővér sehol.A babám egész nap velem volt,de senki még csak felénk sem nézett.(A munkások meg minden nap beintegettek hozzánk.)Nem egyedül voltam a szobában.6 férőhelyes volt ,de csak ketten feküdtek még ott rajtam kívül.Egy nagyon beteg anyuka is aki lázas volt,1 napja nem láthatta a babáját,és a csecsemős nővér nem mutatta meg neki hogyan kell kézzel fejni,ezért alaposan be voltak gyulladva a ciciei,rengeteget sírt szegény.A reggeli és esti viziteknél bedugta a fejét egy orvos hogy mindenki jól van-e?! mondtam hogy nem.Meg kérdeztem hogyan tehettek egy szobába egy beteg anyukával,amikor egész nap velem a fiam,Azt mondta én voltam az egyetlen aki kikérte a babáját,és csak ebben a szobában nincs függöny,és választó fal,mert előírás hogy a kikért babák szobáiból ezeket el kell tüntetni,hogy folyton rálássanak a nővérek.Arra a dokira zúdítottam minden bánatom,aztán odadtam a fiam a csecsemős nővérnek,és bár a második napja vártam rá,kértem tiszta ágynemű huzatot,és párnát a takarító nőtől,aki fél perc alatt hozta is.....folytassam? A 4.nap meglátogatott a párom,hozott nekem egy kis nasit,és lementünk a parkba picit,és egy fél óra múlva mentünk vissza.Kedvesem el akart köszönni a fiától,ezért bementem a kisbabás nővérkékhez,hogy kikérjem a fiatal urat,de nem találta a helyén!!!Pár perc mulva meg lett,de az a pár perc olyan volt mint amikor szakadékba zuhanna az ember!"véletlenül" egy másik nővérke egy vadidegen apukának a kezei közé adta,pedig szabály volt arra hogy az üveg ajtón túl nem vihetik a csecsemőket,csak onnan nézhetik a hozzá tartozók! Szerintetek kinek volt kínos? ...mit mondjak még? Elmeséljem hogy a lefejt anyatejemet nem az én babámnak adták? Hogy milyen tapintatlanok,és bunkók voltak? Váltsak kórházat? Ezek után bízzam rá magam és a következő gyermekem, még egyszer egy ilyesmi bandára? Tisztában vagyok vele hogy vannak szerencsésebbek akik átvészelték a korházban töltött időt, és vannak akiknek detto rossz tapasztalataik vannak,de a fiam babázós időszakát nagyon megrontotta a kórházban eltöltött idő.Megszégyenülve,fáradtan,ilyedten jöttünk haza.És nagyon szépen kérek mindenkit,a kérdésemre válaszoljatok!!!
2010. jan. 1. 02:56
 10/22 anonim ***** válasza:
15%
Keress az interneten egy dúlát, nagyon sok van fenn, válaszd ki a legszimpatikusabbat, és beszélj vele! Mivel ők azt támogatják, amit te választasz (akár kórház, akár otthon) így biztos, hogy tud neked segíteni elintézni az otthonszülést, ha ezt szeretnéd. Sajnálom, hogy ilyen sz@r élményed volt a kórházban, ez az egészségügy nagyon meg tudja keseríteni az ember leggyönyörűbb pillanatait is:(
2010. jan. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!